Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Co po Afryce? DL 1000 czy Wiadro? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29580)

lord 22.06.2017 13:49

Co po Afryce? DL 1000 czy Wiadro?
 
Zaczynam myśleć o motocyklu bardziej szosowym i komfortowym niż babcia. Szukam porady, ploteczek, sprawdzonych i niesprawdzonych info. Wiadomo, że wybór jest duży, ale budżet nie będzie z gumy i wstępnie rozważam to co w tytule.

szynszyll 22.06.2017 13:58

tiger 1050

silnik, zawias, heble, prowadzenie. DL1000 nie prowadzilem - Varadero 1000 wspominam bardzo zle. koszmarny motocykl co widac nie jest tylko moim zdaniem patrzac po cenach.

tomekv4 22.06.2017 14:16

1 Załącznik(ów)
W bardzo małym budżecie czyli 10tys TDM900

emilxtz 22.06.2017 14:57

Varadero koszmarny??? Zależy do czego porównać... Zawieszenie gumowe to prawda. Masa za duża ale mega niezawodny i wygodny turystyk. Jeździłem 5 lat wersja gaźnikową i poza wymiana oleju i klocków nic nie wymagało naprawy. Przejechałem kawał europy Gruzje i Armenie w dwie osoby. Złego słowa nie powiem na wiadro. Spalanie bardzo rozsądne w ok 6l przy normalnej jeździe.

zimny 22.06.2017 15:11

Zamiast DL1000 - DL650, miałem niestety krótko ale 10kkm zrobiłem więc jakiś pogląd jest. Wcześniej trampki, afryki i inne.

Na szosę strzał w 10. Lżejszy od litra, z bardziej udanym silnikiem z SV650, moc niby niecałe 70 koni ale te konie bardzo żwawe są, Afrykę zostawia na czarnym daleko w tyle. Do tego multum dodatków garażowych i markowych oraz zdecydowanie rozsądne ceny zakupu.

Do Italii we dwoje z bagażem 150 na autobanach nie stanowiło większego problemu.

Varadero, DL1000 - dla mnie zbyt ciężkie ale co kto lubi. Ja pozostanę przy VStromie 650-tce która mi zupełnie wystarczała także z plecakiem.

Alternatywą jest TDM900 o której Tomek pisze ale to nieco inna koncepcja motocykla. Inna beczka to np Tiger 955i, też ciekawy motocykl.

Pozdrawiam
zimny

Jac 22.06.2017 16:32

Miałem Tigera 955i przez 4 sezony. Bardzo dobre i sprawne moto. Zasuwa jak należy i palił maks 6,5-7l przy naprawdę mocnym odkręceniu. Wygodny, duży turystyk. Średni w teren ze względu na wagę i wyżej położony środek ciężkości. Jedyna wada, jeśli to wada, to dyskusyjny typ urody i światła całkiem do doopy. Ale to ostatnie można poprawić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szynszyll 22.06.2017 16:46

przejechalem wtryskowym wiadrem kilkaset kilometrow tylko po asfalcie.

wady:

- ciezkie
- tepe w prowadzeniu
- nerwowy silnik
- wiotki
- wierzgajacy tyl

zalety:

- wygodny, duzy motocykl dla duzych ludzi
- wzorowa jakosc wykonania. serwisuje wiadra i to jest absolutna pierwsza liga jezeli chodzi o magerialy i wykonanie. za tym idzie trwalosc.

rynek zweryfikowal wartosc wiadra i ladna sztuke latwiej kupic niz transalpa 600.

p.s. tiger 955i a tiger 1050 to dwie zupelnie inne bajki. 955i super motocykl ale 1050 to calkiem odmienna konstrukcja. TDM900 swietny motocykl - zaskakuje bardzo niska masa i swietna jakoscia wykonania. trzeba sie na nim jednak koniecznie przejechac bo wg mnie prowadzi sie specyficznie. jedni to polubia inni nie. jakosc, niskie spalanie, heble i cena jak najbardziej za TDM.

stanley 22.06.2017 17:11

Napisz jaki budżet. Jeździłem litrowym dl-em 2 sezony i oprócz spalania 8-10 litrów/100km nie miałem mu nic do zarzucenia. Super turystyk, który zawsze ma zapas mocy, niezależnie od ilości osób i bagażu. Nadaje się jednak tylko na asfalt, gdyż jakikolwiek piach był już lekko męczący, w końcu waży to chyba kolo 240kg. Mam na myśli rozsądne użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem, wiem że są tacy co cbrką wjeżdżają w off i się da. Gdybym jeździł w większości samemu to chyba wystarczyłaby mi jednak wersja 650, którą może rozważę za jakiś czas.

lord 22.06.2017 17:13

dzięki za opinie, dużo dobrego słychać o Dl, szczególnie 650, nie spodziewałem się " mało entuzjastycznych" opinii o wiadrze. Tiger 955 nawet mi się podoba. Spodziewam się wydać max 18 tys.

braFF 22.06.2017 17:31

Wiadro, szczególnie na wtrysku czyli SD02 to najlepsze moto do turystyki jakie do tej pory miałem. Niezawodne, nieźle się prowadzące i mega wygodne.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.