Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Zajebistość CRF (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32851)

Wujek 01.09.2018 16:19

Po 4 tys kilometrów w KGZ,TJK, UZB. kocham DTC jeszcze bardziej.
(przebieg ok 26 tys bez awarii)

myku 01.09.2018 17:33

Absolutnie nic szczegolnego. Gratuluje i trzymam kciuku za dalsza satysfakcje.

myku 01.09.2018 17:37

Cytat:

Napisał Novy (Post 598052)
1. Ma DCT! Uwielbiam tą skrzynię. Mogę delektować się przyjemnością jazdy nie rozpraszany przez wachlowanie sześcioma biegami.
Wcześniej miałem NC 750X też z DCT.
Po pierwszej jeździe próbnej na NC, banan nie schodził mi z pyska. To była miłość od pierwszego metra.

Żeby nie było - w młodości jeździłem sportowo, więc umiem biegi zmieniać i kiedyś nawet czerpałem z tego przyjemność :D

2. Wygląd kozacki. Niedaleko, gdzie mieszkam znajduje się przeszklony od ziemi biurowiec i akurat są tam światła. Zawsze narcystycznie patrzę na siebie, znaczy się na NATkę.

3. Spalanie - tak jak pisze Mada. Bardzo jestem zadowolony. Chociaż w NC miałem min. 3,2l/100km, max. 5,6. Stałe przy normalnej jeździe 3,5l. Ale NC nie można (jak NAT) jeździć we dwójkę, nie ma tyle mocy, nie jest tak uniwersalna i nie wygląda tak zajebiście!

4. Światła - magia! Wreszcie widzę, dokąd jadę.

5. Zegary - czytelne nawet jak od tyłu wali słońce. Nie widzę, co jest na nawi (nawigacja nad zegarki), a zegary nadal idealnie czytelne.

5. Oryginalna szyba. Już nawet OEM szyba dobrze chroni od wiatru. U mnie delikatnie podniosłem Batzen'em.

6. Stale świecące kierunkowskazy - dla mnie ważna kwestia, miałem tak w TA - jestem lepiej widoczny dla pozostałych użytkowników drogi.

7. Kanapa, siedzenie - można zrobić naprawdę dużo kilometrów (solo lub we dwoje) i nie cierpieć.

8. Ochrona przed wiatrem (nogi) - po moim NC zauważyłem od razu, że bak pięknie chroni od wiatru.

9. Hamulce - tak, hamulce! Jak można było zapomnieć. Motor staje dęba czy jedziesz sam czy z pasażerem i tobołami. Niejednokrotnie zapiszczałem przednim kołem przy gwałtownym wciśnięciu klamki.

10. Klang nawet oryginalnego tłumika - piękny! Japońce długo walczyli, żeby go osiągnąć z rzędówki. Miał brzmieć jak poprzednich modeli - tak czytałem. Czasami w zimie aż włączam sobie na YT dźwięk. Moja Pani mówi wtedy, że albo chory jestem albo bardzo już tęsknię za latem :D

Na razie to chyba wszystko. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to chętnie dopiszę.

Zrobione na chwilę obecną ponad 22.000 moją. W Portugalii zrobiliśmy z Mykiem ok. 2.300 km. Zjechaliśmy całą Portugalię. Ale wtedy na manualu i szczerze powiem, że manualna skrzynia mnie nie zachwyciła. Oczywiście to kwestia gustu :)

Zapomniales dodac ze skrzynia sie zjebala po 2300 km a moto.byla nowka sztuka

Sierdiukov 01.09.2018 18:45

No to ja dodam świetne wyważenie, przy powolnych manewrach niezwykle ważne i ułatwiające życie.

bogdanbc 01.09.2018 21:16

Jestem już starym zrzędą. Nakręciłem na Viaderku (które cały czas mam) ponad 300 kkm i powiem, nowa AT DCT mi pasuje. Ma wszystkie zalety Viaderka (no może za wyjątkiem stabilnego mocowania tylnego kuferka - ale poradziłem sobie z tym) oraz dużo tego co mi pasowało w Trampku (jakiego też sporo ujeżdżałem). Ponieważ gram na fleciku - nie przeraziła mnie mnogość przełączników na klawiaturze :), choć czasami w nocy jeszcze mylą mi się zmiana świateł i przełącznik funkcji.
AT jak na razie tylko 44 kkm nie zawiodła i daje sporo uciechy. Jedyna awaria - to wymiana przełącznika funkcji - znany problem.
Jedyne co mnie nie tyle co rozczarowało, co zdziwiło - to przy pierwszej gumie złapanej w trasie - brak kluczy do odkręcenia koła (łatki i łyżki miałem - ale co z tego :) - do głowy mi nie przyszło (po użytkowaniu Trapiego, starej AT czy Varadero) że w komplecie kluczy może nie być podstawowego klucza chociażby do naciągnięcia łańcucha.

Pozdrawiam, jak na razie bardzo zadowolony z nowego motorka, który znowu obudził we mnie chęć polatania na motorze nieco dalej niż dookoła komina. A DCT - rewelka, szczególnie w górach i przy jeździe na stojąco, czy targaniu kanistra z benzyną w ręce.

/Bogdan Sopot

Emek 01.09.2018 23:37

Jadu mało. Przydałoby się jebniecie jak w kacie. Poza tym prawie 40 tysi bezawaryjnej jazdy. Jestem prawie zadowolony. 😉

madafakinges 01.09.2018 23:53

Kompletny układ wydechowy+strojenie i crf ma jad jak lc8

yeuop 02.09.2018 04:45

madafakinges: patrze na twoje zdjęcia w pierwszym poscie, a potem na awatara.... obciales wlosy?

ile kosztuje taki kompletny układ wydechowy? na pewno nie kupie, bo dla mnie to sa pieniądze wyrzucone w bloto, ale z ciekawości zapytam....

żuk 02.09.2018 09:57

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 598153)
Kompletny układ wydechowy+strojenie i crf ma jad jak lc8

Prowokacyjnie stwierdzę, że póki nie spróbuję nigdy w to nie uwierzę :)

Lakrua 02.09.2018 10:20

U mnie moto miało służyć tylko mnie, jednak nawet plecaczek się przekonał i w tym roku razem nawineliśmy ponad 10k, przebiegi 800km dziennie we dwoje bez problemu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.