Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   rozmiar wałka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25993)

Mallory 10.05.2016 07:59

Spokojnie - na razie nikt nikomu nic nie obiecał:)))
Wysłałem pytanie o wytrzymałość w stosunku do oryginału oraz o możliwość zastosowania nakrętki zabezpieczającej od XTZ750. Zobaczymy. Mnie najbardziej interesuje opinia/gwarancja wytrzymałości.
Nawet gdyby nic nie wyszło z zamówienia grupowego to będzie wytyczona droga dla tych co mają problem, a Honda nie daje części na rozwiązanie tego problemu.

Kazmir 10.05.2016 13:48

Cytat:

Dochodzi sprawa kwestia, żeby czy nie zrobić lepiej niż fabryka a mianowicie żeby był gwintowany i nakrętką zabezpieczony jak w super tenerze. Trzeba by im wysłac wałek na wzór.
Miałem Ci o tym napisać. Może przejrzałbyś te mocowania zębatki w innych moto.
Stożek występuje plus mocowanie śruba / nakrętka?
Też na taką kwotę się piszę.

kraft90 10.05.2016 14:11

jeżeli coś takiego wypali to również jestem chętny.

marekw 10.05.2016 21:03

Orginalne zebatki przednie hondy nie pasują na lancuch did i rk a czemu to kto wie.

Mallory 11.05.2016 08:27

Marekw:
Ja mam oryginał honda zębatkę i łańcuch Did złoty i pięknie pasuje.

marekw 11.05.2016 08:37

To pewnie wyszła jakas wadliwa partia zębatek ponieważ. spotkałem sie 2 przypatkami nie pasujacych zębów orginalnych zębatek na łańcuch

Mallory 11.05.2016 08:38

Ciąg dalszy historii z wałkiem i firmą Świątek.
Więc jestem w kontakcie w szefem firmy (dzisiaj telefonicznym) i na razie wygląda to tak:
Wytrzymałość:
Wałek taki musi być wykonany jako element ulepszany cieplnie (wytrzymały). Oni robią generalnie takie elementy - w tym się specjalizują. W porównaniu do oryginału - będzie podobna wytrzymałość, ale zależy to od dostępnego materiału i testów.
Testowanie materiału:
Trzeba dostarczyć im wałek na wzór - może być zużyty wieloklin. Będą testować jak jest utwardzanym czy powierzchniowo czy na całej grubości.
Najlepiej byłoby dostarczyć im z kołami zębatymi, które z tym wałkiem pracują.
Wałek ulepszany:
Mogą eksperymentalnie zrobić wałek ulepszany i azotonasiarczany. Będzie wtedy wytrzymały i twardy ale to trzeba będzie przetestować na jakimś motocyklu.
Ilość:
Najlepiej zrobić byłoby 1-3 sztuki i zamontować je w motocyklach i przetestować.

Tak to wygląda.
Dawajcie opinie - co sto głów to nie trzy;);)

Ja proponuję następujące rozwiązanie:
nie zamawiać od razu hurtowo, tylko jeżeli ktoś będzie miał już duży problem i będzie musiał remontować, to uderza do firmy Świątek powołując się na forum FAT i ustaloną cenę, wysyła im wałek i zębatki. Oni robią pomiary, robią schemat dla siebie i ten ktoś decyduje się czy chce: standardowy jak oryginał, ulepszany czy z nakrętką na wieloklinie.
Kolejni będą mieli łatwiej.

Mallory 11.05.2016 11:29

ale jeżeli zdecydujemy się na zbiorcze zamówienie - to ja kupuję i się tym zajmę.

Mallory 11.05.2016 13:28

Kolejny post pod postem - sorry, ale mam pomysł.
Robimy zrzutę na testowy wałek - załóżmy po 20 PLN. Zainteresowanych pewnie się 18 znajdzie. Wysyłamy do Świątka zamówienie na testowy wałek, ale z gwintem jak w XTZ. Wałek wędruje do forumowego magazynku (zresztą ja też mogę go przechować).
I czekamy, wałek leży gotowy i też czeka.U Świątka mają w "razie w" gotowe schematy i nastawy.
Gdy znajdzie się chętny do założenia i testowania w swojej afryce to go od nas dostanie jako beta tester za darmo - chociaż z opinii od mechaników i wysyłanych na priv jakość będzie bardzo dobra.
Kto chętny na zrzutę dla dobra królowej?

ferolo 11.05.2016 14:30

Ja się dorzucę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.