Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   technika jazdy?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=622)

kamol 13.05.2008 14:06

technika jazdy??
 
witam wszystkich:Thumbs_Up:
Nie mam za dużej praktyki i jak chyba każdy całe życie się uczę ;)... jeżdżę dopiero drugi sezon i miałem szczęście i zaszczyt nabyć Afri pod której jestem wielkim wrażeniem ;) i mam pytanko jak ją prowadzić po lekkim piasku... czy na większym gazie (bez podtextów).. ;) czy powoli bo ciągle kiedy natrafię na taki podłoże to Afri chce mnie położyć ;)... i czuje i wygląda to tragicznie... jest na to jakiś sposób?... czegoś nie wiem?... a z fotek jakie u Was oglądam widzę że nie jeden z was po większym iaseczu pięknie sobie radzi...dzięki z góry za rady i sugestie... pozdrawiam;)

chomik 13.05.2008 14:20

Kostka + w piz... i na gaz wyjdzie z każdego piochu, nie można hamować i zwalniać, jak już to trzymać stabilną prędkość i mocno kierę, jak coś się zaczyna dziać to luta.

Marcin SF 13.05.2008 14:25

z gazem - trzeba uwierzyć, że tak być musi i "pałować" odpuszczenie gazu, zwolnienie, hamowanie grozi glebą. Im szybciej tym wyższa stabilność, jazda przez piach z prędkoscia 10 na godzinę jest mało bezpieczna :)

kamol 13.05.2008 14:44

właśnie tak myślałem i czułem ale jeszcze niestety strach i brak czyjegoś potwierdzenie powstrzymywało mi manetkę... :haha2:więc wlekę sie powoli z nogami jak żaba wystawionymi dla asekuracji... he he... "next time" pobawię sie troszkę manetką a nie strachem... dzięki... najwyżej będzie GLEBA:mur:

chomik 13.05.2008 14:47

Cytat:

Napisał kamol (Post 7223)
właśnie tak myślałem i czułem ale jeszcze niestety strach i brak czyjegoś potwierdzenie powstrzymywało mi manetkę... :haha2:więc wlekę sie powoli z nogami jak żaba wystawionymi dla asekuracji... he he... "next time" pobawię sie troszkę manetką a nie strachem... dzięki... najwyżej będzie GLEBA:mur:

Naucz sie jezdzić na stojąco zobaczysz że jazda w piachu jest o wiele prostsza... luta i balans ciałem....a idziesz jak po asflacie :D

EGON 13.05.2008 14:49

gleba na piasku to przeważnie 0 strat... tylko moralne + u niektórych osobników plama na honorze, urażona duma itd. :D

chomik 13.05.2008 14:51

Cytat:

Napisał EGON (Post 7226)
gleba na piasku to przeważnie 0 strat... tylko moralne + u niektórych osobników plama na honorze, urażona duma itd. :D

Oj nie powiedziałbym.... chyba, że to 20 km/h się jedzie... przy 80 to juz nie tak wesoło :)

kamol 13.05.2008 14:51

z tym "na stojaka"... to mi się spodobało... niebawem będzie próba...

chomik 13.05.2008 14:53

Cytat:

Napisał kamol (Post 7228)
z tym "na stojaka"... to mi się spodobało... niebawem będzie próba...

Zacznij od jeżdżenia na stojąco nie po piasku tylko ogólnie (leśny dukt, miłya i przyjemna droga na ostrołęke...) naucz się operować gazem i zmieniać biegi a potem wal w piasek...

kamol 13.05.2008 14:54

a z tą glebą na piasku to niby racja... ale wieszszszszszsz....szszszszkoda ;) księżniczki... a gapiów olewam ;)... niech se same popróbuja jak myślą że to takie _____ ;)... ale na swoich sprzętach... ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.