Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Norwegia - manadaty mnie dogoniły (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8689)

Antek 21.02.2011 14:08

Norwegia - manadaty mnie dogoniły
 
Hej,

po sierpniowym miesięcznym pobycie w krainie trolli, ryb i blondynek, w dzisiejszej korespondencji kumpel, z którym jechałem, znalazł list z Londynu z mandatami z Norwegii.
Z tego co wiem, wszystkie dotyczą przejazdów drogami płatnymi w trybie bezpłatnym:haha2:. Całość wycenili na +- 70pln+330pln kary za spóźnienia:dizzy:. Biorąc pod uwagę moje poszukiwania AT oraz prawko kat A kumpla, zupełnie nam nie po drodze płacenie tego. Wobec powyższego:

-ktoś przed nami dostał taką korespondencję i nie zapłacił?
-j.w. i zapłacił?
-j.w. i odwoływał się?

Cholera, najwyżej będziemy przecierać szlak i słać pisma do Londynu, gdzie jak wiadomo Norwegowie mają swoich agentów:dizzy:. Skany pisemek wrzucę wieczorem, kiedy będziemy obmyślać chytry plan uniknięcia tych opłat. Wtedy będzie nas, bo dołączy do nas Lech, albo lepiej czterech Lechów :D.
Zdrowia!

Lepi 21.02.2011 14:10

A mandat się należał?

yarecki 21.02.2011 14:21

;-) ja z rozpędu kiedyś przejechałem bramki w Oslo przez autopass ... przyszła fotka via Londyn ze 200 zeta ... załaciłem bo autko było porzyczone z firmy . Ale będąc prywatnym autem pogubiłem sie w Bergen ( płatny tunel ) i nie przyszo nic .... jeszcze ;-)

Antek 21.02.2011 14:29

Cytat:

Napisał Lepi (Post 161179)
A mandat się należał?

Zasadniczo tak.

Z drugiej strony,
1) moja wina, że na bramkach nie honorują Visy Eletrcon? Mieliśmy dwie karty i to były dwie Visy. Od tego czasu noszę przy sobie Mastercarda, a Visę zdezaktywowałem (wraz z kontem w Inteligo).
2) Później, chyba pod Trondheim pytaliśmy się na stacji benzynowej kasjera i stwierdził, że turyści mają za darmo. Wygląda na, to że zależnie od landu (czy co oni tam mają). Skasowali nas za E6 (chyba Moss) i gdzieś w pobliżu Alesund.

yarecki 21.02.2011 14:42

Cytat:

Napisał Antek (Post 161181)
pod Trondheim pytaliśmy się na stacji benzynowej

pelen przejazd przez Trondheim to chyba z 5 albo 6 płatnych odcinków .

Dubel 21.02.2011 21:09

Cytat:

Napisał Antek (Post 161181)
Zasadniczo tak.

Z drugiej strony,
1) moja wina, że na bramkach nie honorują Visy Eletrcon? Mieliśmy dwie karty i to były dwie Visy. Od tego czasu noszę przy sobie Mastercarda, a Visę zdezaktywowałem (wraz z kontem w Inteligo).
2) Później, chyba pod Trondheim pytaliśmy się na stacji benzynowej kasjera i stwierdził, że turyści mają za darmo. Wygląda na, to że zależnie od landu (czy co oni tam mają). Skasowali nas za E6 (chyba Moss) i gdzieś w pobliżu Alesund.

Primo po pierwsze nie możliwe że nie honorowali Visy Electron, primo po drugie nie ma w okolicach Ålesund dróg płatnych. Jest most i tunel ale tunel dla motocykli jest bezpłatny. Ostatnio pisałem dla znajomego odwołanie w sprawie bramek ale u niego sytuacja wyglądała całkiem inaczej bo u niego czytniki nie zczytały chipa "AutoPass"
Pozdro

Antek 21.02.2011 21:43

Inaczej, na pierwszej bramce w Norwegii, jadąc E6 nie honorowali Visy Electron. Dalej nie sprawdzaliśmy.
Nie pamiętam czy to na pewno było Alesund, robiliśmy pętle po wybrzeżu z Namsos, gdzie dojechaliśmy bocznymi drogami od E6. Aha, jechaliśmy puszką (patrz nie mam AT jeszcze :) ).
Skanów pism dziś nie będzie, bo kumpel ma grypobranie w domu, ja jestem lekko niewyraźny, więc nici ze spotkania.
Na spokojnie będę raportował o postępach. Wygląda na to, że trzeba będzie grzecznie zapłacić...

Dubel 21.02.2011 22:01

Cytat:

Napisał Antek (Post 161272)
Inaczej, na pierwszej bramce w Norwegii, jadąc E6 nie honorowali Visy Electron. Dalej nie sprawdzaliśmy.
Nie pamiętam czy to na pewno było Alesund, robiliśmy pętle po wybrzeżu z Namsos, gdzie dojechaliśmy bocznymi drogami od E6. Aha, jechaliśmy puszką (patrz nie mam AT jeszcze :) ).
Skanów pism dziś nie będzie, bo kumpel ma grypobranie w domu, ja jestem lekko niewyraźny, więc nici ze spotkania.
Na spokojnie będę raportował o postępach. Wygląda na to, że trzeba będzie grzecznie zapłacić...

Pierwsza bramka na E6 jest Szwecka. Jeżeli chodzi o puszki to sprawa wygląda inaczej. Za niektóre tunele, drogi, mosty są zbierane ałtomatyczne opłaty i po przejechaniu takiego punktu z tego co mi wiadomo (ja mam chip AutoPass) trzeba zjechać na stacje i dokonać opłaty.
Moim zdaniem nie macie wielkiego wyboru, z tego co mi wiadomo to powinieneś na tym dokumencie mieć numer sprawy i adres strony internetowej na której to możesz złożyć odwołanie.
Powodzenia i pozdro

7Greg 21.02.2011 22:36

Ciesz się, że chcą tylko 70 zł.
Płać i jeszcze raz się ciesz:D

jackmd 21.02.2011 23:43

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 161288)
Ciesz się, że chcą tylko 70 zł.
Płać i jeszcze raz się ciesz:D

7 dych plus odsetki,.. ale tym w puszkach się należy, tylko drogi blokują!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.