Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   To świnia! Wątek dla znudzonych- zgadywanka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34946)

Prince 08.05.2019 07:56

To świnia! Wątek dla znudzonych- zgadywanka
 
Historia jest długa. Rozwiązania brak. Jak wątek sie ładnie rozwinie to ma potencjał bycia poradnikiem- bo dysponuje bogatą dokumentacją zdjęciową. Na razie pacjentka (XR650R) nie odpala. Czasem niechętnie fuknie z wydechu dopalając to co sie nazbierało od kopania- jakby chciała powiedzieć" idź se już przychlaście"

Nie ma sie co zniechęcać- szybko nie będzie ;). Są chętni na interaktywną zgadywankę?

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a7&oe=5D73839C

Bardzo proszę o nie spinanie pośladów. Raczej luźne gatki, można i przenieść do HP ale proszę o to żeby daleko do np relacji z ręcznikami nie odpływać.

Dubel 08.05.2019 08:03

Dajesz

matjas 08.05.2019 08:59

Oczywiście! :D

Uwielbiam te nasze forumowe techniczne zagwozdki z happy endem.

Zacznę więc niewinnie: świecę sprawdziłeś?? :haha2:

:lukacz:

Mallory 08.05.2019 09:02

Cytat:

Napisał matjas (Post 635807)
Oczywiście! :D

Uwielbiam te nasze forumowe techniczne zagwozdki z happy endem.

Zacznę więc niewinnie: świecę sprawdziłeś?? :haha2:

:lukacz:

To tak jak ja.

Świeca, iskra i paliwo do cylindra... I zobaczymy czy zagada o ile jeszcze nie rozłożony piec.

Prince 08.05.2019 09:07

Cytat:

Napisał matjas (Post 635807)
Oczywiście! :D

Uwielbiam te nasze forumowe techniczne zagwozdki z happy endem.

Zacznę więc niewinnie: świecę sprawdziłeś?? :haha2:

:lukacz:

:Thumbs_Up:

Świece podmieniane. Dwie irydy i jedna zwykła. Iskra mocna, ładna.

Dodatkowo partyzancki teścik ze śrubokretaskiem we fajkę i 10mm od masy pięknie przeskakuje. Łuk, że można by spawać.

Novy 08.05.2019 09:09

Kompresja jest?
Fałszywego powietrza nie łapie?

Prince 08.05.2019 09:10

Cytat:

Napisał Mallory (Post 635809)
To tak jak ja.

Świeca, iskra i paliwo do cylindra... I zobaczymy czy zagada o ile jeszcze nie rozłożony piec.

Było grane. Nie gada- ewentualnie podpali i wywali podpalone wydechem. Piecyk w całości już. Można testować ale i mogę porozkładać przy odpowiednich pytaniach ;)

Cytat:

Napisał szymon25 (Post 635816)
kompresja jest?

Na manometrze wychodzi, ze jest, ale tam jest autodeko które nie do końca kumam, no i wynik tez jest uzależniony od zamęczania kopacza. Na kopce staję.

Cytat:

Napisał Novy (Post 635815)
Fałszywego powietrza nie łapie?

Chyba nie ma czym. Króciec jest króciutki i w stanie bjuti.

Franz 08.05.2019 09:31

Jesli jest dobra iskra to istnieje problem paliwowy
Albo go brak ,albo za dużo i zalewa
Trzeba iść w tym kierunku
Pozapychane filtry czy zacinajace sie ssanie
o filtrze powietrza ,uszkodzonej membranie czy lewym powietrzu też można wspomnieć
Czytając posty kapuje ze mogłeś lub ktoś ustawiać zawory
w niewlasciwy sposób od strony autodeko
Autodeko daje falszywy pomiar dając odczycie ze jest
brak luzu. Zwiekszamy go ma tyle ,ze faktycznie , zawor sie nie zamyka. Polukaj w yotube. U mnie w xrl 650 i 400 ladnie pokazane o co chodzi. Bez Youtube ustawianie zaworow bym spieprzyl

Jak mierzyles kompresję i dobra w limicie to zawory sa dobrze ustawione czyli moja podpowiedź nie jest trafna

panbodzio 08.05.2019 09:38

przecież wiadomo czemu nie pali. nie ma baku a więc benzyny :hehehe:

Lucky Luke 08.05.2019 09:53

Rozrząd źle ustawiony

jochen 08.05.2019 09:57

Kranik odkręcony..?:D

Prince 08.05.2019 09:59

Cytat:

