Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Skąd pobrać gotowe trasy w GPX? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42868)

zimny 07.07.2022 11:03

Skąd pobrać gotowe trasy w GPX?
 
Elo,

mam Zumo 590 które kulawo ale jakoś tam obsługuje trasy, ślady.

Czy są jakieś strony ze śladami GPX cobym sobie wrzucił do garmina i miał inspirację? Chodzi generalnie o trasy po czarnym. Nie chodzi o to abym zam sobie zrobił trasę bo wiem jak to się robi ale o ślady, objechane ciekawe trasy po PL.

Nie potrzebuję prowadzenia, wystarczy żeby wyświetlał mi się sam ślad.

Niestety, w Zumo używanie śladów, waypointów jest strasznie mało fajne na tle tego jak to było w 64S czy Oregonie :(

Jak zły dział to pls o przeniesienie.

Pozdrawiam
zimny

JarekO 07.07.2022 11:14

Cytat:

Napisał zimny (Post 786787)
Elo,

mam Zumo 590 które kulawo ale jakoś tam obsługuje trasy, ślady.

Czy są jakieś strony ze śladami GPX cobym sobie wrzucił do garmina i miał inspirację? Chodzi generalnie o trasy po czarnym. Nie chodzi o to abym zam sobie zrobił trasę bo wiem jak to się robi ale o ślady, objechane ciekawe trasy po PL.

Nie potrzebuję prowadzenia, wystarczy żeby wyświetlał mi się sam ślad.

Niestety, w Zumo używanie śladów, waypointów jest strasznie mało fajne na tle tego jak to było w 64S czy Oregonie :(

Jak zły dział to pls o przeniesienie.

Pozdrawiam
zimny

Nie idź tą drogą. Próbowałem tak jeździć i chwila moment po takiej jeździe nie byłem w stanie powiedzieć gdzie byłem, co z drogi zapamiętałem itd...
Wybierz pkt docelowy na Zumo i wio.

zimny 07.07.2022 11:18

Cytat:

Napisał JarekO (Post 786794)
Nie idź tą drogą. Próbowałem tak jeździć i chwila moment po takiej jeździe nie byłem w stanie powiedzieć gdzie byłem, co z drogi zapamiętałem itd...
Wybierz pkt docelowy na Zumo i wio.

Może i to jest metoda :confused::Thumbs_Up: Muszę sprawdzić opcję kręte drogi w zumo. W 390 nie było czegoś takiego

luk2asz 07.07.2022 12:50

Sprawdz też opcje droga powrotną. Robi ci pętle wg. Twoich preferencji.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Danny 07.07.2022 15:26

Zerknij na traseo.pl w sekcji "Moto" - jest trochę objechanych, opisanych i obfotografowanych tras. Pliki GPX stamtąd pobrane nierzadko zawierają również zaznaczone na trasie ciekawe miejsca które potem wyświetlają się w nawigacji.

Tak jak koledzy podpowiadają, fajnie jest też ustawić sobie jakiś cel i wybrać krętą+górzystą trasę tam i nazad. Nie wiem jak w zumo 590 ale TomTom Rider robi wtedy pętelkę tak żebyś nie jechał tymi samymi drogami. TomTom daje taką możliwość zarówno z poziomu interfejsu użytkownika jak też przez przeglądarkę komputerową i portal mydrive. Jeśli chcesz to napisz mi na priv współrzędne dwóch punktów a ja odeślę Ci GPX z krętą i górzystą trasą wyznaczoną przez TomTom'a - będziesz mógł sobie porównać z tym co produkuje Zumo.

Jeszcze inną możliwość daje aplikacja i portal internetowy Calimoto. Tam mówisz aplikacji że chcesz pojechać pętelkę, określasz jej długość i kierunek (np. 200 km na południowy zachód) a aplikacja wytycza Ci trasę i podaje końcową ocenę "zabawowości" - czyli jak kręta i górzysta jest trasa. Tak wytyczone trasy też można zapisać jako GPX do późniejszego pobrania do urządzenia z nawigacją. Pętelki wytyczone w ten sposób pokrywają większy obszar bo nie są trasami tam i nazad do konkretnego punktu, ich obrys nie jest zatem spłaszczoną elipsą tylko bardziej zmierza w kierunku kwadratu/koła.

zimny 08.07.2022 10:53

Cytat:

Napisał warzyfko (Post 786833)
Zerknij na traseo.pl w sekcji "Moto" - jest trochę objechanych, opisanych i obfotografowanych tras. Pliki GPX stamtąd pobrane nierzadko zawierają również zaznaczone na trasie ciekawe miejsca które potem wyświetlają się w nawigacji.

Tak jak koledzy podpowiadają, fajnie jest też ustawić sobie jakiś cel i wybrać krętą+górzystą trasę tam i nazad. Nie wiem jak w zumo 590 ale TomTom Rider robi wtedy pętelkę tak żebyś nie jechał tymi samymi drogami. TomTom daje taką możliwość zarówno z poziomu interfejsu użytkownika jak też przez przeglądarkę komputerową i portal mydrive. Jeśli chcesz to napisz mi na priv współrzędne dwóch punktów a ja odeślę Ci GPX z krętą i górzystą trasą wyznaczoną przez TomTom'a - będziesz mógł sobie porównać z tym co produkuje Zumo.

Jeszcze inną możliwość daje aplikacja i portal internetowy Calimoto. Tam mówisz aplikacji że chcesz pojechać pętelkę, określasz jej długość i kierunek (np. 200 km na południowy zachód) a aplikacja wytycza Ci trasę i podaje końcową ocenę "zabawowości" - czyli jak kręta i górzysta jest trasa. Tak wytyczone trasy też można zapisać jako GPX do późniejszego pobrania do urządzenia z nawigacją. Pętelki wytyczone w ten sposób pokrywają większy obszar bo nie są trasami tam i nazad do konkretnego punktu, ich obrys nie jest zatem spłaszczoną elipsą tylko bardziej zmierza w kierunku kwadratu/koła.


Dziękuję! Na razie posprawdzam co umie mój Garmin. Kupiłem w w zimie, dokupiłem nowe aku OEM, dorobiłem uchwyt, mam zainstalowany na moto - słowem, trochę szkoda mi zachodu aby go wymieniać. Ale TomTom na czarnym podobno robi tak samo lub własnie lepiej.

Na razie potestuję się z Garminem, w razie do podeślę dwa punkty na priv :-) Dzięki.

Z Calimoto zapoznaję się - wygląda naprawdę ciekawie ta aplikacja!

Novy 10.07.2022 22:43

Dobry jest też kurviger.de.

Można wytyczyć obszar (od miejsca pobytu), w którym chcemy wyruszyć (pętelkę), ilość kilometrów i jakie drogi chcemy omijać.
Wyznaczoną trasę można przesłać do kompa i później do urządzenia.
Działa nawet w podstawowej, nieopłaconej wersji.

Często tak robię, bo jednak TomTom z planowaniem 'ekscytującej trasy' nie do końca tak dobrze sobie radzi jak kurviger.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.