Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Niedrogi motor dla początkującego i wysokiego motocyklisty (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7332)

Rosen 04.09.2010 10:37

Niedrogi motor dla początkującego i wysokiego motocyklisty
 
Powoli rozglądam się za pierwszym motorem. Zasadniczym problemem jest to, że jestem całkiem wysoki - prawie dwa metry - i nie na każdym motorze dobrze wyglądam (na Hornecie wyglądam jak dziecko na minibike'u :))

Tym sposobem trafiłem na pomysł zakupu AT. W zasadzie wszystko było by OK, gdyby nie to, że ma to być pierwszy motor, na którym, co tu dużo mówić, będę się uczył jeździć od podstaw.
Aktualnie myślę o w miarę lekkim, prostym i nie za drogim enduro.

Co doświadczeni motocykliści poradzili by w takiej sytuacji?

Transglobal 04.09.2010 10:41

Afrykę;)

daniel_87 04.09.2010 10:44

jest pare wątków na ten temat, ale odpowiem ci tresciwie, afryka pomimo tego ze ejst dosc sporym motocyklem jedzie gdzie jej karzecz. Moi znajomi smigający na scigolach, nakedach oraz motocyklach uzytowych typu jakies cb sami ocenili ze afra po prostu " jedzie sama" ty sie jej po prostu trzymasz. Mococykl nie kładzie się na zakrętach ani nie trzeba z nim walczyc. Jest dosc elastyczny.

krystek 04.09.2010 11:05

kup super tenere bo jest dużo tańsza a gabaryty podobne
i wzrostowo spasujesz
pozdrawiam

lord 04.09.2010 18:45

Ja jeszcze niedawno miałem podobną zagwozdkę co ty.Myślałem o Super Tenere 750, Trampku 600 i Afryce. Trudno jest kupić ST w dobrym stanie, a jeśli taką trafisz to kosztuje tyle co AT lub więcej. Kupiłem AT od Franza bo cieszy się dobrą opinią i gówna nie ściąga. Po dwóch tygodniach przyzwyczaiłem się do masy i gabarytów motocykla - tym się w ogóle nie przejmuj - trening załatwia sprawę. Za Afryką bardzo przemawia istnienie tego forumowego towarzystwa - masz pewną pomoc i wszystkie problemy rozkminione od wielu lat, pełno zamienników części, akcesoriów itp.
Trampki są bardzo fajne jako pierwsze motocykle, bo są trochę lżejsze, ale jak masz 2 metry to nie ważysz 50 kg chyba. Dasz radę.

Lupus 04.09.2010 21:44

Ja radzę trampka; tańszy niż afra, no i lżejszy. Jak się nauczysz to sam zdecydujesz - Syberia, czy Europa. Nie kupuj w Polsce, poproś Franza, on się Zna!

Franz 04.09.2010 21:53

Cytat:

Napisał Lupus (Post 130626)
Ja radzę trampka; tańszy niż afra, no i lżejszy. Jak się nauczysz to sam zdecydujesz - Syberia, czy Europa. Nie kupuj w Polsce, poproś Franza, on się Zna!

skoro twierdzisz ,ze Franz się zna ( i o ile nie jesteś w błędzie)
T0 na dwa metry wzostu trampek jest zbyt mały.
Afra lub Tenere Xtz750
Tyle ,że jak napisał Lord , dobra Tenere kosztuje tyle co Afra .
Wiem , bo też też obserwuję ten model i byłbym miał w ofercie gdyby była korzystniejsza sprzedaż.
Do Afry jest wiekszy rynek aftemarket
cześci używane

Black Beauty 04.09.2010 21:56

To ja myku.
Dorzuce swoje trzy grosze.Jezeli ma to byc:
-pierwsze moto
-jezdzone solo
-jezdzone w dwojke
-jestes kawal chlopa
-podroze
-niedzielne weycieczki
-off,on
-nie chcesz sie przesiadac co roku
..to mam tylko jeden typ-lc8 990R Adv
:D...tak,wiem...mial byc niedrogi...

jochen 04.09.2010 22:01

Tia, tyle że w założeniach wyraźnie stało: niedrogi i dla początkującego, co chyba raczej eliminuje LC8.

Black Beauty 04.09.2010 22:05

Nooo!Tylko ta cena:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.