Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dlaczego lubie Africa Twin? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4717)

sambor1965 01.12.2009 12:39

Dlaczego lubie Africa Twin?
 
Cytat za maxem, relacja z advridera (podrozowal po zachodniej Afryce wraz z Rembikiem).


W Afryce widzieliśmy różne marki motocyki od starych Africa Twin , Susuki V storm , przez KTM'y do starych gs'ów. To nie jest żadne pocieszenie ale w nowym Varadero puściły zimeringi przednich lag od temperatur i lało olejem po lagach i tarczy hamulcowej, widziałem nowego KTM'a 690 z rozwaloną skrzynią i drugiego z awarią w układzie zaworów. Szwajcarzy prosili o naprawę ktma w serwisie bmw ale odesłano ich do najbliższego w Maladze. O dziwo stare 10-12 letnie Afryki Twin spisywały się bez zarzutu. Nie ma reguły. Podróżowanie w takich warunkach niesie większe ryzyko uszkodzenia sprzętu nawet nowego.


No zostawiam bez komentarza...

DeVris 01.12.2009 13:04

Maxa przygoda to jakiś horror dla mnie. Nowy motor i takie jazdy.. Niesmak totalny co do firmy i wszelkich jej serwisów na całym świecie. Zwłaszcza że znam jego opowieść z jego własnych ust.
Powiem więcej, podsumowując krążące w wielu tematach porównania AT contra GS: przekonaliście mnie. Przesiądę się na AT gdy mój stary GS już zdechnie. Nowy GS to totalne nieporozumienie. Czekam na nową AT (oby) lub ostatni rocznik obecnej..

Marcin SF 01.12.2009 13:07

aaa znowu się zaczną igrzyska, czego nie lubię i za co i co najgorsze,

już sie nie mogę doczekać :drif:




;)

PS o wyższości swiąt Wielkanocnych nad Bożego Narodzenia zapomiałem wspomnieć :haha2:

newrom 01.12.2009 13:15

Wcale nie lubię, ale brak wyboru.

rambo 01.12.2009 13:50

:D

Spoko Sambor :Thumbs_Up: ale nic nowego ;)

puntek 01.12.2009 14:45

a ja lubię bo nie znam innych ....

a tak na poważnie - prosta konstrukcja, łatwy dostęp do czynności serwisowych :mur:np do zmiany świec..., jeździłem krótko innymi moto i krótko mnie nie przekonało :( do niczego innego.

W sumie zaczynałem od At i jedyne o czym myślę to kupno czegoś na asfalty Europy ... szkoda mojej AT na równy teren :D

Łysy82 01.12.2009 16:48

I ja ją lubię miałem KLR650 w terenie był fajn na asfalt kaszan:Thumbs_Down: a Afri jest bardziej uniwersalna lata po szosie i teren lubi oszywiście na 09 tył i TKC przód
jest super:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:.

Łysy82 01.12.2009 17:08

Cytat:

Napisał MUTT (Post 86573)
chyba Ci się modele kałasza poplątały....

Kawasaki KLR to bardzo słaby wynalazek na asfalt!!!!

Babel 01.12.2009 21:10

A ja dzisiaj byłem w Motoriscie w Warszawie po odbiór uszczelniaczy do zacisków do mojej babci.
I akurat byłem świadkiem jak sprzedawca zachwalał koleżance (ponoć jest na forum - ale zapomniałem się spytać kto to) nowego Trampka porównując go do Afryczek. Oczywiście złego słowa na temat Afri nie powiedział ale przekonywał mocno, że nówka to nówka. Dołączyłem do dyskusji i nawet sobie posiedziałem na tym nowym Trampku i wiecie to fajny motor ale na szosę, jakiś taki plastikowy, koło 19" z przodu itp.
Porozmawialiśmy sobie w trójkę i po tym naszła mnie znowu ta myśl - juz się nie produkuje takich motocykli jak kiedyś - albo może ja stary jestem :D i nie nadążam za trendem...
Kurde mam nadzieje, że zanim Franz lub Tomek skończą wygrzebywać piękne nówki z Niemiec jedna z nich będzie moja (ech takie piękne Tesco obok babci w garażu) i jakbym miał wydać na takiego nowego Trampka przeszło 30 tys to wybaczcie Afri to Afri :) - minuty bym się nie zastanawiał i dzownił z zamówieniem 07.

Ron 01.12.2009 21:33

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 86526)
Cytat za maxem, relacja z advridera (podrozowal po zachodniej Afryce wraz z Rembikiem).


W Afryce widzieliśmy ...

No zostawiam bez komentarza...

jakby max nie spalil sprzegla w piachu, tez nie byloby problemu...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.