Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Przeróbka DR650SE (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33246)

przemo77390 29.12.2018 19:01

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 617440)
przeczytałem cały Twój wątek o DRce i tam paręnaście postów wcześniej pisałeś o zmianie koła z 17" na 18". Nie chcę Ci tu śmiecić ale mam pytanie przy tej okazji. Co da zmiana koła z 17 na 18. Bo jeżeli chodzi o przód np 19 a 21 cali, to po pierwsze na 19 cali nie ma opon terenowych poza mitasem e09 który w tym rozmiarze jest mega chujowy, no a po drugie sporo większe koło faktycznie lepiej robi. Ale , czy różnica 1 cala na tyle będzie wyczuwalna - przy jeździe ADV - napewno nie - w cięższym terenie, na dołach może???

Ja nie mogę powiedzieć jak się jeździ na 18" bo nigdy na takiej nie jeździłem. W GS-ie mam 17" i w Dr-ce mam 17". Opierałem się tylko na relacjach innych. Suma summarum na razie wycofuję się z tej przeróbki.

przemo77390 03.01.2019 14:48

Dziś dzwonił kurwier że ma dla mnie gmole od Henrego (ponoć takie same jak masz Ty Emku). Także ciąg dalszy modyfikacji.

Jednak bardziej mi chodzi o amortyzator tył. Coś tam poczytałem i wychodzi że tylny amor wcale taki zły nie jest i wystarczy go polepszyć zakładając lepsiejszą sprężyną.

W związku z tym moje pytanie jakbym odwał na serwis amor - bo wątpię aby ktoś do niego zaglądał tyle lat to jaką polecalibyście założyć tą lepsiejszą sprężynę.

Emek 03.01.2019 14:52

Ja nie mam gmoli od Henrego, żadnych zresztą nie mam. Stelaż pod sakwy mi robił Heniek.
Sprężynę dobierasz chyba pod wagę. Niezbyt się znam na tym ale z tego co wiem to były jakieś od 7,5kg/mm w górę ale nie powiem ci dokładnie o co kaman.

przemo77390 03.01.2019 15:07

Cytat:

Napisał Emek (Post 617985)
Ja nie mam gmoli od Henrego, żadnych zresztą nie mam. Stelaż pod sakwy mi robił Heniek.
Sprężynę dobierasz chyba pod wagę. Niezbyt się znam na tym ale z tego co wiem to były jakieś od 7,5kg/mm w górę ale nie powiem ci dokładnie o co kaman.

Myslal indyk o niedzieli a napisal gmole zamiast stelaze pod sakwy :) - o nie mi wlasnie chodzilo :)

Franz 03.01.2019 15:12

Sprężyna pod wyprawy z bagażem to 8.1
Przy wadze kierowcy 90
Na zagranicznych forach opisane jest
Amor wyślij do PKS a
Edit :
Żeby było łatwiej na platformie, która Emek podaje
Jest FAQ gdzie ludzie ządają pytania jak dobrać sprężyny
I są tam odpowiedzi

Emek 03.01.2019 15:17

Na procycle.us popatrz. Tam maja różne sprężyny.

Silv 04.01.2019 13:19

Cytat:

Napisał Franz (Post 617987)
Sprężyna pod wyprawy z bagażem to 8.1
Przy wadze kierowcy 90
Na zagranicznych forach opisane jest
Amor wyślij do PKS a
Edit :
Żeby było łatwiej na platformie, która Emek podaje
Jest FAQ gdzie ludzie ządają pytania jak dobrać sprężyny
I są tam odpowiedzi

ma ktoś jakiś namiar na PKS-a?
muszę zregenerować amor w innym motku.

Franz 04.01.2019 13:54

Napisz w goglach
pks amortyzatory Kraków
Wyjdzie Ci strona na Facebooku z namiarem
Lub motozajezdnia Kraków

Cezarus 04.01.2019 16:09

Cytat:

Napisał Silv (Post 618087)
ma ktoś jakiś namiar na PKS-a?
muszę zregenerować amor w innym motku.

60dwa73zerodwa29.

QrczaQ 08.01.2019 16:36

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 606681)
Ale ostrzegam, bo piękne to nie jest i tylko dla ludzi bez dobrego gustu.
Wiele elementów to robota garażowa przy pomocy prostych narzędzi jak młot i kowadło. ;)

No Rychu ale zmore zmotales. Strasznie wyglada :bow:

U mnie chetnie bym cos z przednim zawiasem zrobil do ori to tragedia. Najbardziej mnie denerwuje, ze nie nadaza za Wilbersem z tylu, za miekki i jakos sie luzuje na polkach.

Nastepnie wywale Huzara bo juz do tego nie mam nerwow. Slabej jakosci mocowania, za glosny i brak homologacji. Teraz na zamienilem na ori = w penisa ciezki.

Dzieki za podliczenie wagi i dales mi pare pomyslow.
:drif:

Pytanie. Z tym motanym gaznikiem nie pali wiecej?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.