Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Nexx xd1 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22875)

PiraniaD 18.01.2015 23:50

Nexx xd1
 
Czy ktoś coś słyszał, macał http://motovalide.pl/nexx-xd1-voyage...ey-p-3008.html

eterum 17.04.2015 19:55

To jest ten sam kask co Touratech Avanturo tylko trochę tańszy. Opinie na sieci ma super. Przymierzam się do niego na ten rok.

GhastRiderADV 22.10.2015 16:02

Mam tą wersję sprawdzałem jest świetna spełnia swoje zadanie. Pełno akcesori modułów do Ontario wszelkich kamer i interkomów. Cena 499$ jakieś 1 800 zł dostępna u nas za bagatela 1400. Polecam warto.

bartol 23.10.2015 09:21

Mam, używam, jestem zadowolony.
Dużo gratów w pudełku ( dodatkowe płytki na kamery, pinlock, pokrowce) Doskonała widoczność,(duży wizjer), blenda.
Szczelny, i w miarę cichy.
Wnętrze dostosowane do montażu interkomu (tj. miejsca na głośniczki i mikrofon itp).
Za tą cenę, myśle że duża konkurencja dla Arai i Shoei

Boski-Kolasek 24.10.2015 15:02

https://www.youtube.com/watch?v=Xbb5eL-9Dmc

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...exx-XD1-Helmet

Tez sie and nim zastanawiam bo sie wlasnie pozbylem Horneta po 5 latach i jednak chce cos w stylu adv,

Ktos cos wiecej niz w watku?

a moze to: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...T-Start-Helmet

Boski-Kolasek 25.10.2015 00:37

http://www.helmetcity.co.uk/shoei-ho...th-free-jeans/ a moze wrocic do poczciwego horneta?

szynszyll 10.05.2016 12:16

szwagier kupil w jakiejs promocji za okolice 1200pln. pojezdzil chwile i jest zachwycony. mialem to to w rekach i sprawia bardzo dobre wrazenie. wykonanie, spasowanie elementow, materialy - zupelnie inna liga niz moj AIROH S4.

spider2you 10.05.2016 15:27

Zakupiłem sobie właśnie taki - używany i czekam aż do mnie przyjedzie.....już przebieram nogami.

Piotr_As 21.08.2016 22:33

Tylko gdzie go kupić w wielkoplsce?

Emsi 21.08.2016 23:47

W InterMotors.
Ja mierzyłem w IM w Gliwicach, na przymiarkę ściągną Ci bezproblemowo, a i 15% zniżki łatwo wysępić.

szynszyll 22.08.2016 08:32

Jedna rzecz ktora musisz zaakceptowac to zapiecie D. Nie kazdy to lubi.

radiolog 22.08.2016 08:53

Nexx ma dziwną rozmiarówkę, M nie wchodził mi na głowę, mimo ze Touratech aventuro czyli bliźniak, w wersju M był idealny, a nexx L już był za luźny

Piotr_As 22.08.2016 09:37

A jak wyglada sprawa z interkomem? Tylko dedykowany czy można zamontować jakiś inny?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

radiolog 22.08.2016 10:13

Każdy możesz, jedynie w przypadku dedykowanego nie masz kabli na wierzchu

Piotr_As 22.08.2016 13:33

To znaczy, że głośniki i mikrofon ma zainstalowane? I podpinasz samą centralkę?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

hellwoot 22.08.2016 14:12

Nic nie ma zainstalowane. Fabryczny zestaw śmiga przez blutacza. Nexx xcom bt czy jakoś tak.

radiolog 22.08.2016 16:16

Cytat:

