Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   H4 w Afryce (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=776)

ramires 07.06.2008 09:02

znając swoje realia będzie to napewno rd04 max. bo na 1998-2002 rd07 mnie stać po prostu nie jest.

Malowanie nie ma znaczenia, ale jeśli nie będzie mi się podobało to będzie takie jak Dakar w avatarze :D

randal 76 07.06.2008 09:07

:brawo: afryka jak wino im starsza tym lepsza a malowanie w dakar to 1 w kraju by była i może na świecie nie wiem :dizzy:pewnie tak

ramires 07.06.2008 09:09

Randal, teraz już pewnie się domyślasz dlaczego mam pod nickiem "Prowokator" :D

randal 76 07.06.2008 09:20

To ja sobie odpuszczę zadzieranie z adminem bo kicka dostanę :lol8:ps.
jak lubisz i potrafisz to zrób symulacje graficzną afra w barwach dakaru już mnie to interesuje:)

ramires 07.06.2008 09:23

znajde chwile czasu to dokoncze, bo już mam rozpoczętą :)

napewno się pochwalę

daniel_87 07.06.2008 10:00

a moze 07 z początkow produjcji?

ramires 07.06.2008 10:06

panowie, offtopic sie robi, to temat o H4 a nie RD04/07 :)

odpowiadając jeszcze na pytanie, pewnie, że wolałbym, ale mierze siły na zamiary. RD04 będzie jako pierwsza (raczej, chyba, że w lotto wygram to będzie rd07 :) )

Andrzej_Gdynia 07.06.2008 12:11

Jak dla mnie Ramirez może do końca zycie jeżdzić BMW albo hulajnogą i bedzie dla mnie Gosciem bo jego wkład w nowym forum jest nie do przecenienia. Szacunek dla niego i wszystkich którzy to forum tworzyli. A najwięszy dla PUFFA oczywiscie, choć 50% czytających pewnie nie wie juz dlaczego...
Sorry juz się zamykam w tym wątku, bo zgodnie z nim przerobiłem lampy.

newrom 07.06.2008 12:16

Cytat:

Napisał ramires (Post 10362)
Wsadzenie żarówki w nie ten klosz co trzeba to głupi wręcz pomysł.
To nie jest TYLKO kwestia wypalania się klosza. H4 na inne kąty odbłyśników i inaczej są włókna rozmieszczone. Będziesz miał efekt jakbyś na przeciwmgielnych jechał a nie na prawidłowych światłach.

Teoretycznie masz racje, praktycznie założenie p45t poprawia widoczność.
Zresztą żarówka kosztuje bodaj 3zł w sklepie, jak który afrykaner sobie kupi i mu nie spasuje to zobowiązuje sie odkupić te żarówki, w detku sie od drgań szybko przepalają więc się przydadzą :->
Wydajniejszym rozwiązaniem jest wymiana lamp i finalnie dobrze lampy zmienić.

Pozdr
newrom

ramires 07.06.2008 12:26

pozornie poprawia

Technologia H4 (sorki za określenie) jest inna niż H2/3
Pewnie, że można wsadzić, ale:
1) odbłyśnik leci niemiłosiernie szybko - często tego nie zobaczymy to jest to progresywne i ciągle używając tego nie zobaczymy różnicy
2) wsadzając H4 masz konflikt nie tylko ze słabym odbłyśnikiem, który zwyczajnie pewnego razu sobie odpadnie to jeszcze zupełnie w innych miejscach na osi żarówki ma żarniki, które owszem, poprawiają teoretycznie widoczność bowiem z założenia dają inną barwę światła przy mniej więcej porównywalnym poborze mocy (oczywiście wyższym).
3) H4 ma zupełnie inaczej zaprojektowanie front klosza (inne rozpraszanie światła) oraz inny kąt i krzywiznę odbłyśnika a co za tym idzie, uzyskasz może 25-40% więcej niż H3.

Dlatego właśnie powinno się zmienić całość. Tak czy inaczej z braku laku na stacji można na dojazd wsadzić H4 ale na dłuższą metę jest to drogą to niechybnej wymiany całych lamp na "technologie H4"


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.