Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Gambia Senegal 2024 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44601)

qterhund 16.07.2023 21:31

Gambia Senegal 2024
 
Nie jestem zbyt aktywnym forumowiczem . Jeżdżę trampkiem 600. Szukam chętnych na wycieczkę do Gambii i Senegalu w marcu 2024. Czas 3 tyg. Niestety ale moi znajomi nie pojadą. Jeżdżą typowymi motocyklami szosowymi. Jeżeli ktoś ma ochotę chętnie napiszę jak to ma wyglądać. Skład max 4 osoby. Transport motocykli do Hiszpanii a potem na kółkach.

schneider 22.07.2023 13:19

Byłem

qterhund 24.07.2023 12:37

Dostępność motocykli w Hiszpanii w Marbelli jest na tą chwilę możliwy od 2.02 do 22.03. Wylot 01.03 a powrót 22.03 lub jak kto woli 24.03. Motocykl trzeba oddać do 22.03. Koszt transportu motocykla w obie strony to ok 700 euro

qterhund 31.07.2023 21:11

Niestety to już nieaktualne bo przewoźnik pomylił terminy ale to niestety nie moja wina, no ale od początku
Na początek muszę przyznać się do błędu. Wyobraziłem sobie mój wyjazd i chciałem go realizować po swojemu nie dzieląc się z Wami planem organizacyjnym. Myślałem, że skromny wpis zainteresuje chętnych, Ale widzę,że to tak nie działa. Więc po przyznaniu się do winy, zacznę od początku. Nikt mnie tu nie zna i trudno będzie zachęcić kogoś do wzięcia udziału w czymś i z kimś. To ma być super wyjazd, a nie niewiadoma z jakimś tam cholera wie z kim. Mam na imię Grzegorz i mam 50 lat. Przez ponad 30 lat jeździłem i nadal jeżdżę golasami. Kupiłem kilka lat temu Trampka i nim też podróżuję, Raz golasem raz Trampkiem. Pomysł Senegal zrodził się po obejrzeniu licznych reportaży. Moje wyobrażenie wyjazdu było takie. 3 tyg na wyjazd to minimum a z drugiej strony maksimum. Wiadomo praca, rodzina . Aby tam być 3 tyg. motocykle ktoś musi przetransportować. Myślałem też o tańszej opcji transportu: samochód laweta 3 ludzi 3 motocykle, (posiadam przyczepę do transportu 3 motocykli dmc 1200kg , więc nie byłoby problemu. Było by zdecydowanie taniej ale kolejne dni. Podjąłem decyzję motocykle ktoś zawiezie. Znalazłem transport do Malagi. Niestety koszt 1000 euro. Ale motocykle dostępne ponad 3 tyg. Niestety na dzień dzisiejszy nie znam innego przewoźnika. Chciałbym to zrealizować w marcu , kwietniu 2024.roku Reszta to sprawa prosta. Jazda przez Maroko do Senegalu i back. Koszt zaleźny od noclegów. Pozostałych opłat nie da się uniknąć, takich jak jedzenie paliwo granice prom samolot. Może coś podpowiecie, przecież macie ogromne doświadczenie w podróżowaniu. Chętnie się również dołączę do jakiejś wycieczki w tamtą stronę. Dziękuję i przepraszam

bukowski 31.07.2023 21:54

Możesz rozważyć opcje wynajęcia motocykli w. Maladze. Operował tam Gregory - miał dobrze przygotowane Afryki i zapewniał transport motocykli do Maroka. Korzystałem dwa razy, wychodziło to taniej, niż transport własnego motka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

aadamuss 31.07.2023 23:42

Wynajmowaliśmy też moto w Marrakeszu, trochę niżej i bliżej. Tylko nie wiem czy można takim motocyklem wyjechać z Maroka.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

