Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Recenzja namiotu Naturehike Cloud Up 3 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32240)

wojtekk 26.06.2018 22:03

Recenzja namiotu Naturehike Cloud Up 3
 
Napiszę. Może się komuś przyda. Ktoś tu pisał , że chce kupić więc może się przyda

Odkąd nasz marabut trzyosobowy wyzionął ducha w urwaniu chmury na Słowenii konieczny był zakup odpowiednika.

Słaby net za granicą gdzie bawimy się namiotem i.posze z telefonu.

Wymiary:
- wysokość 110 centymetrów. Da się ody usiąść. Ale wygodnie nie jest.
- szerokość 180 centeteow. Dla mnie to mała trójka. Trzy karimaty wchodzą idealnie ale luzu nie ma. Będąc z dziećmi nastolatkami bywało ciasnawo.
- długość 215. Daje to niewielki zapas aby coś w nogach ułożyć

Namiot jest całoroczny. Nie wiem w zasadzie co.to.znaczy. Rozumiem , że producenci tak pisza ale dla mnie to bez znaczenia.

Jest rewelaxyjnie mały w transporcie. Nasz poprzedni bił na głowę. Bardzo lekki. Łatwo się stawia. Jest jeden rozbudowany pałąk. Ultra lekkie śledzie. Odblaskowe linki które są dość krótkie.

Doskonale rozplanowana jest przestrzeń. W nogach węziej i niżej. W głowie wyżej. Głowa jest przy wejściu. Minusem.jest brak wywietrzników które można otwierać i zamykać .

Dziwnym.ale.moze.praktycznym.rozwiazaniem jest podwójna podloga. Osobno stawiana. Nie wiem - może.samemu można decydować , czy ja rozkładać ?

Tropik stawiany osobno. Dla.mnie.to.plus. ja wiem., Że stawianie w burzy zaleje namiot ale ... stawiam namioty nie pierwszy rok i ... Nigdy nie stawiałem w burzy. A plusem.osobnego jest stawianie w gorącym.i suchym.klimacie zapewniając osłonę przed insektami i zapewniając przewiew. Tropik można rozpiąć wyżej jako.oslona przed cieniem.

Minusem.jest dla.mnie zakończenie szpilek. Ostre. Oćzami wyobraźni widzę nabicie się.na to. Trzeba będzie zmienić.

W zestawie zapas linek do.dodathowego naciagu (moim.zdaniem.niekonieczne ). Jeden śledź.

Śledzie.wchidza mocno nawet w zaschnięta skorupę. Chyba najostrzejsze.jakie.mialem

Sorry za kropki ale pisze z telefonu i mam.maly ekranik :) potem.na.kompie poprawie.

Cena - nie.wiem.jak teraz ale.okazyjna. Znacznie.taniej niż marabut.

W środku są praktyczne kieszonki na.dope.i.na górze. Tych drugich jeszcze nigdzie nie widziałem. Jest jeden plastikowy haczyk na.ciezsza latarkę oraz kilka perełek.aby przypiąć latarki lub rozciągnąć pranie. Nieczęsty patent .

Jakos.c wykonania.doakonala.

DyzioM69 28.06.2018 10:08

Mam taki namiocik od ub roku.
Potwierdzam wszystkie zalety opisane przez autora.
Gabaryty po złożeniu minimalne - wejdzie w każdy, kufer sakwę co kto ma.
Waga też minimalna - poniżej 2kg - cenne przy przelotach samolotem.
Podwójnej podłogi jeszcze nie stosowałem ale na pewno się przyda na wilgotnym i brudnym podłożu, co czasem się zdarza.
Oddzielną podłogę łatwiej oczyścić niż podłogę zintegrowaną z tropikiem.
Namiot ma jednak jedną małą wadę - dość długo schnie rosa od wewnętrznej strony z powodu pokrycia tropiku warstwą silikonową, przez co krople wody nie rozpływają się po tkaninie a ciągle są kroplami do ostatecznego wyschnięcia.
Z tego powodu inne namioty wysychają prędzej.
Pomimo tej przypadłości i tak uważam ten namiot za bardzo udany i praktyczny.

wojtekk 17.11.2018 10:31

Na plus - system stelaży. Rozbijając niedawno oba obok siebie przeklinałem konieczność wsuwania stelaża w rękawy. Stanowczo wolę rozpinanie.

trolik1 17.11.2018 20:31

Ja mam 2-kę i też jestem bardzo zadowolony, choć na razie przespałem w niej tylko
jakieś 30 nocy. Na minus-trudno go rozłożyć porządnie na nierównym terenie.Wielki plus-można kupić go na kitajskim allegro za 400 pln, podczas gdy w polskim sklepie sa po ok. 700 pln:-)
pozdrawiam trolik

MOTOMYSZA 18.11.2018 20:02

Panowie, napiszcie proszę jakie są wymiary sypialni.
Na aukcjach podana jest długość namiotu , no ale to jest razem z tą przednią absydą.
Ja mam 195 wzrostu i sypialnia która ma 200cm to dla mnie niestety za mało, bo muszę wtedy ciągle spać z podkurczonymi nogami

wojtekk 18.11.2018 20:11

Ja mam 183. Myślę, że jest zapas 12 cm, ale będzie ciasno moim zdaniem. Namiot ma schowany w piwnicy - niedługo postaram sie wygrzebać i zobaczyć, co jest napisane na rozpisce.

DyzioM69 18.11.2018 22:27

Ja 191cm. Nie mam problemu z długością ale w nogi niewiele upchniesz. Jeżeli będziesz używał namiot jako jedynkę powinien się sprawdzić. Na dwójkę trochę ciasno z bagażem ciuchami. Przedsionek nie jest zbyt obszerny. Wchodzą na spokojnie buty ale już niewiele więcej.

Wysłane z Tapatalka

wojtekk 18.11.2018 22:34

Tak. Malomiejsca na bagaż.

trolik1 19.11.2018 07:30

Moja 2-ka to tak naprawdę motocyklowa 1-ka. Mam 181 cm i powiem szczerze, że na nogi nie ma zbyt wiele miejsca. Mam mam puchówkę i jeśli chcę, żeby w stopach była rozprężona to głową muszę prawie dotykać przedniej części sypialni...
pozdrawiam trolik

lotnik 11.02.2019 07:25

Ma ktoś może Naturehike cloud 2 i mógłby podzielić się opinią?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.