Napisał Piotr_As (Post 494613)
To znaczy, że głośniki i mikrofon ma zainstalowane? I podpinasz samą centralkę?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Znaczy że ma przygotowane specjalne miejsca do prawie modułowego podłączenia, bez kombinuj jak to przeprowadzić

spider2you 23.08.2016 00:27

Pośmigałem kilka wypadów w tym kasku i jestem bardzo zadowooooloooonyyy.
W porównaniu do Oneala Sierra, to ciszaaaaa. Można spokojnie muzyki posłuchać. Pinlock seryjny rewelacja. Zamontowałem BT w seryjne otwory bez rzeźby (no może delikatną zrobiłem z mocowaniem, ale nie chciałem niszczyć zaślepki za bardzo), kabelki weszły, mikrofon na miejscu, trochę głośnik w jedno ucho uwiera, bo gruby, ale w zimie poprawię.
Założyłem na daszek ten plastik do wydłużania daszku i to jedyna rzecz jaka mnie drażni, bo lekko wibruje, więc chyba wywalę.
Reszta jest bardzo, ale to bardzo fajna.
Na razie to mój najlepszy kask jaki udało mi się wytargać za rozsądną kasę, niby używany dopadłem, ale był jak ze sklepu, tylko szkoda, że czarny.
Polecam na maxa.

antitank 23.08.2016 12:12

Mialem w lapach i na mojej lepetynie: o lata swietlne lepsze wykonanie od Ls2 pioneer, w ktorym jezdze(co uwzglednia cena oczywiscie:-D ) ,ale dla mnie waga tej skorupy nie do zaakceptowania,podobnie jak sierra oneal!

hellwoot 23.08.2016 12:48

Wiesz czemu nie ma opinii po wypadkach w kaskach ls2? :D
Tego co produkuje te badziewie powinni zesłać na sybir na tysiąc lat. Tych co to polecają i sprzedają na 500 lat :D

Widziałem jak ten kask rozpadł się po upadku ze schodów. Pęknięta skorupa. Pierwszy raz coś takiego widziałem. Nawet orzechy z czasów wuesek były lepsze. Rozeszło się to prawie jak pęknięta skóra na czaszce a "grubość" skorupy jest tam jak w kasku na deskorolkę.

ls2 pioneer -1,53 kg Nexx xd1 - 1,62 kg Sierra - 1,65 kg
Wrażliwa z Ciebie osoba, skoro setke na głowie tak mocno odczuwasz. :D
:beer2:

antitank 23.08.2016 13:37

Zdaje sobie sprawe ze za taka cene to nie bedzie Ferrari wsrod kaskow, ale w krzakach daje rady. Po miescie mam AGVa (1650g) i czuc duzo roznice zarowno w jakoscii wadze;-) Wiem ,wiem safety first! Kupilem na szybko cos taniego na probe jak daje rade chinski dual w offie:*) Nastepny bedzie kask crossowy plus google :-D
P.s. Skad te 1.53 kg dla Ls2? Jak wazylem wyszlo jakies 1400g( katalogowo jest ok 1300g)

hellwoot 23.08.2016 14:09

Na revzilla napisali 3,36 lbs dla xl'ki, to wychodzi jakieś 1,53 kg.

antitank 23.08.2016 14:16

No tak, inna waga dla roznych rozmiarow. Ja latam na Medium ;-)

zaczekaj 24.08.2016 08:58

A dla XS jest to 1250 :P

wytapatalkowano

spider2you 24.08.2016 15:01

Mam LS2 Batten, Sierra Adventure i Nexxa i najlżejszy jest Nexx, jak dla mnie, choć na wagę nie kładłem.
Nexx ma najbardziej zwartą budowę, szczena nie wystaje za daleko, więc nie miota kaskiem przy większym wietrze. Ściśle przylega do głowy, nie ma luzów, jest jak na duala cichy. Nie miałem okazji jeździć w wypasionych Schubertach E1, ale miałem szczękowca HJC i był głośniejszy (jakoś nie lubię szczękowców do turystycznych moto)
Sierra jest głośny, bo i wielki. BT nie słychać powyżej 60 km/h. Wyściółka w miarę, za to wentylacja super, więc dlatego jest głośny.
LS2 mam od 4 sezonów i kupiłem go ze względu na szybę, bo jestem okularnikiem.
Szybkę zmieniłem na lustrzankę, bo blendy brak. Chyba lżejszy niż Sierra, wyściółka gówniana, bo łeb się poci na maxa, nawet jak do miasta skoczę. Sztywny daszek bardzo wrażliwy na działanie wiatru, na trasie musiałem odkręcać, bo mi łeb chciało urwać przy większym wietrze.

