Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Zabezpieczenie antykradziezowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33831)

wildschek 17.12.2018 18:01

Zabezpieczenie antykradziezowe
 
Witam moje pytanie jest czy nowa africa ADV ma jakiekolwiek zabezpieczenia antykradziezowe ? chodzi o to ze w warunkach umowy leasingowej jest zapis ze przedmiaot musi posiadac zabezpieczenia , pyatnie czy takie ma zeby pozniej sie nie dziwic na wypadek kradziecy ?

Przedmiot leasingu winien być wyposażony przez Korzystającego na jego koszt w zabezpieczenia zapobiegające włamaniu oraz/albo kradzieży wymagane przez ubezpieczyciela, u którego zawarto umowę ubezpieczenia. Jeśli z powodu niewywiązania się Korzystającego z tego obowiązku ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania Korzystający zobowiązany jest naprawić powstałą po stronie Finansującego szkodę.

Ozzz 17.12.2018 21:03

Fabryczny immobilizer się chyba pod to łapie?

luk2asz 17.12.2018 21:57

Ale jasno napisane, że to wymóg ubezpieczyciela, a nie leasingodawcy. To ubezpieczyciel decyduje przez OWU czy wymaga i co wymaga przy danym typie pojazdu i jego wartości.

wildschek 17.12.2018 22:35

.. no tak zgadza sie to jest wymog ubezpieczyciela .. a troche z innej strony ubezpieczen , jak jest z tym GAP czyli ubezpieczeniem od spadku wartosci pojazdu w przypadku np. kradziezy ..czy warto posiadfac GAP ? AC zabezpiecza rowniez od kradziezy ale nie od spadku wartosci , a w przypadku Leasingu moze to ma znaczenie ? i warto to mieć .. Gdzies czytalem ze motocykl w pierwszym roku traci 10-15% w drugim 6-8% a w trzecim 3-5% wiec w przypadku kradziezy.. tfu tfu !!! ubezpieczenie AC wyplaci w przpadku kradziezy w pierwszym roku rownowartosc pomniejszona o np. 15% ? dalej Finansujacy czyli Leasing zabierze cala kwote z ubezpieczenia AC a korzystajacy czyli Leasingobiorca splaca dalej roznice pomiedzy cena poczatkowa pojzdu a wyplata ubezpieczenia z AC ? a GAP ponoc to zabezpiecza wiec moze warto to miec ?? co o tym myslicie ?..

Romeo 18.12.2018 15:32

GAP działa przy szkodach z AC, OC jak i przy kradzieży. Jak masz wolne 2000 to bierz. Mi do ATAS-a wyliczyli GAP na 2016 zł na okres 3 lat. Nie wykupiłem bo wolałem na inne rzeczy wydać. Wpłaty własnej do leasingu miałem więcej niż utrata wartości w pierwszym roku więc raczej jak ukradną to nie dopłacę. :)

wildschek 18.12.2018 20:21

Romeo , wlasnie zrobilem dokladnie tak samo jak ty ... nie wykupilem bo sie okazalo ze mam w AC zachwana 100% wartosci w pierwszym roku , wiec bez sensu bylo duplikowac GAP w drudim roku jednak kuz nie nastepuje spadek wartosci tak duzy a poza tym wplacilem w I racie inicjujajcego czynszu 45% wartosci wiec uznalem ze w razie czego i tak AC pokryje bez problemu calosc ..ale ponoc w nastepnym odnowieniu pakietu ubezpieczeniowego mozna dokupic GAP to tak w razie czego ale uwazam ze chyba nie warto

hellwoot 18.12.2018 21:19

U mnie do ac wystarczyly zabezpieczenia fabryczne - immobilaizer i blokada kierownicy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.