Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Podgrzewane manetki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28202)

northb 10.01.2017 22:48

Podgrzewane manetki
 
Witam Afrykanów

Nurtuje mnie temat związany z dogrzewaniem kończyn górnych.
W planach miałem zakupić podgrzewane manetki, lecz po teście na xj900 jakoś mi się odechciało tj. klej na którym były przyklejony z jakiś powodów puścił, co w konsekwencji dawało efekt "podwójnej manetki" :). Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie zakup podgrzewanych rękawic pod "zapalniczkę 12V". Pod uwagę biorę nie tylko nie zawodność, ale również w pewnym sensie "zniszczenie" klejem oryginalnych manetek, oraz dodatkowe dociążenie altka. Prosiłbym o wypowiedź zwłaszcza w temacie rękawic. Dziękuje

hellwoot 10.01.2017 22:57

Rekawice to lipa. Bateria się kończy akurat jak się robi najzimniej :D i szybko padają.
Manetki trzeba porządnie przykleić i nic nie odpada ani sie nie odkleja. A jak sie nawet odklei to supergluta na cpn kupujesz i masz znowu przyklejone.

Jak taki zmarźlak jesteś to kup mufki bo z kablami na rękawicach to ja bym nie chciał jeździć ;)
No i co będzie jak np zgubisz rękawice? :p

northb 10.01.2017 23:00

:) .. zmarzlak nie zmarzlak ... ale im niżej 7 C tym bardziej daje po łapach :)... Myślałem o rękawiczkach podłączanych pod zapalniczkę. Temat czysty.. jedne co to kable. Więc zakładam że do wykorzystania tylko przelotowo. W terenie mogą sprawiać problemy.

Dubel 11.01.2017 00:40

Prawidłowy montaż manetek powinien rozwiązać Twój problem. Jest to rozwiązanie skuteczne, sprawdzone i przy użyciu dobrych komponentów bezawaryjne i bezproblemowe. Rozumiem niechęć po przygodach z klejem itd. Jednak proponuję spróbować ponownie.

Fazmin 11.01.2017 11:25

Dokładnie,
Dobrze zamontowane manetki nie odpadają. Poprawić montaż.

Rękawice które widziałem do tej pory grzały nie palce lecz część górną dłoni. Także dużo gorsze rozwiązanie w porównaniu do manetek które grzeją palce od wewnątrz.

Także poprawić montaż.

stoldar 27.01.2017 12:32

Wczoraj miałem możliwość sprawdzenia jak grzeją takie oryginały Hondy i stwierdzam, że grzeją i odnoszę to do wcześniej używanych OXFORDÓW.
Jakoś nie czuje problemu z tymi manetkami...może to kwestia podłączenia ?

Gończy 22.03.2017 12:25

Cześć, nie chciałem zakładać wątku nowego i bałaganić więc pozwolę się tu podłączyć i zapytać. Nie mogę przekręcić lewej manetki podgrzewanej na kierze. Przy wciśniętym sprzęgle klamka ociera o gumę manetki skąd wychodzi przewód. Chciałbym ją ruszyć wstrzykując jakiś płyn pomiędzy manetkę a kierownicę (inne metody nie działają). Czy realne jest to, że mógłbym coś uszkodzić igłą w manetce czy raczej bez obaw mogę dać małej zastrzyk? Może jeszcze sprobuję z gorącą wodą.

szynszyll 22.03.2017 15:27

jak masz solidnie przyklejona manetke do kiery to moze byc slabo. ale probuj... ciepla woda to slaby pomysl - jak masz manetki wlaczone na max to chyba sa dostatecznie cieple.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.