Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Syria i okolice (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8386)

DeKa 14.01.2011 22:25

Syria i okolice
 
Ktoś chętny na trochę słońca na wiosnę?? Wyjeżdżam 16 kwietnia. Na razie 2 tyg. wolnego z możliwością przedłużenia o tydzień. Prócz terminu wszystko do uzgodnienia.

marcz 14.01.2011 22:34

czesc
My (na razie 2 moto) poczatkiem maja na min 3 tyg - Syria, Jordania, Liban. Wiem tez ze inna ekipa z okolic Trójmiasta leci koncem kwietnia, ale do Turcji na lawecie dalej na o2o.

DeKa 14.01.2011 22:42

Właśnie czuję że będzie problem aby komuś termin spasował, ja mam dużo wolnego na święta i właśnie to chcę wykorzystać aby nie brać za dużo urlopu z pracy. Dlatego termin u mnie "żelazny".

Olek 16.01.2011 14:26

Libanu zapewne nie zrobicie na moturze, trzeba płacić straszne ubezpieczenie i potem jest jazda z odzyskaniem kasy, generalnie za dużo zachodu..

Neno 17.01.2011 02:37

Cytat:

Napisał Olek (Post 154183)
Libanu zapewne nie zrobicie na moturze, trzeba płacić straszne ubezpieczenie i potem jest jazda z odzyskaniem kasy, generalnie za dużo zachodu..

Urban legends...
Najtańsze ubezpieczenie z wszystkich 3 państw, do tego nie jest OBOWIĄZKOWE a dobrowolne. Chcesz to płacisz, nie to jedziesz na własną odpowiedzialność. Wiza też droga nie była. Na te 3 granice, jak nie macie CPD szykujcie ok 1800zł (zaleznie od kursu $ ) oraz ok 15-16h :). Jeśli będziecie mieli CPD to macie ok 300$ w kieszeni. Tyle, że za wydanie CPD trzeba zapłacic coś koło 400-500zł, polatac trochę i zostawić 16kzł zabezpieczenia. IMHO gra nie warta świeczki, za to na granicach pewnie deczko szybciej się przejeżdża.
Oczywiście mówię o ubezpieczeniu OC, które z zasady powinno być obowiązkowe a nie było :) W Syrii i Jordanii tak właśnie było - bez ubezpieczenia nie masz wjazdu, do Libanu : chcesz to płać... dziwne ale tak właśnie było.

Lupus 17.01.2011 11:38

Czy ktoś ma info na temat Arabii Saudyjskiej?

chomik 17.01.2011 12:29

Cytat:

Napisał Neno (Post 154305)
W Syrii i Jordanii tak właśnie było - bez ubezpieczenia nie masz wjazdu, do Libanu : chcesz to płać... dziwne ale tak właśnie było.

Ani do Syrii ani do Jotrdanii nie płaciłem dodatkowego ubezpieczenia OC, chcieli mnie naciągać jacyś przed wejściem, że niezbędne itp ale po paru pytaniach w customsie okazało się, że nic nie jest wymagane.

Neno 17.01.2011 12:39

A nam Panowie w czapkach kazali kupić bo nie ma bez tego wjazdu. Koledzy ( 2 ekipy) w sierpniu i w lipcu 2010r mieli to samo. Te same koszty bo podobnie jak my brali na tydzień ubezpieczenie ( była opcja 3dni, 7 dni i miesiąc ). Wjeżdżając do Syrii z drugiej ( jordańskiej) i trzeciej ( libańskiej) strony tez chcieli sprzedać to ubezpieczenie ale jako, że że mieliśmy, to skończyło się jedynie na sprawdzeniu jego ważności i danych czy zgadzają się z tymi w dowodzie rejestracyjnym.
P.S. Nie dajcie się naciągnąć na "CPD" za 100$ - kosztuje deczko mniej , chyba 90$.

zbyszek_africa 17.01.2011 16:21

Mając karnet CPD z Polski, wjeżdzamy do Libanu z Syrii. Na granicy za libańskie OC chcą 50$, 100m dalej 30$, a dwieście metrów dalej 15$. Kupujemy i wjeśdżamy. Przy wyjeździe Syryjczycy chcieli nas znowu ubezpieczyć, ale my mamy poprzednie aktualne.
pozdr

Olek 17.01.2011 18:03

???
Poważnie się tak da z Libanem?
W tym roku byłem na wykopaliskach i prowadzący się zarzekał, że na granicy jak chce się swoim pojazdem przyjechać to trza zapłacić jakoś kosmicznie i potem pieprzyć się z odzyskiwaniem tego... no patrzcie, patrzcie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.