Napisał Franz (Post 635831)
Jesli jest dobra iskra to istnieje problem paliwowy
Albo go brak ,albo za dużo i zalewa
Trzeba iść w tym kierunku
Pozapychane filtry czy zacinajace sie ssanie
o filtrze powietrza ,uszkodzonej membranie czy lewym powietrzu też można wspomnieć

Na wyjętych filtrach czystych i brudnych, zatykanych dolotach ssawce i bez ssania, dwa gaźniki- jeden stary(rzeczywiście u schyłku życia) i nowym TM40-6 efekt ten sam.
Cytat:

Napisał Franz (Post 635831)
Czytając posty kapuje ze mogłeś lub ktoś ustawiać zawory
w niewlasciwy sposób od strony autodeko
Autodeko daje falszywy pomiar dając odczycie ze jest
brak luzu. Zwiekszamy go ma tyle ,ze faktycznie , zawor sie nie zamyka. Polukaj w yotube. U mnie w xrl 650 i 400 ladnie pokazane o co chodzi. Bez Youtube ustawianie zaworow bym spieprzyl

Cytat:

Rozrząd źle ustawiony
Noooo grubo. Ale włazimy już głębiej

Fakt ze na ori wałku nierządu łatwo przestrzelić :Thumbs_Up: Ale luz na klapanach ustawiony, też w górnej tolerancji. Też testowane z 0,1 za dużo. Luzy sprawdzane przy każdej okazji. Jak pierwszy raz regulowałem u kolegi Mhv też zgłupiałem co prawy wydech odpierdala. Miałem wtedy Hotcamsa i tam jest banalnie.


Cytat:

Napisał jochen (Post 635844)
Kranik odkręcony..?:D

Zawsze na rezerwie! ;)

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 635841)
Rozrząd źle ustawiony

No grubo ale włazimy juz głębiej :Thumbs_Up:

Na znaki. Sprawdzane x razy. Nie tylko przeze mnie. Przez "judasza" ;D jak i ze zdjętą pokrywą koła. Jak i "mijanka" na zaworach w górnym martwym tam gdzie ma być.

Mhv 08.05.2019 10:14

Taki prosty motocykl, tego się nie da spier.....podobno:)
Ale na serio jeszcze nie doszedłeś do rozwiązania, czy już odpalony daawno i tylko raczysz gawiedź zagadkami?

Prince 08.05.2019 10:21

Cytat:

Napisał Mhv (Post 635851)
Taki prosty motocykl, tego się nie da spier.....podobno:)
Ale na serio jeszcze nie doszedłeś do rozwiązania, czy już odpalony daawno i tylko raczysz gawiedź zagadkami?

Bawimy sie w czasie rzeczywistym ;). Nie odpalony. Trochę wyprzedzę:

Bawiliśmy sie już i tak:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...ff&oe=5D5BF4BC

W sumie mocowo jest okej i tak mogłoby zostać ale fokus chyba słabo robi w piachu ;)

matjas 08.05.2019 11:22

Co tam masz za reflektor, że tak bije światłem w dzień??? Xenon? :D :D :D

Lucky Luke 08.05.2019 11:28

Cytat:

Napisał matjas (Post 635875)
Co tam masz za reflektor, że tak bije światłem w dzień??? Xenon? :D :D :D

To niebieski laser :D

Rozrząd sprawdź , a najlepiej niech ktoś inny sprawdzi :p

next22 08.05.2019 11:54

Nigdy nie widziałem xr-ki z bliska
A może klin obcieło i iskra nie jest tam gdzie powinna być ?

Prince 08.05.2019 12:00

Cytat:

Napisał next22 (Post 635886)
Nigdy nie widziałem xr-ki z bliska
A może klin obcieło i iskra nie jest tam gdzie powinna być ?

:Thumbs_Up: Bardzo dobra uwaga. Bo efekt właśnie taki jakby. Wczoraj sprawdzałem- ale jest na swoim miejscu i nie naruszony. (Nawiasem mówiąc dla potomnych ściągacz ma gwint M20X15) i gdyby ktoś chciał to mogę przekazać.

_-aska-_ 08.05.2019 12:14

Czyli jednak moc jednego Radiana mechanicznego Ci nie wystarcza?

Mhv 08.05.2019 12:18

Rozumiem że paliwo z kranu się leje bez problemu....

