Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   ORTEZY gdzie można przymierzyć przed kupnem? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18606)

Jarek_MTB 13.07.2013 00:37

ORTEZY gdzie można przymierzyć przed kupnem?
 
Witam

Z racji przebytych 2 operacji kolana za drugim razem przeszczep wiązadła krzyżowego przedniego metoda linvatec bvt, chciałbym zakupić ortezę chociaż na lewą nogę.

Przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie gdzie w łodzi lub np. w warszawie mogę taka ortezę obejrzeć i przymierzyć przed zakupem.

Dodam że nie jestem jeszcze posiadaczem motocykla i chciałbym przed zakupem dokończyć kurs na A.

Niestety jestem po prawie 2 letniej przerwie po wypadku i procesie leczenia w wyniku czego zanikł mi mięsień czworogłowy w lewej nodze (obwód zdrowej do lewej to 57cm/ok47cm w najgrubszym miejscu uda) przez co noga jest bardzo słaba.

Ostatnio przymierzyłem się do AT (spotkałem się z kolegami na kaloryferze w lodzi) i zsiadając zeń stojąc na lewej nodze poczułem się bardzo nieswojo (w następnym dniu czułem kolano i utykałem lekko, choć nadwyrężyłem je wcześniej przed tym faktem), jednym słowem musze mieć ortezę zanim wrócę na kurs.

I tu ponawiam pytanie czy może ktoś z kolegów z forum z łodzi posiada taką ortezę i da przymierzyć lub może zna adres sklepu z łodzi lub warszawy gdzie taką ortezę mogę przymierzyć przed kupnem.

Chciałbym w tym sezonie skończyć kurs i zrobić prawko lecz bezpieczeństwo przede wszystkim i a taka orteza zapewniłaby mi stabilność i zabezpieczyła nogę w jakimś stopniu gdyż mięsnia to mi bardzo dużo ubyło.

Przekopałem forum ale nie znalazłem nić w tym temacie, a z racji że dopiero aspiruję do bycia motocyklistą lokalizacji sklepów też nie znam i ich asortymentów, więc jeśli ktoś coś wie proszę o podpowiedzi gdzie szukać, ułatwi mi to sporo życie, gdyż obecnie staram się wrócić do aktywności zawodowej również, a co za tym idzie jestem w czarnej d... jeśli chodzi o finanse.

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc
Jarek

majki 19.07.2013 19:53

W wawie ortezy moto znajdziesz w MotoX, OlekMotocykle i Motochallenge. Wygóglasz namiary. Ale tanio nie będzie... No chyba,że byś brał ortezę niemotocyklową.
Trochę o ortezach było napisane.

Aras 21.07.2013 20:21

W Intermotors (przeniesli sie chyba na Dabrowskiego) powinni miec EVS i Alpinestarsy. Wydaje mi sie jednal ze zwykla orteza ortopedyczna bylaby dla Ciebie lepszym rozwiazaniem. Moja dziewczyna ma taka. Jest idealnie dopasowana i swietnie stabilzuje kolano. Ortezy motocyklowe maja raczej za zadanie chronic przed urazami.

Jarek_MTB 21.07.2013 23:06

Dzięki za odpowiedzi.
Byłem w intermotors na Dąbrowskiego i mierzyłem evs web i orteza jest naprawdę solidna, godna polecenia i uwagi... jedynie cena jest wiadomo jaka... zaporowa, ale nie czepiam się. Lepiej wydać na orteze tyle, niż 10 x tyle na kolejna operacje.

W kwestii ortez to zgodzę się z Toba Aras, ze wystarczyłaby pewnie zwykła, zresztą mam taką pooperacyjną, ale strasznie nie wygodna jest, najlepsza byłaby taka dla sportowców nie motocyklowa...

ale...

1. Planuje zakupić w przyszłości AT, wiec zakup wydaje się rozsądny, patrząc z dalszej perspektywy.
2. Mógłbym jeździć w tej pooperacyjnej lecz w przypadku gleby nie byłoby odp. ochrony
bo nie do tego została zaprojektowana, a wygląda tak: http://s-nikiel-mojegory.pl/artykuly...l#.UexHbXfwESs
3. EVS web jest to solidna gruba skorupa która wydaje się idealna> Problemem jest natomiast zanik mięśnia czworogłowego lewego uda przez co jak mierzyłem evsy to na prawą xl na lewa l i w udzie była za luźna, choć całkiem niezłe się trzymała.
4. Gdyby nie to to już bym ją kupił, ale z racji tego ze przez zimę prawdopodobnie odbuduje mięsień, to kupno ortezy na trochę, mija się z celem i tu rozważyłbym zakup używki sprawnej nieuszkodzonej.

