Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dobór wzrostu moto ...Pomocy:) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17638)

Roxi 16.04.2013 22:15

Dobór wzrostu moto ...Pomocy:)
 
Dzisiaj chciałem kopić moje pierwsze moto. W zasadzie już byłem zdecydowany i wszystko mi pasuje tylko przerosła mnie wysokość moto. Chodzi o nowego xt660z. Mam wzrostu jakieś 176 cm i aby dosięgnąć ziemi, to muszę pochylić moto na jedną stronę i sięgam tak połową stopy. Gość w salonie stwierdził, że to kwestia praktyki i po kilku miesiącach się przyzwyczaję i nie będzie problemu. Trochę mnie ta wysokość zniechęciła i tej Tenerki nie kupiłem:( Są niby jakieś kity do obniżania 3-5 cm zawieszenia, ale ponoć wpływa to negatywnie na właściwości trakcyjne. Przymierzałem się do nowego trampka i ten mi już wielkością łatwiej ogarnąć ale ta lampa z przodu okrągła mi w nim jakoś wybitnie nie leży...:)
Pewnie tematów podobnych było sporo, ale mój problem jest dla mnie wyjątkowy:) Doradźcie coś proszę, bo w afekcie jeszcze jakiś badziew kupię. Myślałem jeszcze na dr650 na początek ale ciężko coś fajnego trafić...

Podsumowując jak to w końcu jest z tym wzrostem i takim moto które ma 896 mm czy zawsze się będę męczył? W sumie nie wiem ile ma Afra... bo nie wiem czy z moim wzrostem jestem skazany na poczciwe trampki lub DR:) Wiem, że się da tylko czy po czasie przynajmniej będzie to komfortowe...
Proszę o pomoc:)

Fizolof 16.04.2013 22:28



Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, nogi może Ci braknąć na parkingu przy nawracaniu ew. w offie. Będzie Ci trudniej ale to nie znaczy, że się nie da. Tą tenerke miałeś z wersją ABS?

Roxi 16.04.2013 22:31

Bez ABS, z ABS jest 3 cm niższa ale w salonie nie mieli. Filmik widziałem z tym gościem... ale jak daje rady na światłach, chyba tak nie skacze:)

Fizolof 16.04.2013 22:35

Cytat:

Napisał Roxi (Post 308278)
Bez ABS, z ABS jest 3 cm niższa ale w salonie nie mieli. Filmik widziałem z tym gościem... ale jak daje rady na światłach, chyba tak nie skacze:)

Dlatego właśnie pytałem na jakiej siedziałeś, Yamaha jest wąska więc nie ma dramatu, możesz obniżyć kanapę jak i również zawias. W jakich butach byłeś? Buty motocyklowe mają z reguły grubszą podeszwę, zwłaszcza offowe. Milimietr do milimetra i się uzbiera :)
Na skrzyżowaniach z reguły się stoi na jednej nodze, przynajmniej ja tak robię. Sprzedawca myślę nie ściemniał, pojeździsz, poczujesz się pewniej, zapomnisz o takim problemie.

Roxi 16.04.2013 22:45

W butach normalnych, cywilnych, że tak powiem:)
Ciężki temat...:) ale muszę go szybko rozwiązać, bo jest piękna pogoda i za dużo relacji się naczytałem:)

Fizolof 16.04.2013 22:49

Cytat:

Napisał Roxi (Post 308281)
W butach normalnych, cywilnych, że tak powiem:)
Ciężki temat...:) ale muszę go szybko rozwiązać, bo jest piękna pogoda i za dużo relacji się naczytałem:)

Motor nie żona, zawsze można zmienić. Na Tenerkę raczej nie będziesz miał problemów z ew. odsprzedażą. Zrobisz jak uważasz. Zobacz sobie wersję z ABS czy Ci wystarczy. Chyba, że jakieś inne Cię interesują.

Roxi 16.04.2013 22:56

Spoko, dzięki Filozof. Interesuje mnie wszystko...:) ale na coś trzeba się zdecydować, bo inaczej nic nie kupię. Podoba mi się jeszcze v-strom ale to musiałbym zapomnieć o wyjazdach o których myślę:)

kulka 16.04.2013 23:07

chlopie jestes nizszy ode mnie o 4cm i masz problem z moto?
czegos tu nie rozumiem , na kazdym na ktorym siedzialem , poprostu bylo mi normalnie , na moto sie jezdzi a nie stoi trzymajac go okrakiem miedzy nogami, rzecza normalna jest zepodpierasz sie jedna noga lekko pochylajac sprzeta , kiedy stoisz np. na swiatlach . w bigu mialem wyciete siedzenie i tak spokojnie calymi stopami sie opieralem na postoju

jestes normalniego sredniego wzrostu facetem i wiekszosc sprzetow jest przystosowanych do takich wlasniue ludzi , tyle ze na moto sie jezdzi a nie stoi ;)
jestes swiezy w temacie i podobnie jak kierowcy swierzo upieczeni szukaja auta takiego zeby przod maski bylo widac :D tak ty szukasz moto ktore bedziesz mial niejako we wladzy miedzy nogami , bo to daje pozorne poczucie bezpieczenstwa- nic bardziej mylnego / kup sprzeta i lataj , za jakis czas nie bedzie ci taka sprawa zawracala glowy

Mirmil 16.04.2013 23:11

Zaczynasz od zlej strony
kup sobie np tania xt660r, pojezdzij rok, naucz sie jezdzic na enduro, w terenie, wywalac itp, a pozniej wskakuj na nowa maszyne
Jak zaczniesz jezdzic na nowej xt660Z w terenie,to pierwsza gleba moze byc bardziej kosztowna finansowo niz strata wartosci uzywanego motocykla przez rok

Roxi 16.04.2013 23:12

Kulka, własnie dlatego pytam na forum Afry, bo mam kilku kumpli, co śmigają na moto i każdy ma inną teorią na temat kontaktu nóg z ziemią i poczucia komfortu w trakcie siedzenia na moto. Ja nie chce sobie strzelić w kolano i trochę jest to zakup w ciemno dlatego pytam:) W każdym razie Twój głos mnie pozbawia w jakimś stopniu obawy:) Jeszcze kilka i się jej pozbędę całkiem:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.