Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Buty i zmiana biegów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29747)

StrzeLuk 17.07.2017 08:50

Buty i zmiana biegów
 
Mam do Was pytanie, może głupie ale wolę się podpytać niż sam kombinować. Posiadam buty TCX X-DESERT GTX i przez ich dosyć gruby bieżnik podeszwy + w miarę masywny czubek buta ciężko operować dźwignią zmiany biegów. Rozmawiałem na ten temat z człowiekiem ze sklepu bo miałem ten problem przy "cywilnym" motocyklu na kursie. Otrzymałem odpowiedź, że w moto klasy NAT dźwignia zmiany biegów jest dłuższa i jest więcej miejsca na duży but. Niestety mam wrażenie, że to nie prawda. Miejsca jest tyle samo... Teraz pytanie do Was: Tak ma być? Te buty są po prostu duże i inne będą lepsze? Jest jakaś szansa na regulację długości dźwigni zmiany biegów (wymiana na dłuższą)?

Czy pomoże wywalenie tej gumy, która jest na oryginalnych podnóżkach? Ona w pewien sposób podwyższa podnóżek i jest "luźna" co powoduje, że bieżnik podeszwy się w nią haczy.

madafakinges 17.07.2017 08:54

Dłuższa dźwignia spowoduje, że będziesz musiał wykonać większy ruch stopą żeby zmienić bieg.
Są jakieś akcesoryjne regulowane, ale kosztują chyba 700zł...
Więc masz dwie opcje albo się przyzwyczaj albo zmień buty.
aj przepraszam jest jeszcze trzecia opcja DTC:haha2:

radiolog 17.07.2017 08:59

Stopa po paru dniach się przyzwyczaja do nowego sposobu zmieniania, nie ma co ruszać dzwigni, po zmianie na Touratech destino miałem tak samo, teraz nie czuje różnicy między starymi i nowymi butami

Emek 17.07.2017 08:59

Zawsze możesz podnieść w górę dźwignię na wieloklinie jak ci miejsca za mało. Ja ciut uniosłem bo też mi nie do końca było wygodnie.

StrzeLuk 17.07.2017 09:04

Cytat:

Napisał Emek (Post 539883)
Zawsze możesz podnieść w górę dźwignię na wieloklinie jak ci miejsca za mało. Ja ciut uniosłem bo też mi nie do końca było wygodnie.

I od tego zacznę :Thumbs_Up: Dzięki!

bicio 17.07.2017 09:08

Nie wiem jak jest w NAT, ale w innych motocyklach którymi jeździłem gumy na podnóżkach to było śliskie ścierwo po którym zjeżdżał but jak było mokro. Pierwsze do wywalenia.

Jaskola 17.07.2017 09:20

Cytat:

Napisał bicio (Post 539889)
Nie wiem jak jest w NAT, ale w innych motocyklach którymi jeździłem gumy na podnóżkach to było śliskie ścierwo po którym zjeżdżał but jak było mokro. Pierwsze do wywalenia.

W NAT nie jest inaczej. Niby redukują trochę wibracje, ale do wywalenia... razem z całymi podnóżkami:D (zwłaszcza jak ktoś ma duże stopy, bo są malutkie. Mnie osobiście było mega niewygodnie z oryginalnymi podnóżkami i bolały stopy)

teddy-boy 17.07.2017 09:50

Jak po praru dniach nadal bedzie ci przeszkadzac, to podnies sobie sama dzwignie na wielowypuscie. Ja tak zrobilem bo mam duza stope i jest git. Nic wiecej nie trzeba

HarryLey4x4 19.07.2017 08:06

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 539880)
....
aj przepraszam jest jeszcze trzecia opcja DTC:haha2:

i to jest najlepsza opcja :D , no może bym się tylko czepiał ,że z DCT :hehehe:

matjas 19.07.2017 09:15

niby środek lata a temat jak z lutego...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.