Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3982)

tomozdyn 13.08.2009 20:55

1 Załącznik(ów)
Zlokalizowałem już przyczynę nieprzyjemnych dzwięków dochodzących z okolic zębatki i wałka zdawcze. Okazało się, że ma niewielki luz i przy zmianie biegów dotyka i zgrzyta o trzpień zmiany biegów.
Bardzo Was proszę o pomoc być moze ktoś miał podobny przypadek i będzie mógł podzielić się swoim doświadczeniem. SEZON W PEŁNI A JA JESTEM UZIEMIONY:(:(

Dołączam zdjęcie poglądowe ponieważ nie wiem czy wcześniej użyłem fachowego nazewnictwa części:)

Misza 13.08.2009 21:22

Jesli to jest to co mi się wydaje to czeka cię wymiana łożyska na wałku :), co jest prawdopodobnie związane z rozpoławianiem silnika

tomozdyn 13.08.2009 21:58

Cytat:

Napisał Misza (Post 70165)
Jesli to jest to co mi się wydaje to czeka cię wymiana łożyska na wałku :), co jest prawdopodobnie związane z rozpoławianiem silnika

Tak Też myślałem wielkie dzieki. Miałem tylko przez chwilę nadzieję że łożysko można łatwiej wymienić. Sam pewnie tego nie zrobie, zastanawiam się tylko ile w Hondzie mnie skroją, bo koszt łożyska to około 80 pln:(

Misza 13.08.2009 22:05

W Hondzie... myślę że co najmniej 1500zł za całą robotę (jak nie więcej). Wyjmij silnik sam i oddaj go któremuś z afrykowych mechaników

Kazmir 14.08.2009 00:12

Cytat:

Napisał tomozdyn (Post 70160)
Zlokalizowałem już przyczynę nieprzyjemnych dzwięków dochodzących z okolic zębatki i wałka zdawcze. Okazało się, że ma niewielki luz i przy zmianie biegów dotyka i zgrzyta o trzpień zmiany biegów.
Bardzo Was proszę o pomoc być moze ktoś miał podobny przypadek i będzie mógł podzielić się swoim doświadczeniem. SEZON W PEŁNI A JA JESTEM UZIEMIONY:(:(

Nie bardzo kumam co ma łożysko do ocierania o trzpień ??
Pokaż na fotce dokładniej gdzie ociera zrób strzałki. piszesz "ma niewielki luz" - co ???
Może masz wycięty dolny albo górny ślizg???

tomozdyn 14.08.2009 08:40

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Kazmir (Post 70180)
Nie bardzo kumam co ma łożysko do ocierania o trzpień ??
Pokaż na fotce dokładniej gdzie ociera zrób strzałki. piszesz "ma niewielki luz" - co ???
Może masz wycięty dolny albo górny ślizg???

Przez ten luz zębatka zbliżyła się do trzpienia i zdążyła wyrobić już bruzdę:(

Dzieju 14.08.2009 10:25

Żeby zębatka ( prawidłowa 16) obcierała o wałek biegow łożysko musiało by mieć bardzo duży luz/uszkodzenie..... ale wszystko mozliwe.
Co do wymiany łożyska to trzeba się upewnić ( bo nie pamietam) czy jest wciskane od srodka czy od zewnątrz.
Jeśli od zewnątrz to jest szansa na wymiane bez rozpoławiania silnika.

tomozdyn 14.08.2009 14:12

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 70207)
Żeby zębatka ( prawidłowa 16) obcierała o wałek biegow łożysko musiało by mieć bardzo duży luz/uszkodzenie..... ale wszystko mozliwe.
Co do wymiany łożyska to trzeba się upewnić ( bo nie pamietam) czy jest wciskane od srodka czy od zewnątrz.
Jeśli od zewnątrz to jest szansa na wymiane bez rozpoławiania silnika.

Bardzo dobry punkt. Naliczyłem sie w moim napędzie 17 zębów. naped DID. A w Hondzie zaspiewali mi 1500 samej robocizny:(

Dzieju 14.08.2009 14:31

no widzisz, jakie to wszystko proste :):Thumbs_Up:

tomozdyn 14.08.2009 14:48

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 70221)
no widzisz, jakie to wszystko proste :):Thumbs_Up:

Określam luz na łożysku wałka niecały 1mm. Zmienię samą zębatkę i powinno dać radę. Wysłałem kolege do Larssona:):). Mam nadzieję, że jak łożysko szlag trafi na dobre to nie zrobi mi spustoszenia w skrzyni i silniku??. Tak na marginesie z Hondy Plaza dzwonili że z wymianą łożyska jest dużo robory w africe i robocizna to 1 800 - nie ma co fachowcy od brania pieniędzy:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.