Ogólnie lubię wszystkie 3 kaski i każdy ma u mnie miejsce w garażu i na głowie, jednak najlepszy jest Nexx i ten zostanie na długooooo.

bukowski 02.03.2017 13:51

Właśnie odpakowałem nową wersję XD1, nazywa się toto "canyon". Jeszcze nie jezdzilem, ale już jestem pod wrażeniem. Super ergonomia, szyba dość gruba, mechanizm chodzi pewnie, wewnętrzna blenda, pinlock na wyposażeniu. Dużo załączonych gadżetów (zapasowe plastiki, mocowania do kamery 2x boczne + 1x na daszku, sitko do centralnego wlotu wentylacji, 2x kondon na kask, miejsce na x-com). Wykonanie budzi zaufanie, gąbki przyjemne, rozmiar właściwy (nie przymierzałem kasku wcześniej, wziąłem o 1 cm szerszy od faktycznego obwodu, bo zawsze jeżdżę w kominiarce).

Po przejażdżce mam tylko dwie uwagi. Po pierwsze, nie jest wcale szczególnie cichy. Po drugie, w rękawicy niezbyt wygodnie obsługuje się szybę gdy jest podniesiona na maxa - między daszkiem a szybą jest mało miejsca. Ale poza tym nie mam uwag: pinlock działa, widoczność dobra, przyleganie skorupy do czaszki równomierne (to może wynikać co prawda z tego, że jest nowy), samo zapięcie DD jest o tyle fajne, że nie trzeba go całkiem rozpinać.

shak 02.03.2017 14:36

Poprawili w tym nowym mocowanie podbródka czy dalej odpada przy każdym oddechu?

Emsi 02.03.2017 15:22

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale nie jest tak, że xd1, to xd1?, a "baja", "voyager", czy właśnie "canyon" to tylko wersje kolorystyczne?

bukowski 02.03.2017 15:44

Już voyagera nie produkuja*, jest canyon. czy się czymś poza malowaniem różnią, trudno mi powiedzieć.
* są tu i tam końcówki, ale np. w malowaniu a la HRC nie ma juz XL na przykład.

trafior 02.03.2017 16:06

Voyagera nadal produkują. Modele są nadal na stronie producenta :)

trafior 02.03.2017 16:44

sneer, mam pytanie. Czy masz w swoim kasku emergency strap-y? Czyli te uchwyty do wyciągania wyściółki kasku żeby łatwiej go było zdjąć służbom ratowniczym w razie wypadku.

bukowski 02.03.2017 18:29

Teoretycznie. Sprobuj kupic. Ja chcialem Voyager, bo bardziej do malowania afryki hrc pasuje, ale z duzych zostaly tylko w uk za duzy hajs. Potem Blizniak potwierdzil, ze produkcja się skończyła.

Emsi 02.03.2017 18:34

Trafior 8:07 masz odpowiedź.



Poadrawiam

trafior 02.03.2017 19:38

ypsi - pytam, bo w zeszłym roku oglądałem Voyagera i były. Teraz kupiłem Voyagera z model 2017 roku ich nie ma. Zastanawiam się czy producent wycofał się z ich stosowania.

bukowski 02.03.2017 22:24

Nie ma tych tasiemek w canyon. Ale łatwo wyciągnąć.

trafior 03.03.2017 07:56

Cytat:

Napisał sneer (Post 520994)
Nie ma tych tasiemek w canyon. Ale łatwo wyciągnąć.

W Voager też już ich nie ma :( Ciekawe dlaczego z nich zrezygnowali? W końcu to był element podnoszący bezpieczeństwo.

trafior 03.03.2017 14:53

A oto oficjalne info dotyczące emergency strap, które przesłał do mnie NEXX :)

"NEXX Helmets suspended the use of emergency strap on the X.D1, X.T1 and X.R2 models. The decision came as a result of a legal dispute that has arisen with a foreign patent at an international level in some specific markets.As a serious and innovative company, NEXX Helmets will never copy or develop any product based on patented technologies other than ours.
Safety is our biggest priority, so a new system is already in development though there is no date yet for its introduction."

