Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Rd03 - pompa Facet problem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14336)

chomik 25.07.2012 09:55

Rd03 - pompa Facet problem
 
Witojcie
Mam problem z moją Rd03, jak ją kupiłem nie działała pompa paliwa Facet, znalazłem problem, podłączyłem, a tutaj okazuje się, że moto się krztusi, na wolnych obrotach chodzi ale ma problem z wejściem na obroty.
Myślałem, że coś pokićkałem z elektryką ale później się okazało, że to wina tylko podawania paliwa przez pompę, bo po odłączeniu i działaniu grawitacyjnym wszystko gitarra. :lc8:
Proszę o pomoc, wiem, że regulacja itd ale szybciej będzie jak będę działał ukierunkowany :)

bukowski 25.07.2012 10:30

Sprawdz model faceta i zobacz, jakie ma cisnienie; jesli masz jakąś 5 Bar to nawet wymiana zaworkow iglicowych nie pomoże :D Z tego, co pamiętam to 104 i 105 się nadają, inne już nie.

chomik 25.07.2012 10:50

Pompa jest prawidłowa.

bukowski 25.07.2012 10:56

Wachą śmierdzi po przegazowaniu? Na wolnych obrotach?

chomik 25.07.2012 11:19

Nie, generalnie, nie wchodzi na obroty od razu i krztusi się, powoli można ją rozkręcić na obroty. W czasie jazy nie ciągnie. Bez pompy wszystko dobrze.

next22 25.07.2012 11:51

Nie potrafie tłumaczyć :)
Był taki przypadek :
Na wolnych obrotach gdy jest małe podciśnienie pompa pracuje prawidłowo
ale gdy obroty rosną membranę zasysa i pompa nie podaje paliwa

Fakt że była to jakaś chińska pompa od hyosung-a

Ale jeśli pompa pracowała by prawidłowo na wolnych obrotach to ilość paliwa w gaźnikach powinna wystarczyć na przegazówke
A może to nie pompa

m a c i e k 25.07.2012 12:10

Mnie Facet niestety zawiódł ostatnio ( po zaledwie 5 tys ) ... Został rozebrany/złożony i podłączony ponownie według instrucji czyli pod kątem 45 stopni. Póki co działa.

chomik 25.07.2012 12:12

Pompa działa i podaje paliwo. To nie pompa. To raczej problem podawania albo zbyt dużej ilości paliwa albo jakiś regulacji gaźników. Może ktoś miał podobny przypadek ?

banditos 25.07.2012 18:27

Cytat:

Napisał chomik (Post 250864)
Pompa działa i podaje paliwo. To nie pompa. To raczej problem podawania albo zbyt dużej ilości paliwa albo jakiś regulacji gaźników. Może ktoś miał podobny przypadek ?

Mialem to samo w drodze powrotnej ze Szkocji.

Okazalo sie ze syf siedzial w dyszy glownej.
Silnik odpalal i chodzil na jalowym ale nie wkrecal sie w obroty, pomagalo wcisniecie ssania. Wtedy nawet dalo sie jechac ok 70-90 km/h.

Wywal gazniki i sprawdz.

Ps. Zobacz czy filtr paliwa nie jest zanieczyszczony a najlepiej wymien go, wyplucz wszystkie weze i pompe tez

chomik 25.07.2012 18:47

Cytat:

Napisał banditos (Post 250923)
Mialem to samo w drodze powrotnej ze Szkocji.

Okazalo sie ze syf siedzial w dyszy glownej.
Silnik odpalal i chodzil na jalowym ale nie wkrecal sie w obroty, pomagalo wcisniecie ssania. Wtedy nawet dalo sie jechac ok 70-90 km/h.

Wywal gazniki i sprawdz.

Ps. Zobacz czy filtr paliwa nie jest zanieczyszczony a najlepiej wymien go, wyplucz wszystkie weze i pompe tez

To znaczy że bez pompy Twoje moto chodziło bez problemu ? Bo tak jest u mnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.