Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   motormaniaka zmota dla Miecia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28542)

motormaniak 24.02.2017 11:48

motormaniaka zmota dla Miecia
 
Robie coś dla Miecia i chciałem się podzielić.. bo mam ostatnio takie parcie. Nie oczekuję poklasku, a rad, podpowiedzi i pomysłów. Mam świadomość że tego typu wydumki są bez sensu - wiadomo - w teren mam całkiem świeżego exc 250, a z dużych moto to przecież można kupić Lc8....
Afryke rd03 w wersji military którą posiadam- nie będę już więcej motał - bo jest projektem skończonym. Następnej rd03 nie kupie bo "ruch obrońców afryk od momentu poczęcia" i tak już mnie wyzywa od morderców zabytków :D
Będę motał trampka 650 - bo to tanie badziewie, ale silnik ma świetny - wiadomo, taki jak w rd03...
Założenia: dużo, home made, rally, może być bez sensu..

Zwłoki trampka już stoją i czekają.
Pytania?
Z owiewką? bez? - oryginału nie ma.
Co wymyślić z zawiasem z tyłu żeby wytrzymał 100 kg faceta który namawia szosowy motocykl do parometrowych skoków?
Ps. proszę nie odsyłać na forum trampka - ze mną jest jak w jednym kawale jak koleś spowiada się konfesjonale że zgwałcił księdza z sąsiedniej parafii...
Na to ksiądz: TU jest TWÓJ KSIĄDZ i TWOJA PARAFIA!!!

bicio 24.02.2017 11:57

Wszystko zależy od $$$$. Na tył to chyba wahacz z RD04 i jakiś akcesoryjny amor by dał radę. Bez owiewek, w stronę super enduro + lampa polisporta na przód.

siwy 24.02.2017 12:02

Też bym robił bez owiewki, jak nie ma być turystykiem z dużymi przelotami trasą to owiewka zbędna. Chyba ze dużo elektroniki do zamontowania nad lampą to wtedy owiewka jest po to żeby za nią to ukryć

PawelM. 24.02.2017 12:04

Jak coś to owiewka od Adaggio jest fajna by dopasować do różnych moto

motormaniak 24.02.2017 12:06

wahacz z rd04/03 ma ośkę (łozyskowanie) 15mm i dolne mocowanie kiwaczki do ramy. Trampek 650 ma kiwaczkę od góry wahacza, łożyskowanie 17mm i bardzo krótki amor.

Franz 24.02.2017 12:08

Jakbyś miał 600 , to wiedziałbym co robić . Z 650 wyjdzie kondon -
bo zawiech nie pasuje od afry, pozycja kierowcy jest nieendurowa.
Jak masz zwłoki to kup ramę 600 i wykorzystaj sam silknik 650
a reszta wg. standartu jak to robiłem ja, marcin BB, zimny , i innych wielu
Reszte pogoń na ebay, allegro.
Pozatym o ile pamiętam z 10 lat temu motałes już 650 i chyba szybko pogoniłeś w ludzi

Owiewka - lampa enduro z szybką . Np wysoko budzetowa od ktm 690 + oryginalna szybka + oryg. błotnik
Ja mam niskobudzetową od huski 610 + szybka. - halogen 50w
Zdaje egzamin.
Jeśli wyprawówka to najmniejsza waga, najmniej plastyków , najmniej co mozna połamać. Żadnych pseudo rejli owiewek

Bicio
"+ lampa polisporta na przód. "
Lepiej ogarek świeci :vis:

napisałeś
Mam świadomość że tego typu wydumki są bez sensu - wiadomo - w teren mam całkiem świeżego exc 250, a z dużych moto to przecież można kupić Lc8....
Mylisz się. NIe chcę LC8. Wole trampka 600 na dobrym zawieszeniu, gdzie obsługa jest duzo prostsza, eksploatacja tańsza . Jest przede wszystkim bardziej niezawodny.
Na szosie też poleci 140 i więcej nie musi, w terenie nie odstaje ( tylko zawiech nie moze być po taniosci)

bicio 24.02.2017 12:22

A nie doczytałem że to 650.
Lampa polisporta świeci lipnie ale wygląda fajnie i jest tania, a obok można zasunąć jakiś halogen led. Po prostu lubię jak moto wygląda kozacko a nie jest wydumką-ulepem gdzie nic do siebie nie pasuje ;)

Franz 24.02.2017 12:38

Bicio, po prostu trzeba dać dobrą oryginalną lampę na żarówkę halogen
50 w. Wkładasz do tego "osrama night breaker coś tam" i wtedy lampa swieci
i gęba twoja/moja zadowolona.
Chciałem ja też zamienić lampę w XR 650 L bo wygląd ma przedpotopowy-
ale. Jest jedno ale. Ta lampa swieci . Szyba szklana, tył też jakiś ceramiczny
Przystosowana na halogen 50W. Dałem tego osrama i swieci jeszcze lepiej.
Ładnego polisporta pasujacego do całości mam w Xr 400 , bo oryginał
nie wydawał się atrakcyjny,tyle ze ta lampa nie swieci.
Na szczeście XR400 w nocy nie jezdzę, więc przynajmniej wygląda.

motormaniak 24.02.2017 12:50

Zgadza się - miałem już 650, również po glebie - wtedy się poddałem z motaniem tyłu. Miałem krótko - ale parę wyjazdów np Bałkany nią zrobiłem...
Miałem tez dwie 600, trzy rd03, jedną rd04 i 3 szt rd07.... I co sprzedam i kupie jakiś inny to znów muszę kupić afrykę, trampka.... dla Miecia
Zawias przód to nie problem - motałem go parę razy, wiem czego chcę.
Trampek który kupiłem już był motany - przez jakiegoś Szweda i dlatego mnie skusił - kupiłem go dla silnika 650 i przedniego zawiasu. Wstawię fotki w wekend. Tylne zawieszenie niestety jest totalnie zjeb..e.
Biorę pod uwagę - zakup zatartego/uszkodzonego trampka 600 i swap silnika i paru części które mam w tej 650 tce.
Kwestią na + 600 jest prosta sprawa z tylnym zawiasem - wahacz od afryki + amor dedykowany do afryki - to proste i akceptowalne cenowo rozwiązanie.
Kwestią na + 650 jest rozwiązanie airboxu - krótkie łączniki airboxa z gaźnikami bez łączników i filtr pod zbiornikiem mniej czuły na zapylenie.

Franz 24.02.2017 12:56

tyle że wyczyszczenie/wymiana filtra w 600 trwa chwilę a w 650 pod zbiornikiem
i cena x2 czy nawet x3
Do 600 można dokupić filtr gąbkowy lub go samemu zmotać.
Temat był i rozwiązania chyba jeszcze na starym forum puffa . Babel chyba zrobił na ten temat wykład i pokazówkę do RD03
Wolę filtr 600 .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.