qterhund 01.08.2023 07:08

Rozważyłem chyba wszystkie opcje. Własny transport tzn. Samochód plus laweta= tanio ale dodatkowy czas. Jazda na kołach =dodatkowy czas. Wynajem motocykli= 70, 80 euro za dzień a to daje 21 dni × stawka 1400 do 1700 euro. Doszedłem do wniosku, że najlepsza opcja znależć przewoźnika. Tu też robią się schody bo nie ma.za dużo firm a każda znana mi, nie udostępnia motocykli dłużej niż 2 tyg. A na ten wyjazd potrzebne 3 tyg. Znalazłem firmę znaną wielu na rynku i wymyśliłem transport w jedną stronę w jednej edycji a powrót w drugiej. Co daje możliwość wykożystania motocykla nawet ponad miesiąc. Tylko transport w.jedną 500 euro a powrót w drugiej tu że również 500 euro. Transport w obie strony w jednym cyklu to 700 euro ale dostępność.motocykla 2 tyg więc odpada.
Z ceną się pogodziłem ale tak w zasadzie szukam.zainteresowanych takim wyjazdem bo żona samego mnie nie chce puścić. Dzięki za.podpowiedzi

szelas 01.08.2023 08:00

Cytat:

Napisał qterhund (Post 825057)
Rozważyłem chyba wszystkie opcje. Własny transport tzn. Samochód plus laweta= tanio ale dodatkowy czas. Jazda na kołach =dodatkowy czas. Wynajem motocykli= 70, 80 euro za dzień a to daje 21 dni × stawka 1400 do 1700 euro. Doszedłem do wniosku, że najlepsza opcja znależć przewoźnika. Tu też robią się schody bo nie ma.za dużo firm a każda znana mi, nie udostępnia motocykli dłużej niż 2 tyg. A na ten wyjazd potrzebne 3 tyg. Znalazłem firmę znaną wielu na rynku i wymyśliłem transport w jedną stronę w jednej edycji a powrót w drugiej. Co daje możliwość wykożystania motocykla nawet ponad miesiąc. Tylko transport w.jedną 500 euro a powrót w drugiej tu że również 500 euro. Transport w obie strony w jednym cyklu to 700 euro ale dostępność.motocykla 2 tyg więc odpada.
Z ceną się pogodziłem ale tak w zasadzie szukam.zainteresowanych takim wyjazdem bo żona samego mnie nie chce puścić. Dzięki za.podpowiedzi

Byłem w tym roku miesiąc w Maroku + kawałek Sahary Zachodniej. Cały wyjazd był dłuższy, bo jeszcze dojazd. W każdym razie będąc na miejscu nabrałem ochoty na pojechanie w przyszłości dalej: Senegal, Gambia, Gwinea Bissau.
Na przyszły rok jeszcze nie mam wykrystalizowanych planów, ale opcja pojechania z przyczepką do Hiszpanii, potem na kołach tranzyt przez Maroko mi się podoba. Na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć na 100%, że pojadę, ale możemy się zgadać i przedyskutować temat.

Emek 01.08.2023 08:08

Zdaje mi się że 3 tygi to jest ciut za mało skoro sam dojazd z Malagi to jakieś 3600 km. W obie strony daje to 7200 km bez objazdu na miejscu. Zaznaczam, że nie wiem jak wyglądają drogi w Afryce, jak czasowo schodzi przekraczanie granic etc ale 21 dni na taki trip to mnie się wydaje mało. Oczywiście mogę się mylić.

qterhund 01.08.2023 08:21

Jest firma motowyprawy i ona organizuje wyjazdy do Senegalu. Nie jest to reklama ani antyreklama tylko informacja. Przestudiowałem ich plan, jak również plan pewnego podróżnika, który zresztą opisał swój wyjazd tu na forum . Nawet rozmawiałem z nim osobiście prosząc o pewne wskazówki. Odpowiedź z moich wyliczeń jest prosta. 3 tyg na wyjazd mając do dyspozycji motocykl chociażby w Hiszpani blisko Maroka to minimum czasu. Więc transport motocykla z Polski na lawecie to dodatkowy tydzień.
https://africatwin.com.pl/showthread...hlight=Senegal

https://motowyprawy.com.pl/1_10_senegal.html


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.