Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   To świnia! Wątek dla znudzonych- zgadywanka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34946)

Prince 09.05.2019 12:32

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 636098)
W niczym nie przeszkadza w ustawieniu zworów, ot trzeba ze dwa obroty wiecej zrobić i cała filozofia. Wystrczy dobrze się przyjżeć.

Przyjrzę sie ;) Nie wiem jak w XR400 ale chętnie też zobaczę jak przy świetle latarki obracasz sobie wałem szukając w okienku T przy autodeko.

Cytat:

E tam...
Nie ustawiasz tego co dzien
Kilka razy w sezonie, w tym raz w krzakach na urlopie może się zdarzyć. Bez stołeczka podnosniczka, ściągania pokrywy koła i pomocy. Jest przewaga wykopania autodeko? ;)
Na razie w niczym mi nie pomogło. Jak zobaczę jak pomaga to sie przekonam.
Masz XR400 z rozruchawką- to chyba nawet nie masz wyboru. Musi być.

tyran 09.05.2019 13:04

Jest paliwo, iskra, kompresja...
Czasem strzeli w tłumik...
Dalej stawiam na przestawiony zapłon.

Prince 09.05.2019 14:24

Cytat:

Napisał tyran (Post 636151)
Jest paliwo, iskra, kompresja...
Czasem strzeli w tłumik...
Dalej stawiam na przestawiony zapłon.

Ja też całym sercem. Ale jak to sprawdzić i jak szukać potwierdzenia tej tezy?

Pacjetka przygotowywana
http://weterynaria-krasnobrod.pl/gal...ierzat_212.jpg

Po 17nastej otwieramy pokryweczki.

Lucky Luke 09.05.2019 14:33

Cytat:

Napisał Prince (Post 636139)
Przyjrzę sie ;) Nie wiem jak w XR400 ale chętnie też zobaczę jak przy świetle latarki obracasz sobie wałem szukając w okienku T przy autodeko.

Miałem xr650r jak Ty na chleb mowiłeś beb :D;)
Tak serio to zarówno w 400r jaki i 650r ustawiałem zawory bez owierania tego okienka i da się.
650r ptrafiłem seriwsować w trasie na stacji benzynowej, olej plus zawory. (mam nawet foty gdzieś na dysku) Nigdy nie mialem klopotów z paleniem tego motoru... no raz sie nie udało, padla mi swieca ale starą miałem w zapasie, szybka wymina i zagadała. 18tyś km zrobilem tym motocyklem.
Skoro kompresja jest...
Ja obstaiwam nierząd albo gaźnik.

Prince 09.05.2019 14:42

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 636172)
Miałem xr650r jak Ty na chleb mowiłeś beb :D;)
Tak serio to zarówno w 400r jaki i 650r ustawiałem zawory bez owierania tego okienka i da się.

O to to. da sie. I zdecydowanie łatwiej jest na akcesoryjnym wałku. Zresztą po co to udowadniać Ludzie masowo z XRek wywalają autodeko. Moja paliła z pierwszego.. do czasu.
Stawiasz też na gaźnik ale wiesz, że grane były dwa i podawany samostart?

matjas 09.05.2019 14:42

w życiu nie miałem na warsztacie świnki ale obczaj /o ile to możliwe/ kiedy ząb na rotorze mija pickup impulsatora. może tak? to po pierwsze.
w takim dużym piecu wyprzedzenie W STANDARDZIE to będzie pewnie z 7mm skoku tłoka o ile nie więcej.
miara kątowa wyprzedzenia polepszającego osiągi dla tego silnika sięga nawet do 6-7stopni kąta na ile się dowiedziałem ale ludzie po założeniu CDI programowalnego robią nawet dwadzieścia kilka stopni przy wysokich obrotach. w każdym razie przy tych wartościach silnik pali. ewentualnie może 'oddać' jak kopiesz jak dziewczynka.

Moim zdaniem masz za późny zapłon lub przestawiony 'do przodu' wałek. Jeden ząb to jest około 18stopni.
Do tego natknąłem się na wiele wpisów w necie o ŹLE obrobionych wałkach HotCamsa a Ty chyba coś takiego masz. CHGW czy do polski nie przyjechała cytryna zrobiona w poniedziałek????

Do tego - czy jesteś pewien, że przy wymianie wałka utrzymałeś napięcie łańcucha rozrządu tak aby nie prześlizgnął się po zębatce wału korbianego?


Jeśli jest iskra i paliwo to wiesz sam, że powinno tyrać.

Czekamy na wyniki.

m

Lucky Luke 09.05.2019 15:12

Cytat:

Napisał Prince (Post 636177)
Moja paliła z pierwszego.. do czasu.

pamiętam bo w tamtym roku sam ją odpalałem od pierwszego
zalatw kogoś kto sie na tym zna i niech Ci sprawdzi rozrząd , czesto tak jest że powielamy swoj bład ,a rozwiazanie jest zazwyczaj błache

Franz 09.05.2019 17:01

Cytat:

Napisał Prince (Post 636139)
Przyjrzę sie ;) Nie wiem jak w XR400 ale chętnie też zobaczę jak przy świetle latarki obracasz sobie wałem szukając w okienku T przy autodeko.


Kilka razy w sezonie, w tym raz w krzakach na urlopie może się zdarzyć. Bez stołeczka podnosniczka, ściągania pokrywy koła i pomocy. Jest przewaga wykopania autodeko? ;)
Na razie w niczym mi nie pomogło. Jak zobaczę jak pomaga to sie przekonam.
Masz XR400 z rozruchawką- to chyba nawet nie masz wyboru. Musi być.

Da sie mie tylko bez ustawiania zaworów, ale nawet bez użycia szczelinomierza jesli ktoś ma czucie w lapach
Zanim odkrece oczko ze znakiem T ,dla zabawy
Sprawdzam organoleptycznie jaki jest luz - za maly czy za duzy. Pomylka jest maxymalnie 0,2 mm
Oczywiscie pozniej jest na szczelinomierz z luzami jakie fabryka przykazala

Franz 09.05.2019 17:03

Cytat:

Napisał Franz (Post 636198)
Da sie mie tylko bez ustawiania zaworów, ale nawet bez użycia szczelinomierza jesli ktoś ma czucie w lapach
Zanim odkrece oczko ze znakiem T ,dla zabawy
Sprawdzam organoleptycznie jaki jest luz - za maly czy za duzy. Pomylka jest maxymalnie 0,2 mm
Oczywiscie pozniej jest na szczelinomierz z luzami jakie fabryka przykazala

Nie jest to mój pomysl ,a Motomaxa ,ktory na Xr zęby zjadł
Moze warto u niego zapytać. Ostatnio gp tu nie widać.
Może z powodu klopotow zdrowotnych z dzieckiem
Też powiedzialby swoje o walkach Hotkams - w 400 najczestsza przyczyna pękania oski kopki

MrWaski 09.05.2019 17:08

Franz pomyłka 0,2 czy raczej 0,02 mm?!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.