Może jeszcze napisz co rozbierałeś od czasu jak działał...może w ten sposób się dojdzie co może być źle przykręcone..
moduły działają przynajmniej:)

Prince 08.05.2019 12:59

Cytat:

Napisał Mhv (Post 635893)
Rozumiem że paliwo z kranu się leje bez problemu....

Paliwo z kranu, dzbanka, gaźników sztuk dwóch , spreju- wszędzie podaję.

Cytat:

Napisał Mhv (Post 635893)
Może jeszcze napisz co rozbierałeś od czasu jak działał...może w ten sposób się dojdzie co może być źle przykręcone..
moduły działają przynajmniej:)

Zaczęło się od wymiany zerwanej linki sprzęgła. Później już wymieniałem na bogato ;) Kopka, moduł, łańcuszek, wałek nierządu, gaźnik, zawory wydechu, uszczelniacze zaworowe, uszczelka, pierścionki, oczywiście świeczki(ale pisałem) stator - Część miałem, część wypadało jak już było rozebrane- piszę o tym żeby nie było ze taka świnia to cały czas wymienianie. Owszem- oleju, łańcuchów i opon tak.

Ciągamy temat dalej?
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...0f&oe=5D2F5874

tyran 08.05.2019 14:28

Iskra jest, ale w tym czasie co potrzeba?

Prince 08.05.2019 14:55

Cytat:

Napisał tyran (Post 635924)
Iskra jest, ale w tym czasie co potrzeba?

Sprawdzane lampą strobo. Czyli potwierdza na kole to co z koła wyczyta. Dlatego zdejmowałem koło i sprawdzałem klina. Niestety układ jest bez aku czyli nie sprawdzę sobie z położeniem tłoka. No wiesz - iskre generuje przy energicznym obrocie wału. Trudno uchwycić gdzie znajduje sie tłoczek ;) Poza tym ze jest w cylindrze. No był
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...4e&oe=5D5F57DA
Ale ale. . jak dla mnie to słuszny kierunek bo myśli me wciąż krążą wokoło punktu zapłonu.

andriu23 08.05.2019 15:58

Miałem taki sam przypadek przy naprawie ....... motorynki :)

Jak ją zobaczyłem jak wygląda po jakichś 18 latach postoju, postanowiłem coś z nią zrobić, a i młody osiąga odpowiedni wiek.
Zrobiłem remont silnika, prawie wszystko nowe, w tym nowy aparat zapłonowy. Złożone wszystko zapaliła od pierwszego kopnięcia, tylko regulacja obrotów. Po dwóch dniach jazdy odpalam, chwilę pochodziła i gaśnie. I zaczyna się walka, powoli wraca trauma z dzieciństwa. Iskra jest, zapłon dobrze ustawiony, świecę zalewa. Wykręcę świecę, wyczyszczę, iskra jest paliwo wybucha na wykręconej świecy. Wkręcam świecę strzeli i koniec. Walczyłem z godzinę, co się okazało to luźny był kabel na cewce, co sprytnie maskowała gumowa osłonka, jak go odgiąłem na wykręconej świecy to iskra była, jak zakładałem fajkę na wkręconą świecę to zanikała.

Sprawdzałeś przewody???? :)

Lucky Luke 08.05.2019 16:14

Moduł zapłonowy sprawny ?

Prince 08.05.2019 16:34

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 635945)
Moduł zapłonowy sprawny ?

Cytat:

Napisał Mhv (Post 635893)
moduły działają przynajmniej:)

Dwa do wyboru. Oba sprawne, jak już napisał Mhv- testowaneniedawno na jego śwince. Dzięki Michał :bow:
Cytat:

Sprawdzałeś przewody ?
Tak. Wygladają wpozo i nie wzbudzały żadnych podejrzeń ale nie mogę wykluczyć ze przewód WN akurat w takiej opozycji jak ma być nie jest gdzieś ukruszony. Że tak sie do dupy układa. Jak to sprawdzić? Chyba tylko podmiana albo świeczka diagnostyczna. Też się ułoży trochę inaczej ale może..

Dubel 08.05.2019 17:55

Odzywa się? Strzela w wydech, gaźnik? Czy jest martwa cisza? Zalewa świece?

Prince 08.05.2019 21:53

Cytat:

Napisał dubel (Post 635956)
Odzywa się? Strzela w wydech, gaźnik? Czy jest martwa cisza? Zalewa świece?

