Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Traktor Kamyka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31677)

Kamyk 10.04.2018 11:48

Traktor Kamyka
 
Witam!

No to nadszedł czas na uruchomienie stojącego od kilku lat sprzętu: Yamaha Tenere XTZ 750 - 89 - w piknym malowaniu :)

http://www.xtzclub.pl/images/importe...25209112-1.jpg

http://www.xtzclub.pl/images/importe...25209113-1.jpg

Jej historia:

Model '89 rok, ost. 16-17 lat u jednego wlasciciela - kobiety, ktora notabene ma ze swoim facetem jeszcze 6 motocyklow. 3 Triumphy, 2 KTM-y i Simsona Kupila ja jak miala 18tys.km na licznkiku, teraz ma 89tys. Jej chlopak jest mechanikiem i hobbistycznie lata na zawody crossowe. Stan: ehhh po prostu super, wszystko jest w orginale. Nic nie skrzypi, nic nie strzela, nic nie kopci. Caly czas garazowana.

Maszyna polatała ze mną kilka razy i ... zakochałem się kolejny raz.

Pojawiło się LC8 i od kilku lat go ujeżdżam, a Tenerka pozostała i stała sobie w garażu. Nie sprzedałem jej bo pomyślałem, że zostawię na później. Do pogrzebania itp. Mam na to miejsce i chęci. LC8 jest mega! Ale nadal mam sentyment do Tereski.

A więc żeby nie przeciągać to na start mam kilka pytań:

- jak zacząć dłubanie/odapalanie po 4 latach postoju? Od razu powiem, że nie przyłożyłem się jakoś do tego, nie uruchamiałem jej od tego czasu, ani też nie zalałem całego silnika w oleju. Moja wina i wiem, że było by łatwiej. No ale co tam

Wlać troche oleju do cylindrów? Pewnie nie odpalać od razu tylko może wałem ruszyć, żeby się olej rozszedł. Nie chce żeby coś urwało. Pewnie będę zdejmował górę, żeby zobaczyć jak to wygląda. Macie jakieś kroki jak odpalić moto po kilku latach?

Będę wdzięczny za odpowiedz.

To narazie tyle.
Pozdrawiam,
Kamyk

Pawel_z_Jasla 10.04.2018 16:44

Jeśli moto stało pod dachem choćby nawet drewnianym ale szczelnym i nie ponad miarę zawilgoconym to moim zdaniem bez jakichkolwiek specjalnych czarów, jedyne to zlanie starej wachy i napełnienie całego układu nową. Sprawdź też jak wygląda olej, jeśli jest nawet ciemny ale w miarę klarowny to bym wymienił dopiero po pierwszym rozruchu i dłuuuuższym rozgrzaniu. Reszte wiesz więc kpiny typu naładować aku, nalać paliwa, odkręcić kraniki, przekręcić kluczyk, itd. sobie daruje - POWODZENIA !!

strobus1 10.04.2018 23:13

Daj go do ogarniętego mechanika na serwis: zaworki, świece, gaźniki czyszczenie i synchro, nowe filtry paliwa, powietrza, serwis olejowy, płyny hamulcowe nowe... Może nie będzie to najtańsza opcja ale motorek odwdzięczy się i jest tego wart.
Zdarowia

ArtiZet 11.04.2018 00:03

O kurczę ale lalka :-)
Wiesz co, ja mam taki pomysł- sprzedaj ją a już nowy nabywca będzie wiedział co z nią po kolei zrobić (ustawiam się pierwszy w kolejce) :D

A na poważnie to może ten poprzedni właściciel skoro jest mechanikiem to chciałby się znowu z nią spotkać sentymentalnie i ja ożywić ??

P.S. ile relalnie jest wart taki sprzęt ?? Czy jest to cos w rodzaju Afry RD03, że ciężko kupić w dobrym stanie a łatwo sprzedać ?

rakiet 11.04.2018 08:41

Przekręć parę razy rozrusznikiem nie podając paliwa niech olej wypełni kanaliki. Potem pal na świeżym paliwie - powodzenia.

szynszyll 11.04.2018 08:52

na jaka cholere chcesz glowice sciagac? co tam znajdziesz?

swiezy olej, zakrecic bez modulu 5 sekund zeby olej sie rozszedl i probowac palic. w gaznikach pewnie jest slabo - zdejm zbiornik, pomin pompe i podaj swieze paliwo do gaznikow. xtz zle pala na starym paliwie. potem klasyczny serwis i smigac. glowicy nie ruszaj. jak nie wiesz kiedy byly robione to zerknij do zaworow. termostat sprawdz. plyn zmien. dot4 zmien. przy tym przebiegu fabryczny lancuch rozrzadu jest do wymiany chyba ze masz wiedze nt wymiany. tylko oryginal BW Morse.

Kamyk 11.04.2018 10:29

Dzieki za wszystkie rady. Tak zrobie i dam znac. Ile wart ten sprzet to sam nie wiem, ale na pewno ST nie stoji tak wysoko jak AT.

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 578747)
na jaka cholere chcesz glowice sciagac? co tam znajdziesz?
swiezy olej, zakrecic bez modulu 5 sekund zeby olej sie rozszedl i probowac palic.

Na pewno rozrzad nie byl robiony - tak mi sie wydaje. Tak samo jak zawory pewnie do regulacji, no ale nie jest to jakies uciazliwe.

Może głupie pytanie do Szynszyla - co masz na mysli zakrecic bez modulu? Rozrusznikiem?

Pozdrawiam,
Kamyk

stopa-uć 11.04.2018 10:56

Żeby nie złapał obrotów, tylko powolutku pokręcił silnik.
Możesz też zapiąć bieg i popchnąć na wysokim biegu.

Ciał

szynszyll 12.04.2018 08:59

dokladnie tak. obroty silnika na rozruszniku to okolo 800/min. modul masz pod prawa owiewka z przodu.

zwroc uwage na srodkowe wloty - one najczesciej sie kasuja. lancuch rozrzadu zmienia sie latwo bez duzego demontazu. sciagasz pompe oleju i spuszczasz z gory nowy zapiety. nie trzeba kuć.

majo 13.04.2018 23:38

Malowanie najpiękniejsze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.