Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dziwny hałas w okolicy silnika???? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11684)

PiotrTMC 29.12.2011 13:19

Dziwny hałas w okolicy silnika????
 
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu pojawił się w mojej trójce jakiś dziwny hałas w okolicy przodu motocykla lub bliżej silnika. Nie wiem co to jest ale odgłos podobny do zacierającego się łożyska.Pojawia się przy prędkości ok.80km/h i znika przy 40km/h dosyć głośno słychać.Dziwadło jakieś, myślałem że łożyska w kole, wymieniłem i dupa, dalej jest:(.Co to może być?, może ktoś z was ma, lub miał taki problem? Dodam tylko że wszystko w motongu chodzi dobrze, na biegu jałowym tego hałasu nie ma, na nóżce na biegu dzidowałem i też nie ma, dopiero podczas normalnej jazdy pod obciążeniem. Łańcuch, ślizgi ok, więc skąd ten odgłos??Jestem bezradny:( pomocy......:bow:.

Kici 29.12.2011 13:29

Odkręć osłonę silnika, parę razy zmusiła mnie do czarnych myśli :o

PiotrTMC 29.12.2011 13:39

Osłona wątpię, ten hałas ma związek z prędkością jakby coś obracającego się wpadało w rezonans i wraz z malejącą prędkością wyłączało się, może prędkościomierz, no ale w sumie linkę odpinałem:( nie wiem juz sam.

tomkow 29.12.2011 13:49

Więc hałas jest związany z prędkością pojazdu, a nie obrotami silnika? Nie ma wpływu, na którym biegu jedziesz? BTW - masz jakieś 50 km do Szparaga, jest ciepło, więc dla sanacji psychicznej może podskocz na obdukcję?

PiotrTMC 29.12.2011 14:04

Cytat:

Napisał tomkow (Post 212753)
Więc hałas jest związany z prędkością pojazdu, a nie obrotami silnika? Nie ma wpływu, na którym biegu jedziesz? BTW - masz jakieś 50 km do Szparaga, jest ciepło, więc dla sanacji psychicznej może podskocz na obdukcję?


Tak ja mówisz tylko, że częstotliwość hałasu się nie zmienia i to jest problem, jak pisałem wczesniej po prostu ten hałas się "załącza"nie ważne czy po osiągnięciu 80km/h zwolnie do 70 czy 50 , on po prostu wyłączy sie przy blisko40km/h z wciąż tym samym natężeniem hałasu i to jest zagadka.Po osiągnięciu 80km/h to hałas jest raczej ciągle bo im szybciej jadę, tym mniej słyszę bo tłumik daje juz o sobie znać.Nie ważne jest to od biegu ani od prędkości silnika, muszę jeszcze pojeździć bez prędkościomierza może to ta zaraza mnie prześladuje.

majki 29.12.2011 14:49

Sprawdź ślimak jeszcze, linkę prędkościomierza, simeringi w kole. Osłona silnika też może wpadać w rezonans...sporo tego może być.

Hmmm...ostatnio jak jechałem rano przy -5st i niezłym szronie to też mi się załączyło jakieś dziwne wycie z przodu. Też nie zależne od obrotów. Znikło samo jak mocno zwolniłem przed światłami. Nie wiem czy to jakieś zawarcie na klaksonie czy np coś z napędem licznika. Pojawiło się raz, ale wyraźnie i znikło. :rolleyes:

PiotrTMC 29.12.2011 15:27

Cytat:

Napisał majki (Post 212762)
Sprawdź ślimak jeszcze, linkę prędkościomierza, simeringi w kole. Osłona silnika też może wpadać w rezonans...sporo tego może być.

Hmmm...ostatnio jak jechałem rano przy -5st i niezłym szronie to też mi się załączyło jakieś dziwne wycie z przodu. Też nie zależne od obrotów. Znikło samo jak mocno zwolniłem przed światłami. Nie wiem czy to jakieś zawarcie na klaksonie czy np coś z napędem licznika. Pojawiło się raz, ale wyraźnie i znikło. :rolleyes:

Slimak sprawdzałem jest ok, linka nowa nasmarowana simeringi wymienione.Linkę napędzałem wiertarką do 120 i cisza więc licznik też odpada.Może pompa wodna??tam jest jakieś łożysko?czy tylko łożysko ślizgowe, które smaruje płyn chłodzący??

Artuditu 29.12.2011 16:21

Zmieniałeś ostatnio opony na np. TKC? :)

PiotrTMC 29.12.2011 18:34

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 212776)
Zmieniałeś ostatnio opony na np. TKC? :)


Zmieniałem rok temu na mitasa 09, to nie oponki, w terenie też słychac hałas,nie tylko na czarnym.

banditos 29.12.2011 20:58

Nie sa wyzabkowane?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.