Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Konsalnet bezpieczny motocykl (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28607)

Mesjasz 05.03.2017 16:49

Konsalnet bezpieczny motocykl
 
https://www.konsalnet.pl/2016/03/25/...czny-motocykl/
Zna ktoś takie urządzenie? Używa? Jakieś opinie?
Nie jestem z nimi w ogóle związany ale zagadałem na Expo i propozycja na ok 37 zł miesięcznie w sezonie a poza 10 zł za traking, to dobra opcja chyba..
Poza tym założyli mi w salonie alarm Legos 3, który już nie działa po 2 dniach.. :/ wyje tylko jak go sam uruchomię..

Onufry22 05.03.2017 19:57

Tam jest jeszcze opłata instalacyjna...

Mesjasz 05.03.2017 20:25

Chyba 100 urządzenie i 200 podłączenie ale to i tak taniej niż alarm który tylko wyje, a tu jest powiadamianie o wypadku i na komórkę o każdym zdażeniu.. jak dostane jakieś większe info to napisze. .

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

misiak 05.03.2017 20:40

Nie wiem jak sprawa wygląda odnośnie alarmów do motocykli, ale jeżeli chodzi o zabezpieczenia obiektów to Konsalnet zakłada systemy z niezbyt wysokiej półki i prawie za półdarmo.
Byleby złapać klienta na comiesięczny abonament.
Poczytaj dobrze umowę żebyś się nie zdziwił, że np. masz tylko 3 powiadomienia za darmo a następne płacisz itp.

Mieciek 06.03.2017 06:45

Noż kurka w myślach czytacie.
O to samo miałem pytać.
Ale w necie mało ocen jest. 90% tego co znalazlem to byly informacje ze Konsalnet nie jest dobrym pracodawcą ale prawie nic nie bylo jakim jest usługodawcą.

teddy-boy 06.03.2017 08:48

Poniewaz znam ludzi z Konsalnetu odpowiedzialnych za ten projekt, moge kogos poprosic o odpowiedzi na pytania jesli je tu zbierzecie. oczywiscie jesli chcecie.
Ja sam ich klientem nie jestem.

wezyr 06.03.2017 08:49

to nie lepiej kupić urządzenie LOKALIZATOR GPS ORLLO SPY-CAR - sam się nad tym zastanawiam...do tego dokupić małą syrenę i przez przekaźnik podpiąć żeby odstraszyć intruza. W momencie próby kradzieży wysyła SMSa. Nigdzie nie znalazłem co prawda opinii jak to działa z motocyklem. Ma tak samo bezpłatną apkę do zaznaczania trasy. Minus jest taki, że larm działa w GSM czyli na odludziach gdzie nie ma zasięgu nie będzie działało, natomiast sam trucker powinien bez problemów działać go ma moduł GPS.

Mesjasz 06.03.2017 10:52

Dzwoniła babka i powiadamianie internetowe i sms jest free, płaci się za wyjazd patrolu jeśli sobie zazyczymy dodatkowo w razie W.. jak dostane maila napisze coś więcej.. szukałem coś więcej i jest http://ikol.pl/lokalizator-gps/pl/na...i-skutery.html tylko tu nie ma chyba powiadamiania ratunkowego przy wywrotce ale jest taniej i można samemu instalować.. problemem też jest zasilanie bo dobre trackery mają swoje baterie ale kosztują ponad 1300.. szukam i czytam dalej.. każda informacja się przyda.. ;)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Evvil 06.03.2017 11:29

To ja się trochę wypowiem na temat lokalizatorów z allegro, bo taki posiadam i z niego korzystałem (przynajmniej z części funkcjonalności). Teraz już nie korzystam bo.... w sumie łańcuch mi wystarczy a mój KTM jest w stanie takiego rozjebania wizualnego że i tak się nikt nie połasi :).


1. Do działania wymaga karty sim, aktywowanej i w zasięgu (co oczywiste)
2. Do działania wymaga zasięgu GPS (co oczywiste)
3. W związku z p. 1 i 2 w garażach podziemnych się średnio sprawdza

4. Do działania wymaga trochę cierpliwości przy konfiguracji czułości. Jak ustawiłem maksymalną czułość to walił smsami rano i wieczorem - nie wiem czy z racji tego, że obok parkowały samochody czy z racji tego że głupiał w garażu z zasięgiem. Ale według smsów to każdej nocy kradli mi go z garażu kilka razy :).

5. Na powietrzu przy ustawionej sensownie czułości działa świetnie. Można ustawić "zone" i wtedy wali smsem po przekroczeniu naprzykład promienia 100 metrów od postawienia motocykla albo polegać na czujniku wstrząsowym i wtedy wali smsem jak ktoś go ruszy. W sumie to nie powiem, ale działa to.

6. Lokalizacja motocykla działa spokojnie - na żądanie wysyła koordynaty.

7. Obsługa tego systemu jest wbrew pozorom prosta - ot, smsujesz sobie z motocyklem

8. Wymaga podpięcia pod akumulator jeśli dłużej gdzieś stawiamy motocykl - znaczy ma swoje akumulatorki oczywiście, ale z racji ich pojemności... no powiedzmy jeden dzień wystarczy (w komplecie dostałem dwa akumulatorki). I teraz tak - jak się ma kopkę w motocyklu to nie jest to problem. Nawet jak zje akumulator cały to pojedziesz dalej. Ale jeśli kopki nie masz to możesz sobie aku rozładować.

9. Innych funkcji nie testowałem, ale w sumie jak na urządzenie za bodaj 150 zł to moim zdaniem się sprawdza.

10. Próbowałem zmusić toto do działania w Maroku na Marokańskiej karcie sim (wiadomo) - poległem na aktywacji bo nie gadam na tyle dobrze po francusku żeby się tam dogadać z operatorem.

11. Drobna uwaga w przypadku "drogich" motocykli, które lubią znikać.
Jeśli jest to "zorganizowana" akcja to wystarczy że podjadą z zagłuszaczem sygnału GSM i GPS (na allegro za parę stówek można kupić takie urządzenie) albo wsadzą motocykl do ciężarówki w której ściany nie przepuszczają sygnału i po motocyklu.

Też urządzenie ma wymiary pudełka od zapałek, więc wiadomo, musi być gdzieś zamontowane i w sumie w motocyklu jego namierzenie chyba nigdy nie będzie jakieś turbo trudne.

Wniosek z powyższego?
1. jest sens, bo strzeżonego i tak dalej.
2. jest to pewnie sumarycznie tańsze niż konsalnet, który w zasadzie daje to samo...
3. jakbym miał garaż własny, to bym w podłogę wsadził dużą kotwę, załał to wszystko cementem i bym łańcuchem do tego wiązał motocykl plus zamontował sobie jakąś bezprzewodową kamerkę i uprawiał monitoring.
4. w podróży - łańcuch, albo klamra typu abus.
5. AC kradzieżowe.

wezyr 06.03.2017 12:31

....no własnie ja trzymam w sezonie moto pod pracą zapięty łańcuchem i pod kamerką więc podgląd mam ale co mi z podglądu jak nie wiem czy mi go rąbią czy nie... dalekich tras nie robię ...bo nie mam na to czasu więc bardziej taki lokalizator chciałem używać jako alarm z powiadomieniem...dostaje esa, że coś się dzieje patrze na kamerkę i widzę co ... w razie czego dzwonie na ochronę którą mam podpiętą pod alarm w firmie albo prosto na policję. Zimą motka trzymam w pracy w środku ale w sezonie jest za bardzo urypany żebym nim wjeżdżał do środka więc wietrzy się na zewnątrz ale pod dachem i przykryty.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.