Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Navitel G550 - uwagi do działania. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30492)

Moto-Bandit 29.10.2017 10:41

Navitel G550 - uwagi do działania.
 
Generalnie jestem zadowolony z tejże nawigacji, jednak w moim egzemplarzu występuje pewien problem. Mianowicie zdarzają się dziwne zacięcia i to zawsze w najmniej odpowiednim momencie - podczas wykonywania manewrów, najczęściej na większych skrzyżowaniach. http://africatwin.com.pl/images/smilies/baldy.gif
Wygląda to tak, jakby navi traciła sygnał GPS. wszystkie funkcje programu działają, tylko wskaźnik położenia zostaje w miejscu ostatniego manewru.
Wyłączenie, ani wyszukanie ponowne trasy nie pomaga. dopiero za 2-3 resecie po kilku-ilkunastu minutach udaje się włączyć prawidłowo.

Ciekaw jestem, czy problem występuje tylko u mnie, czy jeszcze ktoś ma podobnie?
Czy może to być podstawą do reklamacji? (występuje sporadyczne więc, ciężko będzie przedstawić)

Jeśli ktoś ma jakieś problemy z tą navi to zapraszam do podzielenia się.

Yarro 30.10.2017 19:39

A ile map masz wgranych? Czytałem gdzieś, że problemy z zawieszeniami zdarzają się, gdy wgrane jest dużo map i jeszcze na wolnej karcie. U siebie na razie tego typu błędów nie zauważyłem, ale jazda tylko wokół komina.
Brakuje mi natomiast zapisywania śladów.

Moto-Bandit 30.10.2017 20:09

Możliwe, że masz rację, po kupnie zrobiłem aktualizację wszystkich map, które były dostępne. Usunę część i przetestuję. Dzięki :bow:

Mnie drażni jeszcze planowanie przez punkty pośrednie.

rumpel 30.10.2017 20:30

albo wgraj jakąś inną aplikacje np. Automape, Oziexplorer, Mapfactor Navigator i sprawdź czy dalej tak sie dzieje.


Powiedz jak z widocznoscią na tej navi w dzień/słońce.

motoMAUROxrv 30.10.2017 22:13

Ja również kupiłem to samo dziadostwo, by mieć jak najświeższe mapy na szwendaczkę po Rumunii.. :mur:
Niestety w trasie, musiałem w trybie ciągłym korzystać z tego co miałem dostępne w telefonie, -bo to ustrojstwo zbyt często zachowywało się dokładnie tak jak to opisałeś.
Prawie każda chwilowa pauza np. na tankowanie, lub też czasami zjazd w innym niż "zalecanym" kierunku, unieruchomiał to cholerstwo na amen! Ożywało ponownie po 20-30min lub przejechanych 30-50 kilometrach.. :dizzy:
Działo się tak wszędzie, w PL/CZ/SK/HU/RO..
Aha, -żadnych dodatkowych map nie wgrywałem!

-Ogólnie STRASZNA LIPA :convulsion: -zarówno pod względem podstawowego "działania", jak i wyrazistości wyświetlacza, grafiki, marnej jakości szybki, itd, itp..
Całkowicie zmarnowana kasa :fool2: -gdybym ją wyrzucił w błoto, to może ktoś by znalazł, opłukał, i pewnie o wiele rozsądnie wydał.. :o:oldman:

Moto-Bandit 31.10.2017 09:58

U mnie też zjazd do CPN = blokada urządzenia lub, nielogiczna zmiana trasy.

Tak sobie myślę, że może warto spróbować reklamować...
Chyba po 01.11 zadzwonię do serwisu zobaczymy co powiedzą.

A Rambo, może coś wie w temacie? Może były wcześniej zgłoszenia w temacie?

motoMAUROxrv 31.10.2017 12:19

-Zakupiłem toto na krótko przed wyjazdem u Ramboszczaka :)
Po powrocie nie udało mi się zlokalizować rachunku, dlatego też nie zawracałem mu już głowy reklamacją..
-Może by tak (choćby dla zaspokojenia ciekawości) dał znać jak do tematu reklamacji podchodzi producent czy dostawca tego "wynalazku"?.. :rolleyes:

Osama 31.10.2017 17:58

Cytat:

Napisał motoMAUROxrv (Post 554888)
-Zakupiłem toto na krótko przed wyjazdem u Ramboszczaka :)
Po powrocie nie udało mi się zlokalizować rachunku, dlatego też nie zawracałem mu już głowy reklamacją..
-Może by tak (choćby dla zaspokojenia ciekawości) dał znać jak do tematu reklamacji podchodzi producent czy dostawca tego "wynalazku"?.. :rolleyes:

Rachunek '' paragon'' jest tylko poświadczeniem zapłacenia podatku przez sprzedającego . W przypadku zwrotu czy reklamacji nie jest on w ogóle potrzebny. Musisz mieć dowód, że kupiłeś dany produkt w tym własnie miejscu. Przelew, list przewozowy paczki, historia karty, czy zwykły email w którym wysłałeś zamówienie :)

next22 31.10.2017 19:50

Cytat:

Napisał Osama (Post 554913)
Rachunek '' paragon'' jest tylko poświadczeniem zapłacenia podatku przez sprzedającego . W przypadku zwrotu czy reklamacji nie jest on w ogóle potrzebny. Musisz mieć dowód, że kupiłeś dany produkt w tym własnie miejscu. Przelew, list przewozowy paczki, historia karty, czy zwykły email w którym wysłałeś zamówienie :)

Coś w tym jest w Carefur czy może to był Auchan-ie miła pani na podstawie płatności kartą wymieniła mi tablet na nowy :)

Marcin3City 31.10.2017 20:36

Liczyć powinno się nawet oświadczenie na piśmie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.