Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Nolan N104 Evo - Caberg Tourmax (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21811)

sebol 15.08.2014 14:22

Nolan N104 Evo - Caberg Tourmax
 
Robię przymiarkę do zakupu kasku szczękowego . W zasadzie prawie już byłem zdecydowany na Nolana N104 Evo . Trafiłem jeszcze na wspomnianego Caberga . Mało można jednak przeczytać o nim opinii urzytkowników . Czy ktoś w tym modelu Caberga jeździ/ł ? Jestem otwarty na inną propozycję do 1300 zł. z blendą i otwieraną szczęką ( coś co nie rozleci się po roku - mechanizm otwierania szczęki ).

PszemekADV 15.08.2014 15:02

Proszę o usunięcia postu

Gawień 15.08.2014 15:45

Trochę męczące robią się te reklamy :cold:

LuckyOne 15.08.2014 15:46

Mam w/w Caberga jednakże zbyt krótko abym mógł wypowiadać się na temat wytrzymałości mechanizmu otwierania szczęki.
Generalnie kask fajny i lekki. Mechanizmy otwierania działają sprawnie i nie wymagają siły i szarpania się. Blenda wysuwa się gładko a suwak jest umieszczony na szczycie skorupy wzgl. łatwo dostępny. Kask dobrze tłumi hałasy itp. Jest przystosowany pod bluetootha "JustSpeak". W zestawie otrzymujesz wkładkę antyparującą na wewnętrzną stronę szybki - działa. Z minusów jakie zauważyłem to u mnie pęd powietrza rozbitego od deflektora szybki kieruje się akurat wprost na daszek kasku przez co wzbudza jego wibracje i generalnie wkurza :)

Moja dotychczasowa ocena to 9/10

marekmoto1 15.08.2014 23:39

Sporo przemieszczam się motocyklem i po kilkunastu latach powiem wprost: nie mam kasy na tanie kaski. Miałem agv, nolany, cabergi i od kilku lat śmigam w jednym shoeiu neotecu. Naprawdę wszystko super funkcjonuje. Odwiedziłem w nim Albanię, Chorwację, Białoruś i codziennie dojeżdżam do pracy. Mechanizmy działają cały czas poprawnie. Moim zdaniem czasami dobrze jest zainwestować. W 104 evo też pośmigałem. Niezły kask, ale shoei jest lepszy:-)

jorge 16.08.2014 00:13

Przemek wez zedytuj tegp spama. Nie wstrczy link do Twojego "koncika" ???!!:vis::Thumbs_Down:

Rowjuez polevam shoei

sebol 16.08.2014 13:11

Jeszcze jedno . Nigdy nie jeździłem w kasku z daszkiem . Czy ten daszek nie stawia dużego oporu ? ( grzać 200 km/h oczywiście nie będę )

Co do Shoei to że dobre i drogie to wiem :) Mam integrala. Ma jedną sporą wadę . Nie można do prania wyciągnąć całej wyściółki , a w Shoei-u zawołali 700 zł. + koszty wysyłki do Niemiec .

robertG7 16.08.2014 13:42

@marekmoto, kilka lat z pewnością nie latasz w Neotecu. Do sprzedaży wszedł w maju, rok temu :)

Też go mam i wiem, że nie jest doskonały

marekmoto1 17.08.2014 10:35

Mam neoteca od wiosny 2012. Kupiony w Polsce u autoryzowanego dealera z kartą gwarancyjną na 5 lat. Zatem 3 sezony prześmigane. Doskonałego kasku zrobić się nie da. Każdemu coś nie będzie pasowało. W neotecu przejechałem ok. 40 tys.km i mogę powiedzieć, że jest doskonałym kompromisem. Zwłaszcza dla użytkownika AT:-) Pozdrawiam.

Adagiio 17.08.2014 10:45

Przemek ADV zwracam Ci uwagę abyś dał sobie na wstrzymanie z reklamą swoich produktów . Masz temat w dziale pid i tylko tam oferuj to co masz do sprzedania . Nie chcemy tu reklamy i ofert sprzedaży dlatego płacimy składki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.