Świeczka mokra ale iskra jest mocna. Czasem strzeli z wydechu to co sie w nim nazbierało. Czasem wydaje sie jakby jeden suw pracy pod wpływem kopy był. Ale rzadko.

matjas 08.05.2019 21:58

Rożont. Rożont sprawdzi bo mi tu śmierdzi przesunięciem jakimś.

Kisiel 08.05.2019 22:04

Jak moduł dobry i iskra w punkcie, a na 2 gaźnikach to samo, to:
1. sprawdź luzy zaworowe (w dobrym suwie aby regulowałeś?)
2. sprawdź ustawienie rozrządu
Powodzenia!

Dubel 08.05.2019 22:14

Rozrzad sprawdz! cos zjebales podejrzewam ze nie w tym suwie jest zaplon. Nie dawno znajomy (byl temat na forum) tez byl pewien ze rozrzad ma dobrze a wystarczylo i walczyl bardzo dlugo a wystarczylo 15 minut i przekonal sie ze sie myli. Jak koledzy powyzej twierdze z pelna odpowiedzialnoscia za swoje slowa ze na 95% masz zjebane cos w rozrzadzie.

SzymonBBI 08.05.2019 22:24

Za duża przerwa między impulsatorem a kołem magnesowym.

Prince 08.05.2019 23:18

Cytat:

Napisał matjas (Post 635997)
Rożont. Rożont sprawdzi bo mi tu śmierdzi przesunięciem jakimś.

Cytat:

1. sprawdź luzy zaworowe (w dobrym suwie aby regulowałeś?)
2. sprawdź ustawienie rozrządu
Powodzenia!
Cytat:

Rozrzad sprawdz!
Oki. Zdecydowaliście. Jutro zdejmuje pokrywki. Jestem pewny ale jedziemy :Thumbs_Up: Przy okazji wrócę do Hotkamsa bo to obracanie i klikanie dekompresatora mnie wqrwia.
Luzy okej. Ale jak pisałem wcześniej autodeko potrafi zmylić. Nie walnąłem sie ale warto zaznaczyć że trzeba przy tym ustrojstwie uważać.

Cytat:

Za duża przerwa między impulsatorem a kołem magnesowym.
Takiej możliwości producent tutaj nie przewidział. To je hunda-tu sie nie zagląda :D

Dziwi mnie że nikt nie obstawiał kilsłicza. Na jego miejscu byłoby mi przykro.
CDN ;)

Franz 09.05.2019 06:39

Dekompresator jest potrzebny. Ulatwia rozruch, oszczedza kopke i mechanizm. Nie zalozylbym hotkamsa,a do ustawiania zaworów trzeba się przyzwyczaic. Po prostu robi się trochę inaczej
Poczytaj neta. Bez tego urzadzenia w niesprzyjajacych okolicznosciach potrafi uszkodzić nogę

Dubel 09.05.2019 07:46

Prince zapros kogos z pojeciem by spojrzal swiezym okiem na to bo Ty mozesz nie zauwazac jakiegos malego bledu.

Prince 09.05.2019 08:07

Cytat:

Napisał dubel (Post 636034)
Prince zapros kogos z pojeciem by spojrzal swiezym okiem na to bo Ty mozesz nie zauwazac jakiegos malego bledu.

No ba. Zawsze zapraszam. Dziś po 17nastej na Kłobuckiej 13. Ale już kilka osób było.

Cytat:

Dekompresator jest potrzebny. Ulatwia rozruch, oszczedza kopke i mechanizm. Nie zalozylbym hotkamsa,a do ustawiania zaworów trzeba się przyzwyczaic. Po prostu robi się trochę inaczej
Poczytaj neta. Bez tego urzadzenia w niesprzyjajacych okolicznosciach potrafi uszkodzić nogę
Ależ uszkadza. W zeszłym sezonie obserwowanie jak kopka próbuje mnie katapultować było jedną z najulubieńszych rozrywek grupy z którą jeżdżę. Ale były zmienne: Zapłon "sportowy";) od Kymco, rozciągnięty łańcuszek rozrządu no i dogorywający gaźnik. Wcześniej spoko. Miałem od kupna na tym wałku wiec nauczyłem się kopać na nim. Jałowe obracanie na ori mnie irytuje.

