Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Spodnie i kurtka- Komplet do 3 tys. Zł. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29097)

redrobo 01.09.2017 13:13

Gore dziala tylko do momentu w ktorym woda na zewnetrznej powloce spływa/perli sie. Jesli zewnetrzna warstwa stracila wlasciwosci odpychajace wode i nasiaka - oddychanie jest dokladnie zerowe i wtedy pocenie sie jest identyczne jak w gumowym kondonie. Ta zasada dotyczy, spodni, kurtek, butow i niema od niej odstepstwa, dlatego trza impregnowac i to czesto.

Cytat:

Napisał Navaja (Post 545898)
Dobra Pany to teraz pytanie do fachowców. Może ktoś pomoże?
Dwa tygodnie temu leciałem z bratem na Ukrainę, niedziela 20 sierpnia. Kto tam pamięta Polską szedł mocny front burzowy, lało jak z cebra, pod Lublinem ściana wody. Obaj mamy takie same kapoty i portki, w obu jest wpinana wkładka z goretexu. Czyli warunki pogodowe te same, ciuchy te same róznica tylko taka, że brat jest szczupły a ja szczupły x 2. Obu nam namokły wierzchnie kapoty i portki ale:
u brata sucho w portkach i kapocie
u mnie sucho w portkach a w kapocie jezioro. Wkładka mokra całe rękawy i przód, tylko plecy suche.
Brata wkładka sucha, kolor srebrny u mnie rękawy i przód czarne i mokre.
O co kaman?
Trudno mi uwierzyć, że się tak spociłem, bo upału nie było a raczej chłodno.
Moja wkładka do kurtki jest cała, nieporwana, nie ma uszkodzeń ale ma już kilka lat. Może gore się zestarzało?


nabrU 01.09.2017 18:59

Trzeba też wziąć pod uwagę, że jest kilka wersji Gore-Tex, które się różnią znacznie względem siebie. Więc jesli ktoś pisze o produkcie z Gore, dobrze byłoby powiedzieć o czym mowa.

Navaja 01.09.2017 22:28

Niestety wpinka do kapoty nie przedstawia się. Ma na sobie tylko wszywki z napisem GORE-TEX.
redrobo
dzięki za wyjasnienia. W takim razie pędzę nabyć szuwaks do impregnacji, bo jesonka jest już sporo lat w użyciu i nigdy nie była impregnowana.

nabrU 01.09.2017 22:44

Cytat:

Napisał Navaja (Post 545971)
Niestety wpinka do kapoty nie przedstawia się. Ma na sobie tylko wszywki z napisem GORE-TEX.

Czyli jest to bazowa odmiana Gore z tzw Z-liner, czyli kurtka sama w sobie nie jest nieprzemakalna, a właściwą barierę dla wody stanowi podpinka.
Zakładając, że dobrze zrozumiałem Twój opis.

Ja używam zestawu Rukka z Goretex Pro i jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to cena... Ale przez 2 lata w ogóle nie miałem samochodu i cały rok, również w zimie, jeździłem do pracy na moto. Mając do czynienia z angielską pogodą, zainwestowałem więc w coś z wyższej półki i Rukka mnie nigdy nie zawiodła.
Rukka tu w UK daje 6 lat gwarancji na swoje produkty (plus dodatkowa dożywotnia gwarancja Gore na membranę) więc jeśli cokolwiek poważnego stanie się w trakcie okresu gwarancyjnego, ubiór jest wymieniany na nowy.

Niestety kompletu z Gore Pro za 3 tys. się raczej nie znajdzie, chyba że używany.

Navaja 01.09.2017 22:56

Kurtka wierzchnia nasiąka jak gąbka. Myślałem, że membrana będzie zatrzymywać napór wody. No ale cóż - życie rozczarowuje.
Ta Rukka jest ze stałą membraną czy z wpinką z Gore?

bukowski 01.09.2017 23:11

Cytat:

Napisał Radarman (Post 545976)
Ja używam zestawu Rukka z Goretex Pro i jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to cena...

Mam spodnie rukki i właśnie kupuję kurtkę. Idealnie nr jest. W kroku ciekną, no i musiałem już suwaki przy nogawkach przeszywać, bo się spruly. Spodnie mają z 5 lat i 50 tys. przebiegu. Właśnie je wypralem po raz pierwszy i zaimpregnowalem. Zobaczymy, jak będzie po deszczu.

nabrU 01.09.2017 23:47

Cytat:

Napisał Navaja (Post 545977)
Ta Rukka jest ze stałą membraną czy z wpinką z Gore?

Moja Rukka to model Cosmic czyli 3 warstwowe laminowane Gore Pro:

https://www.youtube.com/watch?v=osFBlbt6z0c

Cytat:

Napisał sneer (Post 545979)
Spodnie mają z 5 lat i 50 tys. przebiegu. Właśnie je wypralem po raz pierwszy i zaimpregnowalem. Zobaczymy, jak będzie po deszczu.

No to nie dziwne, że cieknie jak pierzesz dopiero po 5 latach.

bukowski 02.09.2017 07:07

Cytat:

Napisał Radarman (Post 545981)

No to nie dziwne, że cieknie jak pierzesz dopiero po 5 latach.

Zaczely cieknac po roku. Zresztą nie widzę związku, w kroku jest wstawka z gumy, po mojemu to cieknie na szwie.

Navaja 02.09.2017 08:01

Radarman,
i tak nic nie rozumiem z tego filmowego bełkotu ale skoro laminowane 3 warstwowe to jak mniemam membrana jest na stałe.
Już to przerabiałem w kurtce alpinestara i portkach dainesse. Latem i tak miałem mokro - od własnego potu. Tak, jak pisał Emek Goretex nie nadaje się na wysokie temperatury więc może w angielskim umiarkowanym klimacie się sprawdza ale każdy wyjazd w takim zestawie na południe Europy to męczarnia.
Dlatego zdecydowałem się na opcje z wypinaną membraną.
Teraz zaimpregnuje ciuchy i zobaczę czy pomoże.

siwy 05.09.2017 08:51

A ma ktoś revit sand 3 ? Wygląda to fajnie, ciekawi mnie jak się spisuje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.