Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Shark s900 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18716)

Dzieju 26.07.2013 17:56

Shark s900
 
Koleżanka upatrzyła sobie Sharka s900.
Czy ma ktoś widzę na temat tego garnka , jak działa , czy wart uwagi , itp

madafakinges 27.07.2013 10:22

Ja mam s900c z blendą i pinlockiem. Wszystko dział super,szyba nie paruje, wykonanie, na najwyższym poziomie, w upaly gorąco w porównaniu z kaskiem enduro, ale wiadomo że integral nigdy nie będzie tak przewiewny, świetna sprawa to szyba na zatrzaski w sekunde odpinasz, bardzo wygodne do mycia.
Ale w nim nie jeżdżę... Bo mam podłużną głowę aon jest płytki i kończy mi się zaraz pod uszami przez co strasznie mi szumi, podwiewa od dołu.
Nie jest to wada kasku, a mojego końskiego łba:D

Dzieju 27.07.2013 21:13

No to już coś wiemy.

Borewicz 28.07.2013 18:02

Mam s900 od 4 sezonów, wersja bez pinlocka i paruje niestety. Po, dobrze wykonany ale po tych 4 latach pokruszyła się taka cerata co udaje skórę u dołu kasku, oprócz tego nic się nie rozwaliło, nie połamało itp. Raczej cichy, mi się w nim wygodnie jeździ.

malina 29.07.2013 14:49

Posiadam Sharka S900C od marca tego roku. Jeśli nie trafisz z kształtem głowy to odradzam ten kask. Szumi w nim gorzej niż w starym ze zużytą uszczelką. Mam w nim uczucie podwiewania zaraz za uszami. Poza tym potrafi zagwizdać przez uszczelkę szyby - zwróć uwagę, że w odróżnieniu np. od Shoei'a uszczelka poprowadzona jest tylko po dolnej i górnej krawędzi szyby i dodatkowo moim zdaniem jest za krótka. Szyba słabo do niej dolega. Starałem się zareklamować świszczenie przez szybę w tym kasku po zrobieniu pierwszych 200km, ale reklamacja została przez oficjalnego importera (Intercars) odrzucona. Stwierdzili, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Pompowane policzki to bajer i raczej nie przydają się w moim przypadku.

Kask kupiłem po organoleptycznym zbadaniu w sklepie, kierując się pozytywnymi wypowiedziami w sieci.

Z zalet to jest wygodny, dobrze leży (nawet bez pompowania policzków), nie ubija się. Materiały dobrej jakości. Łatwo wypinana szyba. Generalnie przy pierwszym kontakcie sprawia pozytywne wrażenie. Poza tym nie paruje, blenda działa w porządku. W komplecie jest nosek, podbródek, pinlock, pokrowiec.

Nie wiem czy problemem jest kształt mojej głowy czy wykonanie kasku, ale nie polecam. Ja ratuję się jazdą z zatyczkami i w kominiarce. Następnym razem będę mierzył pewnie w sprawdzonego Shoei'a lub coś co uda mi się wcześniej przetestować na własnej skórze.

Pozdrawiam, malina

madafakinges 29.07.2013 15:09

malina witaj w klubie:D
Masz to samo co ja czyli niewymiarowy łeb.
Kupiłem ten kask bo trzech mich kumpli w nim pomyka i bardzo sobie chwali, nic in nie szumi ani nie gwiżdże.

Luti 29.07.2013 17:25

Wow, czyli ja mam wymiarowy :), bo kask leży jak ulał. Przelatane 1,5 sezonu ok 20 tys km, większych śladów zużycia nie mam, zbytnio się nie wygniótł wyściółka ok. Zapięcie też wporzo jak i mechanizm szyby. W porównaniu ze szczęką lazera zdecydowanie lepiej mi podchodzi, tak więc jak dalej lecę to go zakładam. Z minusów ja mam wersję bez pinlocka więc tak poniżej 15-10 st paruje, ale ja jeżdżę z uchyloną tak więc nie stanowi to dla mnie dużego problemu. Co do hałasu ciężko mi powiedzieć bo mało współczesnych kasków przerobiłem, ale zdecydowanie lepszy od wpominanej wyżej "szczęki". Jedyny zonk to zgubiony podbródek, oraz deflektor (nic on nie dawał), ale to chyba kwestia niedbalstwa. Większych zastrzeżeń nie mam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.