Plusem akcesoryjnego wałka poza mocą (której akurat dodatkowej w terenie nie potrzeba) jest to, że luzy można ustawić w nocy, z marną latarką w zębach. A przy hodowskim autodeko to już trzeba sie szczypać.

Franz 09.05.2019 08:30

E tam...
Nie ustawiasz tego co dzien

matjas 09.05.2019 08:31

autodeko wyje... wyrzuciłem w dwóch moich motocyklach.
jeśli jest ręczny dekomppresator to jest ono potrzebne mniej więcej tak jak tirówce trojaczki - zrobiono to tylko ku wygodzie tłuszczy a nie po to aby cokolwiek oszczędzić, np nogę.
jeśli motocykl jest sprawny zapali za pierwszym, najdalej drugim kopem a do tego ZAWSZE będzie ustyawiony tuż za TDC sprężania co przy autodeko jest takie se se.

szukaj szukaj synek :D jak podejrzewasz kilsłicza to gnoja zmostkuj lub rozewrzyj na stałe /zależy jak tam działa/ w 2 minuty i po robocie.

dla pewnej pewności upewniłbym się na pewno, że jak jest TDC to wałek jest krzywkami w niebo a śruby zębatki równo z linią podziału czapki. jeśli tak będzie to dopiero będzie długi wątek :D

Kisiel 09.05.2019 09:06

Killswitch? To wtedy iskry by nie było... Jak Matjas pisze, mostek to 10 minut, ale wg mnie rozrząd lub wentyle nie w suwie.

Lucky Luke 09.05.2019 10:41

Auto deko berdzo ułatiwa życie i odpowiednie ustawienie tloka. Klik i juz wiesz gdzie jest tlok. W niczym nie przeszkadza w ustawieniu zworów, ot trzeba ze dwa obroty wiecej zrobić i cała filozofia. Wystrczy dobrze się przyjżeć.

Prince 09.05.2019 12:32

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 636098)
W niczym nie przeszkadza w ustawieniu zworów, ot trzeba ze dwa obroty wiecej zrobić i cała filozofia. Wystrczy dobrze się przyjżeć.

Przyjrzę sie ;) Nie wiem jak w XR400 ale chętnie też zobaczę jak przy świetle latarki obracasz sobie wałem szukając w okienku T przy autodeko.

Cytat:

E tam...
Nie ustawiasz tego co dzien
Kilka razy w sezonie, w tym raz w krzakach na urlopie może się zdarzyć. Bez stołeczka podnosniczka, ściągania pokrywy koła i pomocy. Jest przewaga wykopania autodeko? ;)
Na razie w niczym mi nie pomogło. Jak zobaczę jak pomaga to sie przekonam.
Masz XR400 z rozruchawką- to chyba nawet nie masz wyboru. Musi być.

tyran 09.05.2019 13:04

Jest paliwo, iskra, kompresja...
Czasem strzeli w tłumik...
Dalej stawiam na przestawiony zapłon.

Prince 09.05.2019 14:24

Cytat:

Napisał tyran (Post 636151)
Jest paliwo, iskra, kompresja...
Czasem strzeli w tłumik...
Dalej stawiam na przestawiony zapłon.

Ja też całym sercem. Ale jak to sprawdzić i jak szukać potwierdzenia tej tezy?

Pacjetka przygotowywana
http://weterynaria-krasnobrod.pl/gal...ierzat_212.jpg

Po 17nastej otwieramy pokryweczki.

Lucky Luke 09.05.2019 14:33

Cytat:

Napisał Prince (Post 636139)
Przyjrzę sie ;) Nie wiem jak w XR400 ale chętnie też zobaczę jak przy świetle latarki obracasz sobie wałem szukając w okienku T przy autodeko.

Miałem xr650r jak Ty na chleb mowiłeś beb :D;)
Tak serio to zarówno w 400r jaki i 650r ustawiałem zawory bez owierania tego okienka i da się.
650r ptrafiłem seriwsować w trasie na stacji benzynowej, olej plus zawory. (mam nawet foty gdzieś na dysku) Nigdy nie mialem klopotów z paleniem tego motoru... no raz sie nie udało, padla mi swieca ale starą miałem w zapasie, szybka wymina i zagadała. 18tyś km zrobilem tym motocyklem.
Skoro kompresja jest...
Ja obstaiwam nierząd albo gaźnik.

