Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Podejrzane koło (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4598)

Wojak 12.11.2009 19:03

Podejrzane koło
 
1 Załącznik(ów)
Siemka Powiedzcie mi koledzy czy to mozliwe zeby tylne kolo
bylo zle osadzone na wachaczu ? tzn jakby bardziej z lewej niz na srodku
Nawet wzgledem blotnika jest cos nie tak :dizzy: Dorzucam fote Pozdro

randal 76 12.11.2009 19:13

było tak zawsze ? czy coś kombinowałes?

Dzieju 12.11.2009 19:13

Pytanie czy jest równolegle z przednim a przesuniete w bok czy krzywo zamontowane osiowo.
Może być też pokrzywiony wahacz, zniszczone łożyska wahacza lub pokrzywiona rama pod siedzeniem co daje efekt wizualny jak na zdjęciu.
Podczas jazdy czuć czy jedzie krzywo oraz zerknąć na sposób zużywania się opony.
Z samego zdjęcia niewiele można wywnioskować.
Może to ta z tych "co w terenie nie latały" i od asfaltu się pokrzywiła no albo się kiedyś spotkała z jakąś twardą przeszkodą.
Bez dokładnych oględzin można sobie gdybać.

zombi 12.11.2009 19:23

Wojak, a jak puścisz kierownicę to moto jedzie prosto? Jak nie to bez dokładnych oględzin lepiej odstaw maszynę na czas serwisu.

Wojak 12.11.2009 19:25

Kolo w wachaczu niby osadzone jest ok <patrzac na slimaki naciagu> Poprzednia opona zuzyla sie minimalnie bardziej z lewej strony, ta rownomiernie a moto mi minimalnie znosi w prawo - chociaz mysle ze to akurat kwestia lekko tracej prawej tarczy <niestety dalem sie wyrolowac i skapnalem sie dop po wymianie klockow :vis:> Znacie jakis patent zeby to sprawdzic ?

czosnek 12.11.2009 19:26

Nie chcę tu trywializować problemu...ale może masz po prostu krzywy błotnik

Wojak 12.11.2009 19:30

Niestety to nie kwestia blotnika on wydaje sie byc b prosty wzgledem calego moto za to kolo jakby idealnie w poziomie lekko w lewo przesuniete Dwuslad ? :mur:

zombi 12.11.2009 20:19

Cytat:

Napisał Wojak (Post 83758)
\ Poprzednia opona zuzyla sie minimalnie bardziej z lewej strony, ta rownomiernie a moto mi minimalnie znosi w prawo - chociaz mysle ze to akurat kwestia lekko tracej prawej tarczy <?

Raczej wątpię, że powodem jest obcieranie tarczy z prawej strony (to jest jedna oś i liczy się punkt styku z podłożem). Większe użycie opony z jednej strony tylko potwierdza ten fakt - na prostej jedziesz w lekkim skręcie w lewo (pewnie lewa rękawiczka od środka jest bardziej zniszczona i może ręka lewa szybciej się męczy) - Znajdź dobrego mechanika

Wojak 12.11.2009 20:40

Z tym ze liczy sie os w przednym kole przy hamowaniu akurat zgodzic sie nie moge... wysypal mi sie kiedys przedny hamulec i musialem dojechac awaryjnie na jednym... podczas hamowania znosilo mnie na lewa strone - ta gdzie byl sprawny hamulec Znajomy w szlifierce mial podobny przypadek i tak samo mu znosilo... Afryczka niestety stoi juz w garazu i jest przygotowana do zimowania i rozebrana do malowania... takze do warsztatu w ktorym by sprawdzili geometrie ramy nie mam jak jechac :Sarcastic: Znajomy mowil mi kiedys o sprawdzaniu zbierznosci kol za pomoca prosciutkich listewek i sznurka ale niezbyt pamietam o co mu chodzilo Ehh zdejme kolo i oblukam wahacz a przed sezonem itak na geometrie

dery 12.11.2009 21:35

nie no stary, przeciez to nie ma znaczenia czy masz krzywa tarcze czy nie.
kolo kreci sie na osi, i mu to wisi czy hamuje tarcza z prawej czy z lewej.

wiele motocykli ma tylko jedna tarcze - wszystkie znosi przy hamowaniu??

a jak zdejmiesz kolo i popatrzysz na wahacz to on jest tez 'z boku'?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.