Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Przerwy w dostawie prądu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1098)

orfi 09.07.2008 14:24

Przerwy w dostawie prądu
 
Koledzy mam problem z moją AFRI RD03 objawy to:
Wszystko działa ok w pewnym momencie silnik zaczyna pracowac na jeden garnek wskazówki na liczniku opadają /kontrolki działają/ poczym albo gasnie wogóle albo wskakuje na normalny tryb pracy silnika i działa normalnie po chwili znowu jazda wszystko od nowa . Koledzy poradzcie gdzie szukac przyczyny tak niecodziennego zachowania Afri???? Sprawdziłem moduł z innej Afri wszystko wydawac by sie mogło ze działa . Nie mam pomysłu gdzie szukac usterki:mur: Tym bardziej ze w niedzielę padła mi 15 km po Słowackiej stronie od Barwinka jakies 300 km od domu i powrót na plecaku.

newrom 09.07.2008 14:32

Jeśli będzie podobnie jak w przypadku TA to zamień miejscami moduły. Padający moduł daje objaw p/t wyłączającego sie obrotomierza. Jeśli po zamianie zachowanie tegoż się zmieni to na 99% jest uwalony moduł.

Pozdr
newrom

orfi 09.07.2008 14:47

właśnie już je przekładalem ale jak na złośc teraz nie ma takich objawów, chcę założyc moduł z RD 04 i polatac troche jak objawy sie powtórzą to trzeba szukac gdzie indziej przyczyny, założyłem swoje do rd 04 ale nie odpaliła bo chciałem tak jeszcze sprawdzic

podos 09.07.2008 15:43

Cytat:

Napisał orfi (Post 14879)
właśnie już je przekładalem ale jak na złośc teraz nie ma takich objawów, chcę założyc moduł z RD 04 i polatac troche jak objawy sie powtórzą to trzeba szukac gdzie indziej przyczyny, założyłem swoje do rd 04 ale nie odpaliła bo chciałem tak jeszcze sprawdzic

Ale nie odpaliła bo sa zwalone moduły czy tez moduły 04 sa niewymienne miedzy modelami 03 - 04. Adaggio kiedys napisal ze są. To jak jest?

orfi 09.07.2008 15:52

Raczej nie wymienne w RD 03 są 2 małe w RD 04 1 duży zainstalowane w obu motorach działają z RD 04 do RD 03 tez ale na odwrót już nie

aa mam pytanie czy to ze moja africa po rozłożeniu nóżki bocznej się wyłacza /teraz nie/i nie można jej było odpalic tylko odpalała po złozeniu i do tego kontrolka luzu raz działa raz nie ma to coś wspólnego z jej objawami??? może brak masy czy cus??

Kazmir 09.07.2008 20:44

Od strony elektryki moduły z RD 03 i RD 04 to to samo

orfi 09.07.2008 20:47

niby tak ale w takim razie dlaczego z RD03 nie mozna odpalic RD04?? ale to niejest istotne ,koledzy HELP bo sie już zamotałem z tym problemem

Poncki 09.07.2008 22:18

Jak dla mnie to masz zwarcie na czujniku rozlozeonej stopki. Odlacz go i zobacz czy jest git.

orfi 09.07.2008 22:30

a czy on może miec coś wspólnego z problemem opisanym powyżej?? i gdzie znajduje sie ten czujnik /prócz tego ze w okolicy stopki/ niechciałbym czegos popsuc bardziej niż jest/ a znają moje szczeście tak byc moze/

newrom 09.07.2008 23:04

Skoro nie działa Ci kontrolka luzu to motór myśli że masz włączony bieg. Włączony bieg i rozłożona kosa może sie skończyć smutno. Dlatego Pan Chąda w swej mądrości tak namieszał w kabelkach że jak Ci czujnik luzu się wyłączy (zgaśnie lampka), a kosa będzie otwarta to mały krasnoludek wyłączy silnik :->

A co do modułów to odpal silnik i w czasie pracy silnika ponaciskaj na nie, poruszaj wtyczkami itd.

Pozdr
newrom


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.