Prince 09.05.2019 14:42

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 636172)
Miałem xr650r jak Ty na chleb mowiłeś beb :D;)
Tak serio to zarówno w 400r jaki i 650r ustawiałem zawory bez owierania tego okienka i da się.

O to to. da sie. I zdecydowanie łatwiej jest na akcesoryjnym wałku. Zresztą po co to udowadniać Ludzie masowo z XRek wywalają autodeko. Moja paliła z pierwszego.. do czasu.
Stawiasz też na gaźnik ale wiesz, że grane były dwa i podawany samostart?

matjas 09.05.2019 14:42

w życiu nie miałem na warsztacie świnki ale obczaj /o ile to możliwe/ kiedy ząb na rotorze mija pickup impulsatora. może tak? to po pierwsze.
w takim dużym piecu wyprzedzenie W STANDARDZIE to będzie pewnie z 7mm skoku tłoka o ile nie więcej.
miara kątowa wyprzedzenia polepszającego osiągi dla tego silnika sięga nawet do 6-7stopni kąta na ile się dowiedziałem ale ludzie po założeniu CDI programowalnego robią nawet dwadzieścia kilka stopni przy wysokich obrotach. w każdym razie przy tych wartościach silnik pali. ewentualnie może 'oddać' jak kopiesz jak dziewczynka.

Moim zdaniem masz za późny zapłon lub przestawiony 'do przodu' wałek. Jeden ząb to jest około 18stopni.
Do tego natknąłem się na wiele wpisów w necie o ŹLE obrobionych wałkach HotCamsa a Ty chyba coś takiego masz. CHGW czy do polski nie przyjechała cytryna zrobiona w poniedziałek????

Do tego - czy jesteś pewien, że przy wymianie wałka utrzymałeś napięcie łańcucha rozrządu tak aby nie prześlizgnął się po zębatce wału korbianego?


Jeśli jest iskra i paliwo to wiesz sam, że powinno tyrać.

Czekamy na wyniki.

m

Lucky Luke 09.05.2019 15:12

Cytat:

Napisał Prince (Post 636177)
Moja paliła z pierwszego.. do czasu.

pamiętam bo w tamtym roku sam ją odpalałem od pierwszego
zalatw kogoś kto sie na tym zna i niech Ci sprawdzi rozrząd , czesto tak jest że powielamy swoj bład ,a rozwiazanie jest zazwyczaj błache

Franz 09.05.2019 17:01

Cytat:

Napisał Prince (Post 636139)
Przyjrzę sie ;) Nie wiem jak w XR400 ale chętnie też zobaczę jak przy świetle latarki obracasz sobie wałem szukając w okienku T przy autodeko.


Kilka razy w sezonie, w tym raz w krzakach na urlopie może się zdarzyć. Bez stołeczka podnosniczka, ściągania pokrywy koła i pomocy. Jest przewaga wykopania autodeko? ;)
Na razie w niczym mi nie pomogło. Jak zobaczę jak pomaga to sie przekonam.
Masz XR400 z rozruchawką- to chyba nawet nie masz wyboru. Musi być.

Da sie mie tylko bez ustawiania zaworów, ale nawet bez użycia szczelinomierza jesli ktoś ma czucie w lapach
Zanim odkrece oczko ze znakiem T ,dla zabawy
Sprawdzam organoleptycznie jaki jest luz - za maly czy za duzy. Pomylka jest maxymalnie 0,2 mm
Oczywiscie pozniej jest na szczelinomierz z luzami jakie fabryka przykazala

Franz 09.05.2019 17:03

Cytat:

Napisał Franz (Post 636198)
Da sie mie tylko bez ustawiania zaworów, ale nawet bez użycia szczelinomierza jesli ktoś ma czucie w lapach
Zanim odkrece oczko ze znakiem T ,dla zabawy
Sprawdzam organoleptycznie jaki jest luz - za maly czy za duzy. Pomylka jest maxymalnie 0,2 mm
Oczywiscie pozniej jest na szczelinomierz z luzami jakie fabryka przykazala

Nie jest to mój pomysl ,a Motomaxa ,ktory na Xr zęby zjadł
Moze warto u niego zapytać. Ostatnio gp tu nie widać.
Może z powodu klopotow zdrowotnych z dzieckiem
Też powiedzialby swoje o walkach Hotkams - w 400 najczestsza przyczyna pękania oski kopki

MrWaski 09.05.2019 17:08

Franz pomyłka 0,2 czy raczej 0,02 mm?!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.