Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Jula - wyprzedaż motocross... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28214)

Emek 16.01.2017 09:14

Do turystyki mam Adventure Gore. Flex Force katuję tak jak ty tylko w terenie. Czubki, klamry i plastiki są wymienne i dostępne jako akcesoria. W modelu SRS masz wymienne również podeszwy. Może nie jeżdżę bardzo dużo ale w sezonie minimum te 1500-2000 km robię wyłącznie endurakiem po krzaczorach a zdarzało się robić i dwa razy więcej, wszystko zależy od możliwości czasowych. Powiedzmy że średnio zrobiłem w nich 15-20 tysi i nic się nie uje#ało. Jedynie powłoka na ściągaczu u góry po prostu złuszczyła się ze starości. Żaden szew nie puścił mimo, że topione i suszone wielokrotnie a nie powiem żebym w jakikolwiek sposób o nie dbał. Wracam, jadę karcherem, stawiam w garażu i to tyle. Dla mnie są po prostu nie do zajechania a nawet chciałbym coby padły bo mam chrapkę na Crossfire ale dopóki obecne żyją szkoda mi ładowac kasę w nowe. Nie wiem jakie marki objeżdżałeś ale możesz spróbować SIDI i zobaczysz czy dasz radę za#ebać je w 2 sezony.

MacGyver 16.01.2017 09:35

sprobuje nastepnym razem, teraz juz kupilem Formy za 700 wiec kolejna zmiana pewnie za 2 lata ;)

a oto powod szybkiego zuzycia butow (I plastikow na motocyklu)

https://myalbum.com/album/25wjud0dzD61

Emek 16.01.2017 09:40

No masz tam trochę kamyków :D.

Natalia Cattiva 16.01.2017 17:57

Mac , uzytkowales jakies modele Gaerne?? jak sie u Ciebie sprawowaly??

MacGyver 17.01.2017 11:10

Cytat:

Napisał Natalia Cattiva (Post 514631)
Mac , uzytkowales jakies modele Gaerne?? jak sie u Ciebie sprawowaly??

Byly tez I takie. nie pamietam modelu (ale po cenie pamietam ze nie byl to na pewno najwyzszy model) . skonczyly jak reszta

Natalia Cattiva 17.01.2017 18:16

Cytat:

Napisał MacGyver (Post 514693)
Byly tez I takie. nie pamietam modelu (ale po cenie pamietam ze nie byl to na pewno najwyzszy model) . skonczyly jak reszta

Dopiero ogarnelam wyzej podpiety przez Ciebie zalacznik ;)
To wiele tlumaczy dlaczego zadna marka nie przetrwala proby czasu ;)

chemik 17.11.2017 22:09

5 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał chemik (Post 514183)
Już gdzieś na forum o tym pisałem - mamy te buty... Kupiłem na wiosnę 2016 za 299PLN dla mojej partnerki... Nie jeździmy razem często, więc nie potrzebowaliśmy butów drogich... Do tamtej pory jeździła ze mną w skórzanych glanach... Buty nie są złe, ale czuć, ze to niższa półka - słaba wentylacja, trudno się chodzi, ale za to w szybkim czasie dobrze dopasowują się do nogi i nic nie uwiera i ugniata...
Acha - ona jeżdzi ze mna jako plecak, a nie kierownik (kierownica?)...
Podsumowując: buty za 299 dobre tylko dla plecaka na okazjonalne wyjazdy... Dla kierownika niezbyt komfortowe (ciężko operować stopą przy zmianie biegów i hamowaniu)... W cenie 149PLN zakup wydaje się atrakcyjny...
Jeszcze o rozmiarówce - zaniżona, tzn. partnerka nosi rozmiar 41, a buty kupiliśmy 43...

Zostawię dla potomnych, gdyż od tego wpisu nieco się zmieniło. Przede wszystkim partnerka zrobiła prawo jazdy A, kupiła moto i zaczęła butów używać jaki kierowniczka. Podsumowując:

1. Buty jako plecak przejechały kilka jednodniowych weekendowych wyjazdów tak do 500km oraz jeden dłuższy wyjazd asfaltowy ok 5 tys. km.
2. Buty jako kierowniczka przejechały ok 3,5 tys. asfaltem oraz ok 1,5 tys. offem (w tym wyprawę opisaną tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30445)

Gdzieś na końcówce tego przebiegu w każdym bucie pod dwoma dolnymi paskami zapięć pojawiły się przetarcia materiału. Dodatkowo na jednym dość spore przetarcie pojawiło się pod paskiem trzecim od dołu licząc.

Załącznik 75804

Załącznik 75805

Załącznik 75806

Załącznik 75807

Załącznik 75808

Dziś buty oddałem w ramach gwarancji. Od ręki dostałem zwrot kasy. Zatem można powiedzieć, że Szynszyla dwa sezony jeździła w darmowych butach. Nawet się zastanawiamy czy na wiosnę nie kupić takich samych i po sezonie znów nie zwrócić. ;)

07 A-gent 17.11.2017 23:23

Cytat:

Napisał MacGyver (Post 514537)
nie widzialem tych z jula , wiec trudno mi ocenic. mam doswiadczenie z innymi butami w tym rowniez z chinolami.

z ciezkim sercem musze przyznac ze buty chinskie za 700 starczaja mi mniejwiecej na tyle samo to markowe za 2kpln, czyli max 2 lata.

jedyny powazny mankament to taki ze po jezdzie nogi mam zawsze mokre mimi ze po zadnej wodzie nie jezdze

Chyba nie kupiłeś "markowych" a tylko chińskie lub bardziej chińskie :D

Prince 18.11.2017 12:12

Cytat:

Napisał 07 A-gent (Post 557582)
Chyba nie kupiłeś "markowych" a tylko chińskie lub bardziej chińskie :D

Chyba jednak nie. Mam markowe których jeżdżę od wiosny i widzę stopień zużycia. Tak samo jak opony zależy od eksploatowania- jednemu wystarczą na 7lat i 25tyś, innemu te same na 500km i pól dnia zabawy.

Agent 20.11.2017 10:19

Za moje SIDI crosfire zapłaciłem 1250zł i nie żałuje ani złotówki. Używam od 6 lat. Co najmniej trzy razy uratowały mi kostkę/nogę.
Zrobiłem w nich trzy wyjazdy po ~3kkm, plus jakieś 20kkm w koło komina. Zero przetarć, czy innych uszkodzeń.
Kiedy zaczynałem swoją przygodę afryką nie miałem za dużo kasy, ale postanowiłem zainwestować w bezpieczeństwo. Bałbym się jechać gdzieś dalej w butach noname za 300zł. Składanie złamanej nogi i rehabilitacja kosztuje kilkadziesiąt razy więcej.
Ja bym takich nie kupił, ale każdy decyduje samodzielnie co dla niego najlepsze :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.