Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wizualizacja prędkości podczas jazdy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16764)

sizyrk 27.02.2013 00:39

Wizualizacja prędkości podczas jazdy
 
Panowie jako , że temat troszkę nowy dla mnie i z dziedziny również nowej, mam pytanie ( szczególnie do tych co zawieszenie kata w AT mają ) - jak rozwiązali zagadnienie prędkościomierza. Słyszałem o jeździe z GPS - odpada.

Jaro-Ino 27.02.2013 02:08

Można zapamiętać biegi i obroty ;)

zombi 27.02.2013 02:15

licznik rowerowy

Artuditu 27.02.2013 03:48

Acewell

sizyrk 27.02.2013 07:01

Cytat:

Napisał zombi (Post 295556)
licznik rowerowy

Dobry pomysl , ale musi to jakos wygladac

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 295557)
Acewell

a jak tam dziala predkosciomierz?

Rychu72 27.02.2013 07:23

Dobrze działa jak dobrze skalibrujesz.
U mnie różnica 1 km/h przy setce względem prędkości w gps.

matjas 27.02.2013 07:31

jeśli ma wyglądać ... to kup ktm 990 s i masz problem wyglądu rozwiązany. nie rozumiem dlaczego szukasz półśrodków.

licznik rowerowy spokojnie ogarnie temat.
jesli masz nadmiar kasy to może to być Acewell /są ze trzy odpowiednie/ lub Vapor Trailtech /licznik fajny ale strasznie małe cyferki/.

z własnego doświadczenia - miałem wypaśnego Acewella i powiem tyle, że teraz tę kasę wydałbym na co innego /paliwo?/ a założył sobie licznik rowerowy + miejsce na GPSa.

m

siwy 27.02.2013 08:41

mi kiedyś rowerowy jakiś gnój wyjął pod marketem jak zapomniałem zabrać

Adagiio 27.02.2013 14:05

Acewell lub Koso , oprócz prędkości masz inne potrzebne informacje . Występują dwa sposoby napędzania licznika , przejściówka która jest w komplecie wkręcana w ślimak , lub magnez na tarczy i czujnik w zacisku hamulcowym . W wyższych modelach Koso czujnik jest hallotronowy i wymaga napięcia .

sizyrk 27.02.2013 16:37

Cytat:

Napisał matjas (Post 295565)
jeśli ma wyglądać ... to kup ktm 990 s i masz problem wyglądu rozwiązany. nie rozumiem dlaczego szukasz półśrodków.

licznik rowerowy spokojnie ogarnie temat.
jesli masz nadmiar kasy to może to być Acewell /są ze trzy odpowiednie/ lub Vapor Trailtech /licznik fajny ale strasznie małe cyferki/.

z własnego doświadczenia - miałem wypaśnego Acewella i powiem tyle, że teraz tę kasę wydałbym na co innego /paliwo?/ a założył sobie licznik rowerowy + miejsce na GPSa.

m

Jak bym chciał kupić KATA to tytuł by brzmiał :
ZAMIENIĘ AT NA KATA...:haha2:

Ale do rzeczy : lubię sobie podłubać i uwielbiam AT , na Kata mnie nie stać , bo jak już coś kupię to tylko nowe.

Co do liczników rowerowy to wiem , że dadzą radę ale niestety mocowanie magnesika do szprychy i to że może dość szybko zmienić właściciela. Choć z drugiej strony koszt takiego zakupu jest żaden , a w moim przypadku mam kilka na stanie.

Co do Koso itp. cena ... troszkę wysoka i zabawy trochę ..... wszystko będzie zależeć od kaski


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.