Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Zna się kto na blachodachówce ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36298)

Adagiio 03.12.2019 12:40

Zna się kto na blachodachówce ?
 
Potrzebuje wymienić dach na chałupie i nie chciałbym ponownie dachu pokrytego dachówką bo od samego początku był z tym kłopot. Pękała, rozwarstwiała się i trzeba było ją ciągle wymieniać a chodząc po niej pękały kolejne i tak w koło, dopóki była dostępna to kupowałem i wymieniałem, ale w końcu przestali ją produkować z 10 lat temu i koniec.
Więc pomyślałem żeby następny zrobić z blachodachówki, byłem w kilku punktach sprzedaży a tam każdy chwali to co sprzedaje akurat on i twierdzi że konkurencja ma chujnię. Ekipa która ma to robić twierdzi że pierwsze dachy, które robili z 15 lat temu nadają się już do wymiany. W związku z tym nie polecą nic aby później ktoś nie miał do nich pretensji. Dachówka na chałupie leży od 1994 roku, chyba po 4/5 latach zaczęły się z nią kłopoty.

ArtiZet 03.12.2019 12:50

Franz chyba kiedyś zawsze miał motki na sprzedaz z tym towarem w tle to może on :D

Mieciek 03.12.2019 12:55

Ja przed budowa stałem przed wyborem blacha czy dachówka
W związku z tym doktoryzowałem się nad jednym i drugim
Niestety wszystko ma plusy i minusy
blacha jest lekka
wymiana to szybki temat
raczej nie pęka tylko się zagina
niestety wiatr może łatwiej taki dach zabrać
słabej jakości blacha musi być konserwowana aby żyła dłużnej lub wymieniona na nową.
Blacha wychodziła mi trochę taniej niż dachówka
Ogólnie wybrałem dachówkę.
Ale ekspert ze mnie żaden tyle wiem co pisali w internetach i sam trochę logiką się posiłkowałem.
To rozwarstwianie u Ciebie jakieś podejrzane możne jakaś trefna partia. Ojciec na domku z lat 60tych wymienił dachówkę jakoś 4 lata temu. Słyszałem o podobnym przypadku jak Twój ale wtedy zadziałała reklamacja u producenta.

Natalia Cattiva 03.12.2019 12:56

Kurde ale przeca dachowka dachowce chyba nie rowna.., moze jakis budzetowy szajs masz polozony? Nie jestem dekarzem, ale ciekawa oferte ma braas.. +15 lat gwarancji. Z blachodachowka nie bedziesz mial wrazenia jakby ktos Ci sie dobijal do dachu podczas deszczu? :)

ArtiZet 03.12.2019 13:03

Ja się trochę doktoryzowałem w dachówce ;)
Opinia jest taka, że żadna dachowka która robiona jest z gliny wydobywanej w PL się nie nadaje...a z tego robione są tanie linie np. Braas, Creaton itp.
Wybrałem robioną w Niemczech firmy Meyer-Holsen

siwy 03.12.2019 13:05

Jest jeszcze blacha na rąbek ...

ArtiZet 03.12.2019 13:10

Cytat:

Napisał siwy (Post 660239)
Jest jeszcze blacha na rąbek ...

Podobno jest jeszcze mniej firm, które potrafią to dobrze zrobić niż dachówkę;)

lukasz_vip 03.12.2019 13:16

Cytat:

Napisał Natalia Cattiva (Post 660237)
Kurde ale przeca dachowka dachowce chyba nie rowna.., moze jakis budzetowy szajs masz polozony? Nie jestem dekarzem, ale ciekawa oferte ma braas.. +15 lat gwarancji. Z blachodachowka nie bedziesz mial wrazenia jakby ktos Ci sie dobijal do dachu podczas deszczu? :)

Ja się bałem dzwonienia blachy bo dokładałem wiatę do boku domu właśnie z blachodachówki. Ale fachowcy położyli mi pod nią papę taką bez kamyków i blacha się na gorąco w lato z tym zwulkanizowała i nie dzwoni nic.

Na domu mam dachówkę już z 13lat i nie dzieje się nic.

majkowski1 03.12.2019 13:18

Zanim położysz dachówkę ceramiczną trzeba sprawdzić w jakim stanie więźba już jest, bo może lepsze rozwiązanie jednak blacha...
A różnica ceny między naszą ceramiką i zagraniczną - ogromna. Czy taka ogromna różnica w jakości? Okaże się za 4/5 lat... ;)

Natalia Cattiva 03.12.2019 14:02

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 660241)
Ja się bałem dzwonienia blachy bo dokładałem wiatę do boku domu właśnie z blachodachówki. Ale fachowcy położyli mi pod nią papę taką bez kamyków i blacha się na gorąco w lato z tym zwulkanizowała i nie dzwoni nic.

Na domu mam dachówkę już z 13lat i nie dzieje się nic.

Konstrukcje sam stawiales czy ekipa?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.