I wszytko jasne :)

Gończy 15.03.2017 12:15

Jak myślicie czy to rzeczywiście okazja?
To wersja Plain. Z tego co widzę nie ma dodatkowych rzeczy do niego. Kask wystawowy.
http://allegro.pl/kask-motocyklowy-n...667390717.html
Czy idzie trafić coś lepszego w tych pieniądzach?Myślałem o Nishua ale nie ma blendy...

trafior 16.03.2017 12:19

Moim zdaniem cena jest bardzo dobra. Taniej będzie ciężko znaleźć. A Plain to tylko inny rodzaj malowania. Cała reszta jest taka sama jak Voyager.

Gończy 16.03.2017 15:22

Też mi się tak wydaje. Zdecydowałem się zainwestować.

dzinks 03.09.2017 21:24

Pytanie do użytkowników. Czy do tego kasku można założyć zwykłe gogle bez ściągania szyby?
Wiem, że jest zestaw do mocowania gogli, ale nie lubię takich wynalazków. Wjeżdżam w teren z asfaltu to zakładam gogle jakie mam pod ręką, a nie robię jakieś przypinki\przeróbki.

Pils 03.09.2017 22:25

Można jeździć w goglach bez ściągania szyby. Ja jeżdżę. Można na gogle opuścić i zamknąć szybę

Pils 03.09.2017 22:27

Można. Ja mam gogle na szczece na czas dojazdu. Szyba w górę i gogle na na nos. Można na założone gogle opuścić szybę i zamknąć.

ArtiZet 27.09.2017 22:19

Odgrzewam,

pora zakupic nowy garnek i mam opcje kupienia NEXX xd1 w chyba dobrej cenie.
Prośba do uzytkowników jak sie toto sprawuje- kompletnie nie znam tej marki i ich produktów.

xd1 spełnia moje oczekiwania- ma blende, pinlock i w pełni wyjmowana wysciółke a dodatkow mogę go kupic ponizej tysiaka.
Pyt. czy któreś z tych róznia się od siebie czy nazwa odnosi się tylko do malowania ??
https://intermotors.pl/49-kaski-off-...producent-nexx

madafakinges 27.09.2017 22:26

Kupiłem ten kask i na drugi dzień oddałem. Shoei rozpieścił mnie jakością wykonania...

ArtiZet 27.09.2017 22:37

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 550093)
Kupiłem ten kask i na drugi dzień oddałem. Shoei rozpieścił mnie jakością wykonania...

Kurde, tego się obawiam, tez mam Shoei ale jest już stary- zaczyna się gąbka z niego sypać, ma podrapanego Pinlocka i parę innych wad, że nie warto w niego inwestować i chciałoby się cos nowszego...no i z blendą w końcu żeby był i wyściółka cała wyjmowaną:-)

madafakinges 27.09.2017 22:38

Ja mam neoteca i starego uvexa enduro. Nexx miał mi zastąpić obydwa. Nie zastąpi.

Ale nie zrażaj się moją opinią, bo podobno jestem dziwny, choć dla mnie to inni są dziwni...

bukowski 27.09.2017 22:43

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 550095)
Ja mam neoteca i starego uvexa enduro. Nexx miał mi zastąpić obydwa. Nie zastąpi.

Ale nie zrażaj się moją opinią, bo podobno jestem dziwny, choć dla mnie to inni są dziwni...

Ja mam nexx D1 w wersji canyon. Zrobilem nim jakieś 10 kkm i jestem zadowolony. Nie wiem, o co chodzi w jakości: dla mnie to jest porządnie wykonany kask, tylko ten pierdolnik pod brodą słabo się trzyma. Będę reklamował, zobaczymy. Dobra wentylacja, pinlock działa bez zarzutu, blenda przeciwsłoneczna, daszek - czego chcieć więcej?


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

chemik 21.11.2017 14:23

Jakby kto szukał to wersję czarna można mieć za ok 560PLN: https://www.louis.de/artikel/nexx-x-...19ced66606ec7f

radiolog 21.11.2017 17:21

wchodzi następca xd1 - x.wed2

https://www.youtube.com/watch?v=YiKax1wAqqc


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.