Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Gdzie jeszcze moze stukac w ramie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18060)

kuntakinte 23.05.2013 09:12

Gdzie jeszcze moze stukac w ramie?
 
Od poczatku jak mam Afryczke mam lekkie stuki np podczas jazdy po nierownych studzienkach do garazu gdzies z okolic glowki ramy. Myslalem ze po wymianie lozysk w glowce, ktore byly jeszcze oryginalne i mialy prawie 100.000 na karku, odglos zniknie, ale niestety jest absolutnie bez zmian.
Wszystko dobrze skrecone, kluczem dynamomatrycznym, gdzie poszarpie wszystko stabilnie trzyma.
Nieznajac motocykla, uparlbym sie ze lozysko w glowce luzne. Nawet podkrecilem je teraz za sztywno, aby 100% wykluczyc podczas testu, no ale bym tutaj nie pisal jesli by sie poprawilo.

Hmmm, troche juz nie wiem gdzie mam szukac

Paluch 23.05.2013 09:23

Postaw na centrali. Koło tylne w górze. Złap za końce wahacza i podziałaj w pionie. Możliwe, że stuka wytarta panewka górnego mocowania amortyzatora. Stuki mogą prze nosić się po ramie i mylić. Jeśli nie to przednie koło w górę i szarpiemy przód tył. Możliwy luz na tulejach ślizgowych zawiasu.

bicio 23.05.2013 12:29

Mam to samo u siebie. Też wymieniłem łożysko w główce i dalej stukało więc rozebrałem przód i okazało się, że dolne tuleje ślizgowe są wytarte i spod teflonu wyziera już metal. Niestety nie miałem pod ręką nowych więc nie jestem w stanie stwierdzić na 100% czy ich wymiana pomoże, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

KORNIK 23.05.2013 19:57

To stukanie to mogą być panewki w lagach.

szymon25 24.05.2013 06:39

mi tez stuka. szczególnie jak w złożeniu wjade w jakiś dołek i jak przeskakuje przez policjanty. Przejmować sie tym mocno czy nie?

BLOB 24.05.2013 07:26

Cytat:

Napisał szymon25 (Post 316990)
mi tez stuka. szczególnie jak w złożeniu wjade w jakiś dołek i jak przeskakuje przez policjanty. Przejmować sie tym mocno czy nie?

Olej to, ja tak mam już 20tysi. problem tylko na winklach bo lagi skaczą jak zła panna na ulicy.:D
20 letnie sprzęty tak maja :haha2:

mdxmd 25.10.2013 01:04

te stuki o których piszecie pochodzą od wyrobionej plastikowej tulejki, która nie jest wymienna a znajduje się w dolnej części chromowanej lagi. Stuk ten powstaje podczas szybkiej zmiany kierunku pracy zawieszenia. Jest wyczuwalny także na kierownicy i niczym nie różni się od objawów dźwiękowych luzu na główce ramy. Łatwo to sprawdzić wyjmując lagę z motocykla - naciskamy i gwałtownie puszczamy. Jeżeli tulejki są mocno wyrobione to takie zawieszenie napier..a konkretnie i jest to głównie słyszalne podczas wolnej jazdy, później szum wiatru i dźwięk silnika skutecznie to zagłusza.

Poncki 25.10.2013 09:44

Był kiedyś wątek "stuki przy dobiciu" ale nie mogę znaleźć".
Sporo różnych teorii się tam pojawiło.
Były chyba nawet osoby, które powymieniały co się dało i dalej stukało :)

mirkoslawski 25.10.2013 09:44

Ja też tak mam, w sensie stuków - są tylko w sytuacji, gdy np. wolno najadę na studzienkę lub krawężnik (niewysoki - taki do 10 cm) a cały przód mam od husqi i działa świetnie...czyżby u mnie też panewka? Luzu na główce brak. Czy gdyby to była panewka w ladze wyrobiona, działała by regulacja (a działa u mnie dobrze) i nie puszczało oleum z lagi (szybsze zużycie uszczelniaczy)? Bo idzie zima więc mogę rozebrać lagi:D Jeszcze spróbuję zmienić łożyska na główce bo jakoś tak nie widzę jako przyczyny wyrobionej panewki (ale ja się nie znam;)) bo stuk dochodzi (takie mam wrażenie) z okolic ramy.

madafakinges 25.10.2013 09:54

A tarcze masz pływającą? Jak tak to ona stuka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.