Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   masa ??? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39883)

qbaRD07 06.04.2021 14:22

masa ???
 
Hej,

Rzadko ale zdarza się, że na wolnych obrotach na sekunde tak jakby paliwa brakło i opada na obrotach i wraca do normalnej pracy. Ostatnio wyzerowały się wskazania tripa podczas jazdy, nie wyczułem żadnego dziwnego zachowania motocykla. Do tego miałem nawi, które przy braku prądu daje info. Wszystko było ok, navi nie wyłapała spadku napięcia.
Klemy w aku dokręcone, aku nowe.
Może masa gdzieś przerywa?
Jak to sprawdzić i gdzie szukać?

Pacjent RD07

Pozdrawiam Qba

matjas 06.04.2021 14:36

a obrotościomiomierz działa w czasie tej zapaści normalnie czy też wskazówka pada na chwilkę?

m

Mallory 06.04.2021 15:15

Cytat:

Napisał matjas (Post 727481)
a obrotościomiomierz działa w czasie tej zapaści normalnie czy też wskazówka pada na chwilkę?

m

Myślisz - moduł?

qbaRD07 06.04.2021 15:27

Wszycho działa.
Ten "spadek" jest krótkotrwały i występuje sporadycznie.
Trip skasował się pierwszy raz.

Gończy 06.04.2021 15:44

Pewnie izolacja na kabeleku gdzieś mogła się przetrzeć i się robi jakieś zwarcie. Może przy zakładaniu aku na wiosnę coś.

matjas 06.04.2021 15:44

no tak mi wpadło do głowy.
na ile się orientuję to taka czkawka, że wypada zapłon raz na jakiś czas to nie jest raczej paliwo... oczywiście może być i to ale tu zaraz wejdziemy na teren dogłębnej diagnostyki.
ja bym szedł w stronę prądów: cewki zamienić miejscami, świece miejscami...

co do samego tripa to nie wiem - nie ma tam jakiejś bateryjki na podtrzymanie pamięci, co to już umarła dawno temu? R2D2 chyba regenerował tripy to może coś podpowie.

m

R2D2 06.04.2021 20:06

Proponuję zmierzyć na klemach aku napięcie podczas pracy silnika z i bez włączonych świateł.
Druga sprawa to przegląd kostek od podłączenia regulatora do statora oraz kostki głównej przy styczniku rozrusznika.

Dalsze postępowania pomiarowe co do sprawdzenia rezystancji połączenia masy
mogą wydać się lekko czarodziejskie :D , więc wystarczy organoleptycznie sprawdzić prądowy przewód ujemny czy aby przy oczkach zaciskowych na jego końcach nie ma nadmiernej próchnicy.

Oczywiście reset tripa może być spowodowany samą awarią tripa , uszkodzonym ze starości lub od drgań bezpiecznikiem lub zanikaniem napięcia z innych wielu powodów.

Zmyler 06.04.2021 20:37

Legenda osiedlowa mówi- dobra lufa - dobra masa....
Powodzenia w szukaniu, pewnie jakas drobnostka, nadpalony czy nadłamany kabelek, nadpalona wtyczka, czujnik stopki, kostka stacyjki (????).

qbaRD07 07.04.2021 08:39

Dzień dobry wszystkim,

"czkawka" to jest bardzo dobre określenie.
dzisiaj wieczór w garażu to pomierzę co się da i psikne czymś do styków.
Dam znać.

Dzięki i miłego dnia życzę

Artek 07.04.2021 12:19

Qba, jak już będziesz rozbierał swoją lalunię ze zbiornika, aby dostać się do kostki stacyjki (zalecam:), chyba jest ta czerwona(?) kostka, a nie pod czachą), to odpal ją w ciemności i sprawdź, czy iskra nie skacze sobie radośnie gdzie chce. Wiem, że to trudne bo kapturki są na przewodach WN, ale...

Jeszcze bym poszedł po przewodach z impulastora ( zwanego także hallem-prawy dekiel silnika) do najbliższej wtyczki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.