Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Pomagamy - za free (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Proszę o pomoc, SZYBKĄ jak szyba! Rejestracja AT! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20127)

Lokaty 31.01.2014 15:19

Proszę o pomoc, SZYBKĄ jak szyba! Rejestracja AT!
 
Witam! Co do tematu prosiłbym o przeniesienie jeśli wybrałem zły dział. "Tak, jestem tu nowy", oraz "Tak, założyłem ten temat i konto tylko z tego powodu że chciałbym zacząć jeździć na Africe, a nie wiem jak ją zarejestrować", jeśli uda mi się mój misterny plan, na pewno dołączę do grona szczęśliwych forumowiczów, a teraz - do rzeczy:

Więc, oglądam się za kupnem AT już dość długo, a że nie mam na to 20tyś. zł(A nawet gdybym miał, to 750'tką i tak nie pojeżdżę na A2), wpadła mi nie dawno oferta starej poczciwej rd03 650ccm, ale że niestety dysponuję tylko i wyłączenie kat. A2(do 35kw mocy i przelicznika 0.2kw/kg masy motocykla) borykam się z problemem rejestracji. Kandydatka jest francuską, sprowadzoną do Polski, we francuskim dowodzie pod symbolem P2(czyt. moc w kW) ma wbite "0" i teraz moje pytanie, czy da się ją zarejestrować na polskie blachy z wpisem np. równe 35kW, albo 34.99kW? Strasznie mi zależy na AT, nie chce TransAlp'a, Dominator'a, DR'ki, albo Tenere...proszę o jak najszybszą pomoc, iż ta piękna "żabojadka" stoi tam sama i w każdym momencie ktoś inny może położyć na nią łapę ;D Z góry dziękuję. Szymon

jorge 31.01.2014 16:27

Idź do powitalni - skoro umiesz zakładać wątki to i post Ci wyjdzie.

Lokaty 31.01.2014 16:40

Założyłem wątek w dziale pomoc, żeby uzyskać pomoc, twój post nie wniósł nic do ogólnej dyskusji. Rozumiem, że jestem nowy i wypadało by się przywitać, ale szukam cały dzień informacji w sieci, bo w każdej chwili jestem gotowy jechać po motocykl. Nie znalazłem nic i nikogo w podobnej sytuacji i dlatego założyłem wątek. Jeśli tak Cię to uraziło, to wybacz moje niefrasobliwe zachowanie, z czasem udzielę się w dziale "Powitalnia".

Mirek Swirek 31.01.2014 17:08

Na Twoim miejscu zaczął bym od odwiedzenia diagnosty i zapytania jak się będzie miał pierwszy przegląd techniczny w kraju. Potem urząd komunikacji. To jest proste :)

Mat7 31.01.2014 17:16

Cytat:

Napisał Lokaty (Post 360177)
proszę o jak najszybszą pomoc, iż ta piękna "żabojadka" stoi tam sama i w każdym momencie ktoś inny może położyć na nią łapę ;D

To pewnie ta ;) http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19924

Lokaty 31.01.2014 17:21

Witam! Telefon do 3 stacji w mojej okolicy w końcu wniósł coś do wątku. Sprawa wygląda następująco, wszystko odbywa się na pierwszym przeglądzie, diagnosta określa moc pojazdu według katalogu, opowiedziałem mu o mojej sytuacji i powiedział że raczej nie było by z tym żadnego problemu, 37kW, a 35kW nie stanowi problemu. Zmoczyć można tylko w Urzędzie Komunikacji, jeśli trafi się na jakiegoś ambitnego urzędasa który będzie węszył i doszukiwał się 2kW, ale później można się podpierać wykresami z hamowni itd. Także jeśli ktokolwiek byłby w takiej sytuacji, jest możliwość zarejestrowania AT 650ccm na A2, nie wiem jak sprawa wyglądałaby z 750ccm tam jest chyba o 10KM więcej? Pozdrawiam! Można podpiąć w odpowiednie miejsce, żeby ktoś nie zakładał nowego wątku.

Lokaty 31.01.2014 17:26

Cytat:

Napisał S7MAT (Post 360209)


Nie, nie ;D Tylko kwota się zgadza ;)

marecki999 31.01.2014 20:06

szukaj "ausryjaczki" albo "szwajcarki" - bywaja "duszone" . Ja mam w swom dowodzie 35KW ... i 0,1528kw/kg ') krucce zmienione i teraz dowod kłamie - jest tyle ile powinno być a z Arrowem to chyba jeszcze z 5kKMwięcej ;) ;)
W Urzedzie patrzyli na KW z dowodu zagranicznego i tak też wbili... jak masz "0" to pewnie popatrzą co Ci wbił na przeglądzie ...

Scorpi 31.01.2014 20:21

Wszystko zalezy od diagnosty. nie bedzie mierzył mocy tylko wpisze vin w swoj magiczny komputerek i wyskoczy mu karteluszka ze wszystkimi danymi tego modelu tak jak wyszedł z fabryki i tu tylko od diagnosty zalezy co ci wpisze w papiery do rejestracji motocykla. Jesli napisze ze ponizej 35 kw to wydział komunikacji niema nic do tego bo wpisuje dane z karteluszki od diagnosty. Przerabiałem rejestracje skutera i tak sie to odbywało. W najgorszym wypadku jak bys kupił a nie dało by sie zarejestrować na a2 to zostaje wyjscie typu - zdławić moto i jakiegos mechanika który ci wystawi na to papiery i potwerdzić to badaniem technicznym i do rejestracji. jesli to sie nie uda to pozostanie ci sprzedać moto albo czekać az zdobedziesz A :) pozdro

Paluch 31.01.2014 20:39

Cytat:

tylko od diagnosty zalezy co ci wpisze w papiery do rejestracji motocykla. Jesli napisze ze ponizej 35 kw to wydział komunikacji niema nic do tego bo wpisuje dane z karteluszki od diagnosty
- Amen. Przerabiane wiele razy. Wystarczy znaleźć "odpowiedniego" diagnostę. Ostatnio rejestrowałem Daytonę T595 SP i diagnosta wypełnił karteluszkę opierając się tylko i wyłącznie na danych, które podał mu rejestrujący pojazd czyli ja :D. Nie chciało mu się zaglądać do komputerka ;).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.