Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Buty (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=129)
-   -   SIDI Adventure 2 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29082)

radosss 07.12.2017 18:06

Cytat:

Napisał r.t70 (Post 560629)
Sidi nie przemakają. Jedynie może się nalać woda od góry.
To bzdura że goretex przemaka. Zaliczyłem wiele godzin w deszczu w tych butach i kombi z laminowanym gore i nic nie przemaka.
Śmiać mi się zawsze chce z kumpli gimnastykujących się z kondomami. ;)

I ja się podpiszę pod tym- całodzienna jazda w deszczu. Na zmianę lało i padało, wszystko przemoczone,łącznie z jajkami, ale stopy suche :D

Franz 07.12.2017 19:23

Mnie nie chodziło tyle o przemakanie a oddychanie
Mam ciuchy Rukki z gore-tex, buty Daytona z gore-tex
Ale jeżdżę w tanich przewiewnych i butach enduro ze skóry. Przemakajacych.
Może dlatego że wolę ciepłe kraje od
Tych zimnych i mokrych
Giry mi nie smierdza i komfort jest
Większy niż w ubranku gore-tex
W nieprzemakalnym gore temperatura komfort
Była przy max 25 "

rrolek 07.12.2017 21:40

Witka

Każdy but przemaka jak się zużyje. Przede wszystkim "luzuja" się szwy, po eksploatacji na mrozie pękają po 2 - 3 sezonach plastiki i elementy "skóropodobne" i laminowane do nich membrany. Do dziś pamietam jak z 3-letnich superhiper butów kolegi przez szwy i pomiędzy podeszwą a licem buta (czy jak to się zwie) wypływa woda.
Osobiście wolę mieć stopy mokre jak pada a nie cały czas.

Pozdr
rr

JarekAT 07.12.2017 21:40

Jeśli komuś przecieka gore-tex to jest podstawa do reklamacji.
Gore-tex ma gwarancje 100% nieprzemakalności.
Powiem więcej, jeśli przecieka i skończyła nam się gwarancja na produkt w którym ta membrana jest również są podstawy do reklamacji.
Z tego co pamiętam membrana gore-tex na swoja gwarancje nie zależnie od produktu w którym jest zamontowana na 10 lat.

Erw 08.12.2017 06:22

Również potwierdzam nieprzemakalność GORE. Fajna sprawa zdjąć suche skarpetki po kilkuset km w deszczu.

ArtiZet 08.12.2017 08:12

Mam kurtkę i spodnie z Gore (Rukka)- komplet ma co najmniej 10 lat.
Aaa i jeszcze buty z Gore (Daytona, szosówki).
Nic nie przecieka nawet w całodziennej jeździe w deszczu.

Mina kolegów co chwile zatrzymujacych sie żeby nałozyć/zdjac kondony; uskutecznić reklamowki na buty owiniete PowerTapem w technologii Rejlii bezcenna- zwłaszcza na koniec dnia kiedy ja mam SUCHO :D

Żeby nie było za słodko to w lato jest goraco (membrane mam bez wypinania)- idealnie byłoby mieć z Gore wypinanym i to bedzie mój kolejny komplet.

Dubel 08.12.2017 08:17

Tez mam Sidi i tez polecam.
Jesli chodzi o wypinany gore z ciuchow to jest fajny ale ma pewne wady. JAk wreszcie zajade moje ciuchu to chce sprobowac gore wprasowany w zewnetrzna warstwe. Po latach doswiadczen wydaje sie to najlepszym rozwiazaniem.
Ale tu o butach mialo byc tak ze ten, Jeszcze raz polecam Sidi Adventure z Gore, no cyba ze latem na balkany to nie :D

madafakinges 08.12.2017 09:32

A ja byłem 2razy w sierpniu na bałkanacj w tych butach. Max było 39st i ja czułem konfortowo, ważne mieć do tego dobre skrpety i jak ściagałem buty bo nogi były suche (mówie o pocie).
Buty przeszły wiele. Taplanie w błocie, offy, skały, śniegi, upały i ulewy noski są już obrane ze skóry na podeszfach nie ma już praktycznie bieżnika ale membrana dalej trzyma i oddycha, nie mam zamiary kupować nowych.

Franz 08.12.2017 10:09

Ocena :Thumbs_Up: - madafaki
Satysfakcjonujaca

Emek 08.12.2017 10:10

Jeśli chodzi o upały to niestety Sidi nie jest najlepszym rozwiązaniem (upały w sensie 38+). Membrana zawsze ogranicza oddychalność cholewki w dość dużym stopniu podobnie jak w ciuchach. O ile jednak w kurtce czy portkach da się wpuścić do wewnątrz powietrze poprzez uruchomienie wentylacji to w obuwiu jest to niemożliwe. Najlepiej na postoju po prostu je zdjąć i dać im złapać oddech. Po całodniowej jeździe w upale w butach robi się parówka (niezależnie od tego jakich skarpet użyjemy - testowałem wszystko bawełnę, mieszanki, coolmax, merino, outlast ...). Najlepiej sprawdzała się wełna ale i tak szału nie ma bo membrana nie jest w stanie odprowadzić wilgoci od stopy zamkniętej w skorupie buta. Ideału tutaj nie ma. Kondony na buty to porażka i prośba o kłopoty. Jak ktoś lubi to jego wola ale już przypadek Radka pokazał jak to się może skończyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.