Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Ile da sie obnizyc siedzenie w Adventure Sport 2018 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33555)

Radek Krakow 11.11.2018 19:00

Ile da sie obnizyc siedzenie w Adventure Sport 2018
 
WItam, mam okazje stac sie szczesliwym posiadaczem afry adventure sport. Troszke jest jednak wysoka i doslownie kazdy centuymetr zrobilby roznice. Idealna wysokosc to dla mnie 85 cm. Moze byc troche wyzej, tez bedzie ok, ale 90 cm to dla mnie troszke za wysoko. A przynajmniej tak mi sie wydaje. Mam 180 cm i po prostu obawiam sie tanczenia jak baletnica gdzies w korkach albo, ze bedzie problem z cofnieciem na jakims bardziej miekkim terenie. Wiem, moge kupic zwykla, ale Adv. Sprt mega mi sie podoba. Oczywiscie przymiezylem sie i do jednej i do drugiej, ale mysle, ze jakbym dluzej pojezdzil to wtedy tak naprawde bede mogl stwierdzic, ze np 90 cm to jednak za wysoko lub nie. Stad mam 2 pytania:
1. Co uwazacie na temat tej wysokosci adv. sport: faktycznie bedzie uciazliwa na dluzsza mete?
2. Do jakiego stopnia i jak mozna uzyskac "nizszy efekt" siedzenia. Jesli pozycja startowa to 90cm, kazdy centymetr to wielki krok na przod. Pelnia szczescia to 85cm.86 tez bedzie super, a 89 juz bedzie lepiej niz 90cm.
Wielkie dzieki

Emek 11.11.2018 19:15

Pierwszy raz siedziałem na ATAS w zeszłym tygodniu i to na obniżonym siedzeniu bo tak było akurat ustawione. Mam 178 i na standardowej wersji mam czasami problemy z manewrowaniem na postoju mimo że całymi stopami staję na ziemi. To siodło w ATAS jest bardzo wysokie i nie daje mi pewnego podparcia, stąd tej wersji z pewnością bym nie kupił pod siebie. Wal do Zeta to może ci pomoże z poprawieniem kanapy.

szelas 11.11.2018 19:31

W centymetrach nie odpowiem, ale...... Do ATAS pasują kanapy te od normalnej NAT. W ofercie są trzy "rozmiary/grubości" i wszystkie można zainstalować w dwóch pozycjach. Ja przymierzyłem się do ATAS z najniższą kanapą i jest znaczna różnica. Na normalnej kanapie mogłem co najwyżej pomachać nogami w powietrzu a na najniższej w dolnym ustawieniu odrywam jedynie pięty od ziemi - dla mnie stabilne podparcie.

Radek Krakow 11.11.2018 19:57

Cytat:

Napisał Emek (Post 610934)
Pierwszy raz siedziałem na ATAS w zeszłym tygodniu i to na obniżonym siedzeniu bo tak było akurat ustawione. Mam 178 i na standardowej wersji mam czasami problemy z manewrowaniem na postoju mimo że całymi stopami staję na ziemi. To siodło w ATAS jest bardzo wysokie i nie daje mi pewnego podparcia, stąd tej wersji z pewnością bym nie kupił pod siebie. Wal do Zeta to może ci pomoże z poprawieniem kanapy.

Dzieki, napisalem do Zeta. No wlasnie dla mnie tez stabilnosc jest wazna. Bede kombinowal, jesli nie zejde o chociaz3 cm, to bede sie musial zastanowic nad standartowa wersja.

Radek Krakow 11.11.2018 19:58

Cytat:

Napisał szelas (Post 610937)
W centymetrach nie odpowiem, ale...... Do ATAS pasują kanapy te od normalnej NAT. W ofercie są trzy "rozmiary/grubości" i wszystkie można zainstalować w dwóch pozycjach. Ja przymierzyłem się do ATAS z najniższą kanapą i jest znaczna różnica. Na normalnej kanapie mogłem co najwyżej pomachać nogami w powietrzu a na najniższej w dolnym ustawieniu odrywam jedynie pięty od ziemi - dla mnie stabilne podparcie.

Dzieki, no wlasnie to by mi juz wystarczylo. Bede kombinowal :-)

I oczywsicie pochwale sie jak juz sie na cos zdecyduje :-)

szelas 11.11.2018 20:11

Cytat:

Napisał Radek Krakow (Post 610940)

I oczywsicie pochwale sie jak juz sie na cos zdecyduje :-)

Koniecznie :)

aadamuss 11.11.2018 21:19

Jak dociążysz bagażem to usiądzie trochę.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

ex1 12.11.2018 00:51

jak by co.. chętnie zamienię swoją kanapę na tą z ATAS.. moja mi za niska.. :)

Radek Krakow 12.11.2018 09:14

Cytat:

Napisał ex1 (Post 610955)
jak by co.. chętnie zamienię swoją kanapę na tą z ATAS.. moja mi za niska.. :)

O widzisz, to calkiem mozliwe, ze sie do Ciebie odezwe :-) Dzisiaj jade do Warszawy I bycmoze jutro wroce na dwoch nowych kolkach. Mam 2 miejsca, gdzie potencjalnie kupie afre. Dam znac.

ex1 13.11.2018 15:48

Cytat:

Napisał Radek Krakow (Post 610960)
O widzisz, to calkiem mozliwe, ze sie do Ciebie odezwe :-) Dzisiaj jade do Warszawy I bycmoze jutro wroce na dwoch nowych kolkach. Mam 2 miejsca, gdzie potencjalnie kupie afre. Dam znac.

spoko.. zapraszam.. :D. będzie to rozwiązanie również dobre dla mnie :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.