Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   To świnia! Wątek dla znudzonych- zgadywanka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34946)

Prince 13.05.2019 10:20

Cytat:

Napisał dubel (Post 636580)
Wal przelatuje dwa razy :p


Po trzech dniach bezruchu w wątku miałem wątpliwości czy ktoś to czyta z uwagą .

matjas 13.05.2019 10:35

Cytat:

Napisał dubel (Post 636580)
Wal przelatuje dwa razy :p

Oczywiście cztery suwy = dwa obroty wału.

Iskra może być generowana dwa razy - w wielu pojazdach tak jest - druga iskra wypada w suwie wydechu.
Jeśli nie masz żadnego czujnika położenia wałka rozrządu to jest to nieistotne dla nszych rozważań bo jest jeden ząb na kole i jeden inpusator - wszystko zablokowane mocowaniem na bloku i klinem.
System dba tylko o to aby iskra była w odpowiednim położeniu wału korbowego z wyprzedzeniem w stosunku do GMP.

Czy nie ma mozliwości odwrócenia statora o 180stopni przy montażu???
Napisz może jeszcze raz co wymieniałeś względem 'jeżdżącej' wersji swojego motocykla.

Jeszcze jedno po lekturze materiałów w necie - CZY kiedy masz w okienku 'F' a nie 'T' ząb jest idealnie na wprost impulsatora? Przy 'T' powinien być juz za nim o około 10stopni.

Finalnie - czy po montażu autodeko działa prawidłowo?

m

jakubu85 13.05.2019 13:22

Może moduł niedomaga?
Widziałem przypadek w innym moto, że iskra była a moto nie chciało palić, po zmianie modułu na sprawny ożył :)

Mhv 13.05.2019 13:31

Czytać ze zrozumieniem proszę, napisane było kilka razy że moduł sprawny.

Dubel 13.05.2019 13:58

Cytat:

Napisał Prince (Post 636581)
Po trzech dniach bezruchu w wątku miałem wątpliwości czy ktoś to czyta z uwagą .

Czyta czyta. Czy rozrzad zostal juz sprawdzony przez kogos znajacego sie (innego niz ty sam) ??

honda_honda 13.05.2019 16:04

Cytat:

Napisał Prince (Post 636581)
Po trzech dniach bezruchu w wątku miałem wątpliwości czy ktoś to czyta z uwagą .

Chłopie to najciekawszy wątek jaki czytałem. Nie miałem i nie mama świni ale ciągle sprawdzam jak tam postępy w diagnostyce i kibicuję :):):)

_-aska-_ 13.05.2019 16:14

Cytat:

Napisał honda_honda (Post 636645)
Chłopie to najciekawszy wątek jaki czytałem.

Żeby jeszcze okazał się nie tylko efektowny, ale też efektywny!!! Weźcie wymyślcie co z tym świniaczkiem, bo WułeRka nie ma z kim po pastwiskach hasać :(

Prince 14.05.2019 19:25

Cytat:

Czy nie ma mozliwości odwrócenia statora o 180stopni przy montażu???
Napisz może jeszcze raz co wymieniałeś względem 'jeżdżącej' wersji swojego motocykla.
Linke sprzęgła, łańcuszek rozrządu, moduł, stator, gaźnik..

Cytat:

Jeszcze jedno po lekturze materiałów w necie - CZY kiedy masz w okienku 'F' a nie 'T' ząb jest idealnie na wprost impulsatora? Przy 'T' powinien być juz za nim o około 10stopni.
Nie bardzo da sie sprawdzić bo czujka mocowana jest w pokrywce. Ale moze coś wyrzeźbię.

Cytat:

Finalnie - czy po montażu autodeko działa prawidłowo?
A tego nie wiem bo przez kilka lat jeździłem na "gorących krzywkach"




Cytat:

Chłopie to najciekawszy wątek jaki czytałem. Nie miałem i nie mama świni ale ciągle sprawdzam jak tam postępy w diagnostyce i kibicuję
A dziękuję. Bo bez kitu miałem wątpliwości czy jest sens dalej ciągnąc ten wątek. Ale na początku uprzedzałem ze szybko nie będzie.

Cytat:

Czyta czyta. Czy rozrzad zostal juz sprawdzony przez kogos znajacego sie (innego niz ty sam)
W związku z tym dziś urządziłem przed firmą łapankę i przyciągnąłem dwóch którzy nie zdążyli uciec. Oglądali, przytakiwali, kiwali głowami, powiedzieli że spoko i uciekli. Dodatkowo zamieszczam film.

tomekt 14.05.2019 19:36

No to jest iskra na sprężaniu czy jej nie ma bo nieogarniam :)

Galar 14.05.2019 19:37

Jak widać rozrząd ustawiony jest dobrze. I tego bym się nie czepiał.
Zadam natomiast inne pytanie dla kibiców.
Jaką rezystancję powinna mieć cewka zasilająca moduł zapłonowy?
Czy przy obrocie wału rezystancja tejże cewki powinna być stała czy się zmienia?
Manual wspomina tylko o napięciu wychodzącym z cewki, które nie może być mniejsze niż 100~V


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.