Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Utlenianie się felgi DID (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4664)

wieczny 19.09.2010 22:59

Nie chcę Cię martwić, ale to jest już śmietnik :(.

Pawel 19.09.2010 23:32

I nic nie da się zrobić?

Lepi 20.09.2010 07:45

Rozpaść się od razu nie rozpadnie, więc w miarę bezpieczne. Ale naprawiać tego niema sensu. Śmietnik.

matjas 20.09.2010 07:54

Sezon się kończy i pewnie wiele już nie polatasz - bezwzględnie musisz to wymienić. to już nie jest bezpieczne. na jakiejś większej dziurze możesz mieć poważne kłopoty. fakt, że to tylko przy jednym nyplu, ale nie wiadomo jak wygląda reszta. w takich razach nie ma co gadać, że może jeszcze obleci. W DE nie przeszedłbyś z tym TUV na bank.
na allegro spokojnie znajdziesz przez zimę koło w lepszym stanie i wydatek nawet 200-300PLN nie powinien Cię przerażać bo bezpieczeństwo ceny nie ma.

po 1,5r na L4 /i sporej zmianie życiowych planów onegdaj/ wiem co mówię i możesz mi wierzyć na słowo.

matjas

Pawel 20.09.2010 10:42

To kto ma kola na zbyciu?

matjas 20.09.2010 11:24

szukaj na Allegrogo - jakieś 3-4 tyg wstecz szukałem wahacza od RD04 i były trzy XRV na teile. teraz nie wiem jak jest.
acha, na marginesie - i lepiej chyba kup kompletne koło. nie wiadomo czy uda się odkręcić wszystkie nyple bez zniszczenia szprych /20lat robi swoje/, żeby zapleść nową obręcz na Twojej piaście. a, jak się kiedyś dowiadywałem w hondzie, JEDNA szprycha kosztuje ok 30PLN czy coś w tym guście /z tyłu są chyba trzy rodzaje ??? niech ktoś mnie proszę poprawi jeśli się mylę/. zwariowałem jak usłyszałem tę cęnę. koniec marginesó.

matjas

Marco Polo 20.09.2010 12:00

Miałem podobne problemy jak opisywane wyżej- felga się rozwarstwiała na całej długości i to w roczniku 1999!!!
Ja się bawiłem w adaptację felgi od RD03 do piasty od RD07 :( -masakra.
Po pierwsze RD03 ma piastę z równymi szprychami z obu stron- pierwsza długość szprych:)
Po drugie RD07 ma dwie różne długości szprych z obu stron piasty- druga i trzecia długość szprych:)
Po trzecie w związku z innymi długościami- są też i inne kąty gniazd nypli.
Wnioski:
Są trzy rodzaje szprych, nie pasują felgi między modelami( nie wiem jak RD04), jest kłopot z odkręcaniem nypli( ja zrobiłem klucz ze sworznia jakiegoś dużego pojazdu bo fabryczne klucze pękały), po ewentualnym złożeniu mój magic od centrowania miał dylemat jak to zrobić bez motonga- chodzi o usytuowanie piasty względem felgi( zawodowo centruje koła żużlowe i nie tylko), jakoś zaadoptowałem tą felgę ale osobiście nie polecam.
Aha no i wg moich wiadomości to cena szprych w granicach 15 pln za sztukę na maj 2010.

matjas 20.09.2010 12:17

Cytat:

Napisał Marco Polo (Post 133358)
kłopot z odkręcaniem nypli( ja zrobiłem klucz ze sworznia jakiegoś dużego pojazdu bo fabryczne klucze pękały)... Aha no i wg moich wiadomości to cena szprych w granicach 15 pln za sztukę na maj 2010.

no czyli się myliłem co do ceny ale ... 36*15 to idź Pan het...
co do nypli to niestety tak jest niemal zawsze ;(

jak mi gdzie wpadnie tylne koło w oczy dam znać.

matjas

Pawel 20.09.2010 13:45

W wymiane samej obreczy to sie nie bede bawil bo nie mam czasu i ochoty wiec szukam calego kola. Niech ktos tylko podpowie czy od RD04 pasuje do mojej RD07a?

Zastanawiam sie czy tej felgi nie da sie wyczyscic i zalac/pospawac ubytek i wykozystac kolo na off road. Przerabial ktos kiedys podobna sprawe?

Franz 20.09.2010 16:19

jak widzę ciągle z gówna chcesz bat ukręcić
W lepszym stanie wyrzuciłem felgę na śmietnik ( od trampka)
Po cholere szprych mają mi powychodzić w drodze,i nie daj Boże jeszcze się gdzieś wkręcić
RD 04 ma złoty kolor Rd07a srebrny . Nie przeszkadza?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.