Miałem możliwość przymierzyć asterixy czerwone z gorsetem ale w rozmiarze M i mające swoją młodość już dawno za sobą. Wydały mi się nie wygodne (mały rozmiar) oraz umożliwiają patrząc na orteze z przodu ruchy jej części względem siebie na boki, taki wg mnie "po wuju" system, co w moim przypadku jest raczej dyskwalifikujące je. Choć gorset super sprawa, zapewnia dopasowanie takie że weby mogą sobie o tym pomarzyć tylko.

Porównując te 2 ortezy web kładzie pod względem pancerności asteriksy na głowę wg mojej opinii, weby maja solidny 2 osiowy zawias i nie umożliwiają tego ruchu co asterixy co dla mnie jest wielką zaletą.
Niestety weby nie pasują do uda idealnie bo mam za mały obwód w porównaniu do prawej jest to 12cm w udzie mniej, a w perspektywie za rok rozważać zakup większego rozmiaru jest trochę kiepski i jestem w kropce.
Innych nie mierzyłem

Reasumując i tak musze cos kupić, wiec pewnie padnie na weby, aczkolwiek ciężko mi wydać te pieniądze z w/w powodów.

Co do alpinstarsów to one owszem wyglądają ciekawie, ale na mój gust, to orteza po kątem szosowego motocykla niż enduro, wyglądają (widziałem tylko zdjęcia) tak ze patrz i nie rusz mnie jeśli nie jeździsz po czarnym.

Co do samej wygody w używaniu to weby trzymają nogę jak imadło asterixy sa jak guma. I tu w pełni bym zaufał tylko evs, naprawdę solidna konstrukcja.

Aras 22.07.2013 11:30

Cytat:

Napisał Jarek_MTB (Post 328895)
Byłem w intermotors na Dąbrowskiego i mierzyłem evs web i orteza jest naprawdę solidna, godna polecenia i uwagi... jedynie cena jest wiadomo jaka... zaporowa,

Na eBayu w cenie jednej sztuki z Intermotors dostaniesz komplet. Nawet jak doliczą cło wyjdzie dużo dużo taniej niż w Polsce.

Cytat:

Napisał Jarek_MTB (Post 328895)
W kwestii ortez to zgodzę się z Toba Aras, ze wystarczyłaby pewnie zwykła, zresztą mam taką pooperacyjną, ale strasznie nie wygodna jest, najlepsza byłaby taka dla sportowców nie motocyklowa...

ale...

1. Planuje zakupić w przyszłości AT, wiec zakup wydaje się rozsądny, patrząc z dalszej perspektywy.
2. Mógłbym jeździć w tej pooperacyjnej lecz w przypadku gleby nie byłoby odp. ochrony

Masz rację. Sam pewne, na szczęście nie tak poważne jak Twoje, problemy z kolanami (lata jazdy na rowerze - na pewno wiesz o co chodzi). Ostatnio zaliczyłem swoja pierwszą glebę na moto - na asfalcie (kostki + deszcz + małe doświadczenie) i dość mocno stłukłem sobie kolano. Po tej przygodzie też myślałem o jakiejś dodatkowej ochronie kolan. Zwykłe spodnie motocyklowe z ochraniaczami to tylko półśrodek. Nawet kupiłem ortezy (661 MX-3) ale nie dało rady ich założyć pod spodnie. Aktualnie mam takie rozwiązanie: spodnie motocyklowe z seryjnymi ochraniaczami CE + stabilizatory neoprenowe z szynami http://allegro.pl/owijany-zawias-sta...386234656.html (swoją drogą na eBayu tez dwa razy taniej).

Pozdrawiam

Jarek_MTB 22.07.2013 12:23

Nie widziałem takiej oferty na ebay żeby za 1100 zl kupić 2 sztuki... może używane się trafiają, bo nowe to ok 700$ za parę, a wysyłka to wyjdzie z 35-50$ + cło, więc się nie opłaca bo gwarancji też nie będzie zbytnio (wysyłka do stanów z reklamacją to nonsens w tym przypadku).

leszek 06.08.2013 15:09

sprawdz w motochallenge w wawie

Jarek_MTB 10.08.2013 18:19

Kupiłem w końcu używana orteze evs web od zawodnika motocrossowego lewa rozmiar L za 700zl, zakup prawej xl odkładam w czasie z braku funduszy. Zdecydowalem się na zakup uzywki ze względu na to ze jak odbuduje miesien czworogłowy to zakupie komplet prawdopodobnie xl na obie nogi a ta będę mogl odsprzedać dalej... Uzywka jest w dobrym stanie nie ma uszkodzen tylko slady normalnego użytkowania i lekkie zarysowanie jakby papierem przjechac na odcinku 2-3cm, struktura karbonu nie jest uszkodzona, wiec w tym przypadku spelnia w pełni moje oczekiwania. Od 19 wracam na kurs prawka po rekonwalescencji i będę chuchal dmuchal i bardzo uwazal aby zamknąć ten temat z pozytywnym skutkiem...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.