Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Dusi ją na zimnym (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27282)

ozeh 25.08.2016 08:50

Dusi ją na zimnym
 
Pytanie do speców, gdzie szukać i co sprawdzać. Objawy nie są może zbyt upierdliwe, ale może ktoś mnie nakieruje na jakąś pierdołę, która to powoduje.

Po prostu jak dodam gazu mocniej przy zimnym silniku (do 2-3 minut po odpaleniu) to nie chce jechać. Mam wrażenie jakby brakowało jej paliwa, ale to może być złudne, w końcu bak zalany, a na ciepłym nic takiego nie ma miejsca. W zasadzie nawet jak raz na zimnym dodam gazu... dusi ją dusi przez 2-3 sekundy i za chwilę "odpuszcza" dostaje kopa i już jedzie i później jest okej cały czas.

Jak jest rozgrzana to reakcja na gaz zupełnie normalna i żadnych dziwnych objawów.

Pozdrawiam.

szynszyll 25.08.2016 10:48

wszystko jak najbardziej OK. zimny silnik to zimny silnik i trzeba mu pozwolic sie rozgrzac. nie paluj na zimnym bo to mu nie sluzy.

MacGyver 25.08.2016 10:51

pobaw sie skladem mieszanki

sprawdz tez kolor swiec

ale generalnie jak pisal Synszyll nie paluj na zimnym bo to mu nie sluzy

szynszyll 25.08.2016 11:24

a ja sie radze niczym nie bawic i niczego nie sprawdzac. zachowanie jak najbardziej normalne. to nie wtryskowiec, ktory sobie skoreluje odpowiednia dawke paliwa do zastanych warunkow tj. zimny silnik. ta generacja silnikow jest mocno odprezona i luzno pasowana i musi zlapac temperature dla prawidlowej pracy. pozwolic sie rozgrzac i nie palowac. jak motor jezdzi jak powinien i nie pali za duzo to nie psuc.

ozeh 25.08.2016 11:42

Przyjąłem. Chyba faktycznie częściej zdarza mi się teraz odkręcić manetkę na zimnym niż wcześniej, więc zmienił się temperament kierownika, a nie ustawienia Królowej. :D Pali koło 6L więc chyba w normie.

Dzięki za info.

MacGyver 25.08.2016 12:31

gaznikowca mozna smialo ustawic tak by sie nie dusil przy dodawaniu gazu na zimnym jednakze jesli nie masz doswiadczenia to faktycznie lepiej samodzielnie nie krec.

szynszyll 25.08.2016 13:14

no to bardzo bym prosil o opis takich ustawien. co i czym sie w rd04/rd07 reguluje. a przede wszystkim o ich zasadnosc. wszelka literatura z jaka sie zetknalem uczyla by gazniki regulowac na rozgrzanym silniku - w sytuacji jego 'zwyczajnej' pracy. no ale czlowiek uczy sie cale zycie.

Mieciek 25.08.2016 13:42

No pałowanie na zimnym nie wskazane. Mi tez tak sie robi ale to jest dla mnie znak zeby odpuścić i dać mu sie zagrzac. Poprzednie sprzety tez tak miały a mniejsze pojemnosci/stare 2sówy to gasły.

MacGyver 25.08.2016 13:59

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 495037)
no to bardzo bym prosil o opis takich ustawien. co i czym sie w rd04/rd07 reguluje. a przede wszystkim o ich zasadnosc. wszelka literatura z jaka sie zetknalem uczyla by gazniki regulowac na rozgrzanym silniku - w sytuacji jego 'zwyczajnej' pracy. no ale czlowiek uczy sie cale zycie.

oczywiscie ze nalezy regulowac na rozgrzanym ,

jednakze dobrze zestrojony na rozgrzanym nie powinien sie dlawic na zimnym ;)

dobrze bylo dokonac regulacji przy uzyciu alanlzatora spalin (przynajmniej CO2)

podejzewam ze w tym dokladnie przypadku jest zbyt ubogi sklad mieszaniki.

najlatwiej zweryfikowac to po kolorze swiec -
- biale - za ubogo
- rozowe/czerwone - idealnie
- czarne - za bogato

niestety nawet moja Krolowa jest jezdzi na zbyt ubogiej mieszance

mam nadzieje poprawic to przy najblizszym serwisie (czyli pewnie w przyszlym roku)

krzeszu 25.08.2016 14:19

Kiedyś miałem podobnie. 2 lata temu robiłem czyszczenie i regulację gaźnika (Szparag) i dzisiaj nawet po długim postoju ciągnie równo na zimnym bez grama dławienia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.