Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Czy ten wałek zdawczy jeszcze pożyje? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2683)

szynszyll 17.02.2018 09:38

dajcie walek, dajcie zabezpieczenie to sprawdze ile to jest w stanie wytrzymac przy sile podanej na sciaganie z walka, przy zadanej przez producenta sile dokrecenia sruby zaciskajacej. wiele zalezy od precyzji wykonania w/w elementu i spasowania z walkiem.

idealnie by bylo gdyby w srodku byl kołnierz wchodzacy w wyciecie na walku przeznaczone dla blaszki zabezpieczajacej. wtedy byloby 100% pewnosci ze to sie nie zsunie.

TYMEKVMAX 17.02.2018 14:06

https://motorky.bazos.cz/inzerat/843...alp-650600.php

CzarnyEZG 21.02.2018 06:54

Jak Szynszyll stwierdzi, że to działa, to kupuje.

Dubel 21.02.2018 07:45

Uwazam tak jak Szynszyl ze bardzo wiele zalezy od jakosci wykonania i materialu z ktorego to wyrzezbiono. Gdybym to ja mial stworzyc zrobil bym to z deka inaczej. Element bym pozdzielil na pol (poprzecznie) a w srodku zrobil bym rowek na pierscien zegera ktory zakladal bym na walek. Takie rozwiazanie zapewnilo by 100% pewnoci prawidlowego osadzenia zebatki. Choc dalej pozostaje problem taki ze cale obciazenie ma byc przenoszone przez dwie sruby M6 zabezpieczenia na zebatke i dalej. Takie rozwiazanie ma sens tylko i wylacznie z polaczeniem takiego patentu i klejenia zebatki w celu zniwelowania ubytkow materia w miejscu styku zebatki i walka. By obciazenie bylo przenoszone z walka na zebatke ,a nie z walka na zabezpieczenie i dalej na zebatke.
Uff, to zem sie naprodukowal mam nadzieje ze zrozumialy jest moj wywod.
Pozdro

strobus1 21.02.2018 08:01

Ten patent z zaciskana obejmą na wałku nie przemawia do mnie. Moduł wielowypustu pewnie jest odwzorowany z nowego (niezużytego) wałka. Moduł nie będzie więc "kompatybilny" ze zjechanym wałkiem, który ma poratować. Dubel proponuje klej by te niekompatybilności skompatybilizować ;)
Ściągnięcie zębatki z wałka jest tak niebezpieczne?? Chyba nie potrzebna nadgorliwość. Już ratuję się przykładem husqa te 450ie kajś 60hp a zębatka zabezpieczona jedynie zegerem.
Kleiłbym i nie kombinował zbytnio. Niższe koszty i sprawdzone, upierdliwy demontaż.
zdrowia

Dubel 21.02.2018 08:59

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 571623)
Ten patent z zaciskana obejmą na wałku nie przemawia do mnie. Moduł wielowypustu pewnie jest odwzorowany z nowego (niezużytego) wałka. Moduł nie będzie więc "kompatybilny" ze zjechanym wałkiem, który ma poratować. Dubel proponuje klej by te niekompatybilności skompatybilizować ;)
Ściągnięcie zębatki z wałka jest tak niebezpieczne?? Chyba nie potrzebna nadgorliwość. Już ratuję się przykładem husqa te 450ie kajś 60hp a zębatka zabezpieczona jedynie zegerem.
Kleiłbym i nie kombinował zbytnio. Niższe koszty i sprawdzone, upierdliwy demontaż.
zdrowia

Przy klejeniu demontaz nie musi byc upierdliwy, wystarczy zastosowac odpowiednia technologie (czytaj odpowiedni klej) do jej wklejenia. Po ponownym przemysleniu tego ptantu, uwazam ze ma on jedynie racje bytu przy walkach bardzooo zuztytych powiedzmy powyzej 70%, w przeciwnym razie tylko klej i orginalne zabezpieczenie.
Pozdro

Dubel 21.02.2018 09:05

1 Załącznik(ów)
Rekomendowany przez moja osobę zestaw do osadzania zębatki na walku. Od lewej zmywacz, aktywator, klej.

Załącznik 78061

ural2 21.02.2018 09:42

Jaki koszt takiego zestawu?

Dubel 21.02.2018 09:57

Cytat:

Napisał ural2 (Post 571633)
Jaki koszt takiego zestawu?

Nie wiem, mam go w pracy :D ale tanio na pewno nie jest :vis:

marecki999 23.02.2018 09:44

Cytat:

Napisał dubel (Post 571629)
...Przy klejeniu demontaz nie musi byc upierdliwy, wystarczy zastosowac odpowiednia technologie (czytaj odpowiedni klej) do jej wklejenia...Rekomendowany przez moja osobę zestaw do osadzania zębatki na walku. Od lewej zmywacz, aktywator, klej.

Możesz opisać jak to zdemontować przy tym kleju ( ściągacz i grzanie zebatki jak napisane wyżej?) co z klejem, który zostaje na wałku? da się go "zeskrobać" czy jak
__________________


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.