Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Będzie CRF450L (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31951)

dzinks 16.10.2018 11:06

Wymiany oleju i filtra co 1000km, mały zbiornik paliwa, mało kucy i wysoka cena. Będzie lipa w sprzedaży.

Jaki target Honda ustaliła na takie Moto?

Emek 16.10.2018 11:14

To nie jest tak że mało kucy. Trzeba wypruć parę rzeczy związanych z ekologią i będzie dobrze. Baniak nędza. Może ze 100-120 km się offem zrobi. Wydaje mi się że to może być niezła baza do budowy rajdówki bo jako dual to tego nie widzę mając CRF450X w garażu.

apex 16.10.2018 12:02

Z pojemności 450 oczekiwał bym mocy na poziomie ok. 40km. (i to jest normalna wartość jak na silnik dualowy). Pojemność baku jest mała ale standardowa w tym przedziale, realnie 130-170 w offie do zrobienia - spalanie będzie na poziomie ok. 4,5 litra.

IMO cena w tym przypadku powinna oscylować na poziomie 33-35 tys.

madafakinges 16.10.2018 12:23

W stanach jest własnie 40pare koni, tylko na rynek eu jest blokowany, ale za taką cenę to nie ma o czym gadać, choć mamy tu zawieszenia i osprzęt z najwyższej półki, to cena powinna być z 3 z przodu.

dejv667 16.10.2018 12:26

Innymi słowy weekendowy wypad na Mazury... I wymiana oleju. No chyba, że ktoś leci z południa Polski to wymiana po dotarciu do celu.
Dla osób robiących 20k km rocznie koszty samych wymian oleju wyniosą lekko licząc 2,5k pln. W perspektywie użytkowania takiego moto na przestrzeni 3-4 lat mamy lekko licząc kilka do kilkunastu tysięcy pln na olej. Masakra jakaś bo nawet chińczyki mają większe interwały.

No chyba, że ktoś robi 3-4k km w sezonie.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Franz 16.10.2018 12:40

Kto posiada 10 tys euro na taki motocykl
To właśnie tyle robi. Do turystyki ma inne
Pojazdy

ivenhoe 16.10.2018 14:18

to niech nie nazywają to dual sport bo daleko tej hondzie do tego.
Co ciekawe to to nawet nie jest nawet dirt bike z tą wagą :D

kristoch 16.10.2018 20:19

Nie jestem rzecznikiem Hondy ale w sumie jaką mają konkurencję?
NOWY Dual z licencją na asfalt o masie 130kg i mocy 40KM (w EU pewnie każdy i tak odkastruje)?
Jesteśmy wciąż krajem pączkującej wiśni więc 10k€ to abstrakcja za takie moto ale globalnie to jest alternatywa dla podstarzałych lub niedostępnych WRR-ek czy DRZet.
Ciekawe jaka sprzedaż będzie... Na YT jest już sporo filmików od gości, którzy kupili w ciemno, bez jazdy próbnej i porównują właśnie do WRR/DRZ.

jorge 17.10.2018 01:27

Cytat:

Napisał motif (Post 606392)
to wiecej niż każde moto z konkurencji a parametry wszystkie gorsze plus dużo większa waga, trzeba być chyba niespełna rozumu lub fanatykliem hondy (w sumie to samo) żeby to coś kupić...

Pomyśl chłopie co mówisz. Na Forum Hondy piszesz, że mamy nasrane w głowach. Proszę zachowaj twarz i przeproś.

dejv667 17.10.2018 07:28

Cytat:

Napisał kristoch (Post 606499)
Nie jestem rzecznikiem Hondy ale w sumie jaką mają konkurencję?
NOWY Dual z licencją na asfalt o masie 130kg i mocy 40KM (w EU pewnie każdy i tak odkastruje)?
Jesteśmy wciąż krajem pączkującej wiśni więc 10k€ to abstrakcja za takie moto ale globalnie to jest alternatywa dla podstarzałych lub niedostępnych WRR-ek czy DRZet.
Ciekawe jaka sprzedaż będzie... Na YT jest już sporo filmików od gości, którzy kupili w ciemno, bez jazdy próbnej i porównują właśnie do WRR/DRZ.

Sporą - tylko trzeba zdefiniować co to dzisiaj dual.

Dual był kiedyś motocyklem uniwersalnym, nie cross em z lampą. Z duali wyrosły mniejsze i większe turystyczne enduro, które w latach '90 zaczęły się robić coraz bardziej on i coraz mniej offroad. Chyba tylko KTM wpadł później na koniec żeby do czegoś co ma latać po lesie założyć duży bak i owiewkę a później nazwać to adv. Reszta producentów szła w turystyczne enduro bo klienci którzy chcieli maszyny do off wybierali coś stricte do off.

Podsumowując: honda konkurencję ma i to sporą. Dla kogoś kto szuka maszyny 50/50 konkurencja ma sprzęty klasy 300/650 za okolice 33-35 tys PLN. Sprzętu sprawdzone, nie wymagające wymiany oleju co dwa dni jazdy i mające sporo więcej mocy niż 18kW.

Ja bym powiedział, że problem to jest bo Honda chyba nie do końca wie co zrobić. CRF250Rally (czy jak to się tam zwie) to fajna konkurencja cenowa do np g310gs czy v-stroma 250. Słabsza od konkurencji ale cenowo podobna.
Tu chyba ktoś chciał wypełnić lukę pomiędzy 250 a nową Afryką na zasadzie "dajcie coś co jest pomiędzy i ustalcie cenę na pomiędzy".

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.