Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Regulacja zaworów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33)

pałeł 26.04.2015 16:09

Regulowac mozesz do skutku obrucisz walem po dokreceniu 720 stopni sprawdzisz raz jeszcze

Misza 26.04.2015 21:31

Ważny jest ustawiony luz, a nie to jak do niego dojdziesz... no może młotkiem w dźwigienki nie wal tylko.

ozeh 27.04.2015 01:06

Dzięki za odpowiedzi. Po prostu brakowało mi utwierdzenia, że kluczem nasadowym się to dobrze zakontruje, bo zazwyczaj na wszystkich zdjęciach/filmach kontrują płaskim kluczem trzymając jednocześnie śrubę regulacyjną, ale wydedukowałem sobie, że tylko dlatego, żeby im się luz nie zmienił, ale kontra czy dokręcona płaskim czy nasadką będzie trzymać dobrze. :)

smigacz 03.04.2016 22:07

Rozebrałem trochę swoją RD 07a i próbowałem wyciągnąć przednia pokrywe zaworów. Mimo odkręconychi odgiętych chłodnic nie udało mi się zdjąć przedniej pokrywy. 15 minut lekkich kombinacji by nie uszkodzic uszczeki które są w dobrym stanie nie dało rezultatu.
Wydaje mi się, że łatwiej było by ja wyciągnąc na lewą stronę.
I tu moje pytanie udało sie to komuś bo w tym wątku nikt nie odpowiedział jednoznacznie. Wydaje mi sie , że jakbym zdjął przewód gumowy łączacy termostat z z blokiem silnika to by się udało.
Musze niestety podregilować zawory bo mam na wydechu tylnego ponad 0,25 (przynajmniej swobodnie taki listek szczelinomierza chcodzi).

ural2 03.04.2016 22:14

Do regulacji zaworów nie trzeba ściągać pokryw!

smigacz 03.04.2016 22:30

Wiem ale ja mam duże łąpy i chciałem popatrzeć poza tym lepiej regulować jak się wszystko widzi niż przez "lufciki" zaglądać. Z zasadami , punktami i innymi opisanymi w Afripedzie rzeczami dot regulacji się zapoznałem uprzedzając pytania.

lezan81 04.04.2016 00:35

Żeby zdjąć dekiel musisz zdemontować wąż chłodniczy oraz metalowy króciec z głowicy przykręcony śrubką na klucz 8. Potem zchodzi bez problemu. Powodzenia.

smigacz 04.04.2016 08:18

Dzięki:bow: bardzo fest. Tak właśnie mi się zdawało, że jak to ruszę to zejdzie bez problemu. Pzd.

Widmo80 13.11.2016 17:54

Czy w RD03 do regulacji zaworów trzeba zwalać całe poktywy głowic czy przez okienka też się da ? Gaźniki sa zdjęte . Wolę nie ściągać całych dekli .
ssące - 0.13-0.17
wydech-0.18-0.22
Jak sie mylę niech mnie ktoś poprawi .

szynszyll 13.11.2016 18:08

Nie musisz zdejmowac dekli. Musisz odkrecic chlodnice 3 srubami prawa i na ile sie da odciagnac ja ku tylowi. Potem klucz firmowy oczkowy 24 i odkrecasz przedni korek obok belki ramy. Przed ponownym zakreceniem smar miedziowy na gwint zeby nie zapiekalo. To samo boczne korki w deklu lewym. Z korkami na deklu delikatnie bo potem to juz tylko mlotek i przecinak.

Dokrecanie kontr momentem 24Nm. Zaskakujaco duzo - w bokserach BMW jest... 8Nm. I dlatego warto czytac instrukcje a nie robic 'na pamiec'.

Luzy masz podane w serwisowce. Staraj sie trzymac gornych granic tolerancji.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.