Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   budowa domu - wybór technologii (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28695)

Mieciek 14.03.2017 19:58

Temat na czasie. Właśnie dziś namierzyłem z geodetą domek.
Plan to gazobeton + styro. Grzanie to pompa ciepła + awaryjnie/klimatycznie koza.
Najwzniejsze to zeby nie przepłacic za rzecczy i rozwiązania które nie sa nam potrzebne.
Byłem w Bielsku w firmie ktora robi szkielety. Fajne toto bardzo ciepłe ale sciana to płyta wata płyta czyli rozpędzony dzik moze mi wpaść do salonu wiec odpuścilem. A na serio po kalkulacjach wyszło ze szkielet drożej wychodzi.

Ludwik Perney 14.03.2017 20:49

Ooo mój temat, bo w czwartek ekipa budowlana rusza z budową mojego domku. To kolejny mój dom, więc sporo jest rozwiązań, które chce i których nie chcę. Wybrałem rozwiązanie: mur z ytonga+ ocieplenie + kamień elewacyjny (względy estetyczne), ogrzewanie pompą ciepła. Wentylacja mechaniczna.
Ja też nie lubię garażu w domu, ale ze względu na spory spad i niewielką działkę (10 arów) zdecydowałem się na garaż na poziomie piwnicy. Będzie zastosowany bufor odcinajacy garaż od domu, żeby ograniczyć pompowanie do domu spalin, poza tym i tak nie zamierzam do garażu wjeżdżać, bo przed garażem będzie spore zadaszenie i to ono ma wystarczyć samochodom.

Postawiłem na prostą konstrukcję- znaczy się bryłę domu i dachu - im mniej udziwnień, tym taniej, cieplej. A mimo to da się zrobić taki dom nowocześnie, nietuzinkowo.
Z góry planuję solidne odwodnienie domu, zdaję się na dobre materiały.
Nie zdecydowałbym się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej - za dużo wad

Potwierdzam, ze 90% sukcesu to działka.

No i powodzenia

siwy 14.03.2017 20:50

Gazobeton na ściany moim zdaniem średnio ma sens, jedyny plus to łatwość budowania. "ciepło" tego pustaka przy docieplaniu jest nieistotne, zaoszczędzisz kilka cm na styropianie. Gazobeton za to jest kruchy, słaba akustyka, może być problem przy wieszaniu np szafek kuchennych, specjalne kołki się daje. Ja bym sobie budował z silikatu albo zwykłej ceramiki (nie poryzowanej).

Ludwik Perney 14.03.2017 20:53

aaa i też robiłem sobie przed wykonaniem projektu badania geologiczne

jagna 14.03.2017 22:03

Same pompy ciepła!
Tak z ciekawości, rozumiem że wszyscy macie wymagane projekty robót geologicznych oraz dokumentacje geologiczne pomp?
Sprawdzają to w urzędach?

slafo 14.03.2017 23:33

1 Załącznik(ów)
moja chatka zimą

Navaja 14.03.2017 23:57

Cytat:

Napisał jagna (Post 522751)
Same pompy ciepła!
Tak z ciekawości, rozumiem że wszyscy macie wymagane projekty robót geologicznych oraz dokumentacje geologiczne pomp?
Sprawdzają to w urzędach?

A co to takiego? :dizzy::dizzy:

jagna 15.03.2017 00:03

Wymagane dla pomp dokumenty wg ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze.
Projekt, jak sama nazwa wskazuje ;) projektuje odpowiednie dla wymaganych ilości kW głębokości odwiertów, dokumentacja jest powykonawcza.
Ciekawa jestem, jak skrupulatnie urzędy to sprawdzają, bo znam starostwa gdzie przechodzi wszystko...

Navaja 15.03.2017 00:20

O tej porze proszę Pani to się spi. :p
O 9.00 przyjechał Roman swoim Volvo i zaczął grzebać w ziemi, chłopaki zaraz za nim kładli kolektor na głębokości 150 cm od powierzchni gruntu.
O 15.00 robota była zakonczona i wszystko zasypane.
To robota na mojej działce i generalnie mam w dupie co sprawdza skrupulatny urząd. Ludzie, nie dajmy się zwariować. Żeby połozyć 350 metrów rurki fi 10 czy tam 20 mm w glinie na własnym gruncie trzeba mieć jakąś dokumentację?
Ale ja Pani to w Kongresówce a nie ziemiach dawnego zaboru germańskiego. ;)

Ale uczciwie informuje, ze badanie gruntu zleciłem - 4 odwierty z czego trzy pod chatą a jeden jakoś na srodku działki. :)

motomax 15.03.2017 01:23

Art. 3. Ustawy nie stosuje się do:

1) korzystania z wód w zakresie uregulowanym od-
rębnymi przepisami;
2) wykonywania wkopów oraz otworów wiertniczych o głębokości do 30 m w celu wykorzystania ciepła Ziemi, poza obszarami górniczymi;


Ja też startuję z budową w tym roku, dom to prostokąt z 2 spadowym dachem.. z życia wiem że proste i sprawdzone rozwiązania sprawdzają sie w naszym klimacie najbardziej.

Nowe systemy i technologie które na papierze obiecują 30 letnie gwarancje...
Technologie o których nawet wykonawcy nie do końca mają pojęcie.. majstry...
No no tak zaraz lawina komentarzy....
Tradycyjne budownictwo i koniec
Kotłownia z piecem co weglowym,piec gazowy plus bufor ciepła,cały dom podłogówka.

Nacisk kładę na ocieplenie domu.

Garaż hmm no jest wiekszy od domu wiec postawie osobno he he


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.