Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Oklejanie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32946)

PAKO 13.09.2018 22:41

Oklejanie
 
Witam... Jeśli zamieściłem to w nie odpowiednim wątku proszę o przeniesienie. Planuję okleić moją NAT w 95%przezroczystą folią przez firmę Wilczyński Wrocław. Dwa lata gwarancji na usługę, 10 lat na folię. Potrzebuję waszej opinii w tej kwestii z góry dziękuję.

radiolog 13.09.2018 22:50

ja po 2 latach użytkowania powiem tak, żeby było dobrze to muszą pozdejmować plastiki, tak żeby folia zachodziła za ich brzegi, inaczej nie będzie to trwałe, mnie docinali na nie zdjętych palstikach i np z przedniego błotnika odeszło dość szybko na brzegach, a to już nieładnie wygląda. Najistotniejszy w sumie jest bak. Inna rzecz ,że z folią bak robi się śliski i trzymanie kolanami w offie takie sobie.

Africa Tigg 13.09.2018 23:17

a ile u nich kosztuje taka usługa?
ja za sam bak zapłaciłem 500pln za oklejanie folią LLumar, która się regeneruje pod wpływem ciepła i muszę przyznać, że chroni dobrze.

motomax 13.09.2018 23:56

Co y ku..a choperami jezdzicie? Joke

operator99 14.09.2018 08:38

Cytat:

Napisał motomax (Post 600367)
Co y ku..a choperami jezdzicie? Joke

Dokładnie,na paletę i stretchem owinąć dokładnie i do magazynu to się nie pobrudzi ani nie podrapie będzie jak nówka sztuka

robertG7 14.09.2018 10:27

Słuchajcie, nie ma co się pastwić.
Kolega kupuje moto za 60 koła, nie tapla go w błocie, jeździ po czarnym, do czego NAT też jest stworzona, nie chce też by się zbyt szybko optycznie zużył więc ma zamiar sobie okleić
Tak jak oklejane są samochody.

Africa Tigg 14.09.2018 10:35

jak zwykle dyskusja idzie idealnie w kierunku tematu założonego wątku i o tym właśnie chciał autor poczytać...
to ja też jeszcze nie w temacie, ale może wytłumaczę tych co "nadmiernie" dbają i zabezpieczają swoje motocykle:
ja swoją NAT kupiłem za całe moje oszczędność plus jeszcze pożyczka z zakładu pracy, którą nadal spłacam, a nie jak duża część właścicieli np. na "firmę", w jakiś leasingach, odliczając sobie zakupy co się tylko da itd. Oczywiście realnie ich taki motocykl mniej kosztuje, a 2-3 latach sprzedając go traci niewiele i kupuje następną nówkę z salonu. Pewnie jest też sporo ludzi dla których te 60 tyś. za motocykl to kwestia miesiąca pracy lub jeden wykonany projekt i nie muszą się nadmiernie "spuszczać" nad stanem maszyny, bo po sezonie i tak go sprzedadzą. Dla jasności zazdroszczę jednym i drugim ;-)
Ja pewnie też pewnie za jakiś czas pomyśle o zmianie motocykla i wtedy te kilka tyś. różnicy jakie wezmę za motonga bez śladów ciorchania będzie dla mnie ważne :-)
To teraz może ktoś, coś o oklejaniu, czyli w temacie :-)

Emek 14.09.2018 11:03

Co do oklejania to wydaje mi się że radiolog wyczerpał temat. Oklejałem samodzielnie kilka rzeczy i robienie tego bez demontażu i pracy na poszczególnych elementach nie da pożądanego efektu. Jest zbyt wiele krzywizn i okleina nie będzie się trzymać jak należy tym bardziej że czasem traktujemy moto karcherem czy inną myjką pod ciśnieniem i woda świetnie znajduje niedoróby i folia się odkleja. Robiłem to pierwszy raz i łatwo nie było. Oklejenia plastików czaszy czy zbiornika bym się nie podjął samodzielnie. Zauważyłem że z czasem folia przylega jakby lepiej i nawet próbowałem z lamp "zmyć" ją karcherem i nie dało rady. Stosowałem folię 3M. Podpowiem że niektóre firmy mają szablony pod poszczególne elementy dla wielu aut i motocykli tak że ploter wycina elementy idealnie pod wymiar. Takie rozwiązanie bym polecał.

operator99 14.09.2018 11:12

Ja bym nie oklejał,z wiekiem wyglądać będzie fatalnie i z lakierem odejdzie przy usuwaniu

radiolog 14.09.2018 11:23

Cytat:

Napisał operator99 (Post 600440)
Ja bym nie oklejał,z wiekiem wyglądać będzie fatalnie i z lakierem odejdzie przy usuwaniu

Nie sądzę, to nie jest klej jak na naklejce, bardziej to sietrzyma elektrostatycznie, schodzi latwo i zadnego lakieru nie zdziera.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.