Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Kuchenka benzynowa. Którą wybrać (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=344)

Lupus 10.03.2009 23:02

Cytat:

Napisał chomik (Post 48155)
Jesli bys widzial jak takie garki wygladaja po ognisku albo po jezdzie w kufrach to bys wolal garnek....
Fakt, nie nosze ale przeciez jestesmy na formum motocyklowym a nie łazikowym...

po podróży w luku pojazdu miejscowego, większość przedmiotów zmienia swoje doczesne oblicze. Tytan poradzi, toć to ruskie ustrojstwo. Jeszcze funguje, jak mawia mój przyjaciel Czech.

bajrasz 10.03.2009 23:23

widzę, że temat kuchenek powrócił...sezon blisko:)
kupiłem taką:
http://www.allegro.pl/item578535804_...l_benzyna.html

sprawdzona w boju(norwegia), grzeje jak dzika.
Kosztowała mnie 136pln po przeliczeniu, kupiona w stanach, przywieziona przez znajomego przy okazji-co znaczy, że nie mam opcji załatwienia czegokolwiek w ten sposób.
POLECAM

czosnek 10.03.2009 23:49

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Lupus (Post 48158)
po podróży w luku pojazdu miejscowego, większość przedmiotów zmienia swoje doczesne oblicze. Tytan poradzi, toć to ruskie ustrojstwo. Jeszcze funguje, jak mawia mój przyjaciel Czech.

Ja długi czas używałem starego dobrego aluminiowego zestawu menażek zakupionego w składnicy harcerskiej. Lekkie to, tanie i wytrzymałe. Jedyny problem to taki, że się nie ugotuje w tym na raz obiadu dla 5 osob.
Załącznik 4353

Widzę, ze są wersje deLuxe ;)
Załącznik 4354

yonec 10.03.2009 23:58

No ja już od czasu ostatniego posta zakupiłem 2 kuchenki - w końcu biedny student ze mnie ;) .
Jedna to gazowa Campingaz Twister 270 PZ z zapalnikiem piezo (miałem taką wcześniej i byłem w 100% zadowolony) zakupioną w e-horyzoncie za ok 105zł. Polecam ją wszystkim podróżującym po Europie (kartusze kupiłem w ESP, a widziałem w D, FIN, S, N, SK, CZ) - użytkowanie i przechowywanie banalne, ale za to koszty wyższe niż na benzynę.
Ostatnio zaś sprawiłem sobie MSR Dragonfly (wyszedł mnie 100zł, bo można powiedzieć że w rozliczeniu - normalnie $129) - już ją odpaliłem raz. Chodzi trochę jak F16 (ale mam nadzieję że jak oryginały a nie "jastrzębie" :p).
Mam nadzieję że wykonanie i zadowolenie będzie high-end (jak i cena). Ale Campingaza i tak będę brał na takie 2 dniowe wyjazdy :)

edit: też mam taki zestaw harcerski jak czosnek (nówka z 1983 kupiona w 2006). Tanio (25zł) i dobrze.

podos 11.03.2009 08:35

myslelem ze temat aluminium odszedł wraz z erą komunizma.
Wady takie jak alu kufer:
-brudzi
-Cieżko sie myje
-Sproszkowane alu jest trujące (czyli takie w którym caly dzień napieprza metalowa łyżka w środku)
-Jesli nie jest lakierowane, emaliowane, teflonowoane w środku nie ma w zwiazku z tym atestu PZH,
- okopcone jakoś kiepsko schodzi.

za to jest tanie.

PS: Czy moderator może podzielić ten watek osobno na naczynia osobno na kuchenki?

Lupus 11.03.2009 09:42

Dla mnie rozwiązanie ala dziwka jest trudne do zaakceptowania ze względu na permanentne spadanie pokrywki w trakcie zaglądania do gara. Za zwyczaj ląduje ona w jakimś syfie, a że jest mokra to oblepia się tym i psuje humor. Idealnym rozwiązaniem jest dekiel z samoblokującą się rączką (patelnia), i gar z solidnym składanym uchwytem. Denka w alusach szybko zaczynają wyglądać jak wycinek sflaczałej piłki, i mają niepełną statykę, a mycie ich... Jestem cholernym sknerą (możecie zapytać żony) ale lubię gotować, dlatego pomimo bólu jaki sprawiło mi kupno mojego zestawu, podjęłem tą męską (och) decyzję. Palnik mam Msr 85g, 3,5 kw, bez pieco(to lubi nawalić) kartusze do niego są praktycznie na całym świecie.butlę można również napełnić za pomocą przelotki praktycznie z każdej dużej butli. To tyle, w

Stachu 11.03.2009 10:17

Cytat:

Napisał Lupus (Post 48156)
Mam takie ruskie maszynki, w alu - menażkach, z moich wypraw, z 90 lat. Nówki, kupiłem je na handel do niemiec (dla tamtejszych motomanów), zostały jeszcze 2, lub 3 sztuki. Takie z pompką. Może ma ktoś na nie ochotę? Pójdą na wszystkim, jak sądzę!

A możesz wrzucić jakieś fotki tychże ruskich maszynek? No i ile chcesz za te cuda?

Lupus 11.03.2009 10:21

Poszukam, nic nie chcę, może w końcu się przydają!

Stachu 15.03.2009 20:32

Cytat:

Napisał Lupus (Post 48239)
Poszukam, nic nie chcę, może w końcu się przydają!

Udało Ci się zrobić jakieś zdjęcia swoim "ruskom"?
Chętnie bym je zobaczył, jak wyglądają i czy dadzą radę.

Lupus 16.03.2009 09:41

Jedną mam tutaj w Bielsku, ale ktoś chyba wywrócił pojemnik i gdzieś zapodziało się nakładane pokrętło i 2 wygięte druty do stawiania menażki, myślę że to niewielki problem. drugą pewnie mam u Mamy w Katowicach, ta jest cała, ale muszę ją odwiedzić, jeszcze nie wiem kiedy. zdjęcie zrobie, moment!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.